Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

marec112 - Profil | Po 14.5.2012 14:25:20

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je na M přívlač lepší vlasec nebo pletenka...lovím většinou na gumi ( 7-13cm, do 20g), větší woblery a rotačky... Předem děkuji za odpověď.

SUMÍK - Profil | Po 14.5.2012 18:57:41

Asi bude záležet na hloubce ve které lovíš. Já volím pletenku pro lepší kontakt s nástrahou.

rufik - Profil | So 12.5.2012 19:08:02

Prosím Vás, jak velké bych si měl koupit smáčky na pstruhy (duhové, potoční) o velikosti 25-35 cm?
A prosím jaký průměr vlasce? Mé vytipované místo je poměrně dlouhá tůň s hloubkou 1m..

Děkuji...

Knapík - Profil | So 12.5.2012 20:24:19

5-7cm, vlasec cca 0,16mm musí stačit

moskyt - Profil | Čt 10.5.2012 19:03:26

Zdravím, zkusím to tady. Co udělat, když duhák nedobírá nástrahu. Jedná se o nadjezí menší řeky, ryby větší, zřejmě ne čerstvě vysazené. Děkuji.

SUMÍK - Profil | Pá 11.5.2012 12:43:17

Vyzkoušej zpomalit či zrychlit. Nebo změnit nástrahu. Je to boj:-)

kapr1298 - Profil | St 9.5.2012 20:51:51

Dobrý den, chtěl bych si pořídit šňůru na přívlač o průměru 0,19mm tmavě zelené barvy. Chci s ní lovit štiky, boleny, atd. Chci se zeptat jestli nebude moc tlustá, aby ji třeba ryby moc neviděli atd.
Děkuji.

SUMÍK - Profil | Čt 10.5.2012 8:21:58

Na můj vkus je 0,19 dost silná, otázka jak velké dravce si myslíš že budeš lovit a jak moc vázek a překážek je ve vodě. Osobně používám šňůry do průměru 0,12mm. Na konec lze připevnit fluorkarbonový návazec kolem jednoho metru.Na štiku by to chtělo navíc ještě lanko.

ivanv 25,59 - Profil | Čt 10.5.2012 22:22:09

to mas tak na sumca, nie na bolena

Topoľčanec - Profil | Ne 6.5.2012 22:29:45

Dobrý deň. Poprosil by som vás o váš názor. Miestne priehrady cca 15-20 ha. Hĺbka lovu 1-3m. Lov z brehu. Aké veľké kopyta relax použiť na lov zubáča ( candata ) 2,5 alebo 3 palcové. Hlavy budem používať typ Erie a tú akú váhu zvoliť aby to aj viac menej efektne pracovalo ? ďakujem za odpoveď

Knapík - Profil | Po 7.5.2012 8:13:05

Osobně bych tam dal hlavy 3-5g

ivanv 25,59 - Profil | Po 7.5.2012 8:16:59

Ja by som pouzil tie 3 palcove s hlavickou v gramazi od 5 do 8 gramov. Gramaz podla aktivity ryb (s lahsou hlavou mozes ist pomalsie) a hlbky loviska.

m&k@k - Profil | Ne 6.5.2012 17:10:07

Petrův zdar,mohl bych se zeptat,jaký druh rybyčky je podle vás nejlepší na štiku na kačenu?

Bambus... T.maniak - Profil | Ne 6.5.2012 17:55:29

hodně záludná otázka,, na kterou asi neumí nikdo odpovědět přesně..

myslím si že perlínkem, plotičkou či malým karáskem chybu neuděláš.. spíše je to podle mě místem, a tím jestli bude štika chtít žrát.

přívlač-men - Profil | Pá 4.5.2012 11:45:08

ahoj chtěl bych se zeptat jak je to s lankem na přívlač dá se tam dát místo lanka i něco jiného. Na candáta můžu i bez lanka . Díky.

Bambus... T.maniak - Profil | Ne 6.5.2012 17:54:14

ahoj,

určitě se tam dá dát něco jiného... ale pokud jdeš cileně na štiku , dával bych lanka (nikoliv FC ani pletenky) jedině s lankem máš jistotu, že ti to štika neukousne..

Zaruon - Profil | So 28.4.2012 21:17:11

Na jakou rybičku berou nejčastěji candáti??? Děkuji za odpověď.

Scanix - Profil | So 28.4.2012 21:19:35

Tohle je poradne ve veci privlace, tedy lov na umele nastrahy ;)

weobler - Profil | Ne 22.4.2012 21:17:20

Dobrý den chtěl sem se vás zeptat jestli guma 13 cm stačí na štiky 60-90cm moc děkuji za odpověd.

SUMÍK - Profil | So 28.4.2012 19:49:30

Stačí

Scanix - Profil | So 28.4.2012 20:47:51

Gumu 13cm slupne i kudla 30cm, ale zrovna tak metrovka vypochoduje na 5cm nastrahu ;)

m&k@k - Profil | Ne 22.4.2012 19:03:45

Petrův zdar,
mohli by jste mi prosím poradit opravdu účinnou nástrahu na štiky(cca 60cm).Předem děkuji
M&k@k.

Bambus... T.maniak - Profil | Ne 22.4.2012 19:08:00

Zdravím,

bohužel to kdyby jsme vedeli tak jsou vody prázdné.. štiky chytíš na cokoliv .. od woblera po plandavku,rotačku či twister... musíš zkoušet a hlavně být ve správný čas na správném místě.. víc ti asi nikdo neporadí..

Petrův Zdar ..Marek