Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

LubosZ32 - Profil | Út 17.4.2012 11:32:51

Poraďte mi prosím kvalitní vlasec s minimální průtažností a co nejnižší viditelnosti.Potřebuji pro lov na čisté vodě,kde se mi šňůra nehodí.

Bambus... T.maniak - Profil | Út 17.4.2012 17:23:03

Asso Ultra...

Salamon - Profil | Út 17.4.2012 11:07:43

Petru zdar, měl bych na vás prosbu o pomoc při výběru navijáku na Ul-vláčku, padli mi do oka tyto dva: Shimano Aernos 1000 FA nebo Ryobi Arctica CF 1000. Nějak o nich nemohu zjistit dostatek informací. Mohli by jste mi nějaký z těchto dvou doporučit popřípadě vyvrátit ? Naviják bych usadil na WFT Penzill 1,85 1,5-6,5g. Budu vděčný za jakékoli postřehy a osobní zkušenosti s těmito navijáky. Předem děkuji za rady.

Bambus... T.maniak - Profil | Út 17.4.2012 13:39:56

ahoj ,
vlastním aernos 1000, je dobrý.. ale na penzill jsem chytal a dal bych tam nějakou 2000 - 2500, osobně si myslím že kdybys koupil at arcticu, nebo aernos, tak chybu neuděláš.. arctica na mě působí bytelnějším dojmem..

Hodně zdaru při rozhodování... Marek

casty - Profil | Ne 15.4.2012 17:21:26

Smáček mini GULP! ALIVE---dobra či špatna volba???

Scanix - Profil | Po 16.4.2012 16:57:38

Ja osobne nemam rad veci, co si nedam sam do krabicky, takze pro me nalevy a pod. efekty moc nejsou, ale bude fungovat urcite jako kazdy jiny smacek. Jen co vim, tak tyhle veci mimo nalev podlehaji chatrani...taky telicko je mekci a snaze se trha, ostatne vyzkousej a uvidis.

LosPafkos - Profil | Po 16.4.2012 14:03:54

Ahoj jaká omezení jsou při používání belly boatu na MP revíru

Scanix - Profil | Po 16.4.2012 16:55:54

Je to posuzovano jako plavidlo, tedy na reviru musi byt povolen lov z lodi.

kopik - Profil | Ne 15.4.2012 15:06:09

dobrý den, potřeboval bych poradit s výberem kvalitni snury na přívlac. Chytam z 95% na gumy cca 5,5-10cm a nebo woblery x-rap 8cm. Mam proutek o vrhaci zatezi 7-25g a naviak ryobi zauber 3000. Potreboval bych tady na ty veci poradit nejakou dobrou snuru. Nejlepe prumer 0,10mm aby nastrahy daleko létaly a zároven aby u takto jemne snury byla dostatečná nostnost (napr: 8 nebo 10kg). Chtel bych tak 100 nebo 125m a to do ceny 500 max 600kc. Dekuji za radu

SUMÍK - Profil | Po 16.4.2012 16:52:20

Dal bych zelenou Power PRO tak 0,12-0,14. Mám 0,10 a neutrhnu ji ode dna. Záleží také na vodě kde budeš lovit, možnost vázek apod.

LubosZ32 - Profil | Ne 15.4.2012 19:04:53

Zdravím,chtěl bych se zeptat,zda mohu před zahájením lovu dravců chytat na řece s umělou muškou(MP revír)?Nebyla by to klasická muškařina,ale pouze házení mušky do proudu s vláčecím prutem.Případné chycené dravé ryby by šly každopádně zpět.

Bambus... T.maniak - Profil | Ne 15.4.2012 19:32:59

to nemůžeš... byla by to přívlač.

Knapík - Profil | Po 16.4.2012 10:48:03

Pokud bys sestavu obohatil o splávek, mělo by být vše ok

LubosZ32 - Profil | Po 16.4.2012 10:37:03

Zdar všem,prosím o pomoc s navijákem na přívlač s omezeným rozpočtem a to do 1500 Kč .Dík.

Knapík - Profil | Po 16.4.2012 10:47:18

Zkus se podívat na nižší řady od Ryobi, jsou to vcelku slušné navijáky ...

Enšpígl - Profil | Ne 15.4.2012 18:18:09

Otázka především pro Bambuse.. Prosím tě měl jsi už v ruce gold arc od spra ? pokud ano, napsal bys dojmy ? chtěl bych ho šupnout na ML přívlač ve třicítce.

Bambus... T.maniak - Profil | Ne 15.4.2012 19:33:46

pouze na výstavě... jako držák vypadal.. ale víc ti říci nemůžu.. napis maníkovi (kubah) má ho..

LubosZ32 - Profil | Pá 13.4.2012 8:54:41

Bambus... T.maniak - Profil | Pá 13.4.2012 10:44:53

ahoj. Neni spatnej.. Ale taky to neni zadna hitparada.. V silnejsich prumerech drzi .. Ale chce to pouzit bezuzlove karabinky

podivej se do diskuzi bylo tam dostatecne napsano

s pozdravem marek

DzariN - Profil | Út 27.3.2012 11:37:12

Ahoj,
jsem tu novy a byl bych moc rad, kdyby mi nekdo mhl poradit s vyberem prvniho rybarskeho prutu a navijaku. Chci se specializovat predevsim na privlac, ale byl bych rad kdyby byl pruta castecne pouzitelny i na plavanou. Chci chytat predevsim na mensich rekach, pouze vyjmecne na vodni nadrzi. Cenovy storp jsem si stanovil na 2 000,- za jeden prut a navijak, ale po procteni par diskusi a prohlidek eshopu, by to mozna slo dostat na max. 3000. Pro prut jsem temer rozhodnut a to pro Mivardi Avantgarde Spinn 2,1 m 5 - 28 g, pripada mi jako dobry pomer cena/kvalita. Delsi moc nechci, protoze useky, kde planuji chytat nejsou vzdy lehce pristupne. Jen nevim jestli jsem se rozhodl pro spravnou gramaz (cilova ryby, pstruh, stika, okoun a dalsi dravci). Jaky by byl podle vas idealni navijak pro tento prut? Pripadne rad si prectu jakakoliv jina doporuceni i ohledne toho jestli vlasec nebo pletenku atd.

Budu se tesit na odpoved a verim, ze se mnou budete mit trpelivost, kazdy nejak zacinal :)

Bambus... T.maniak - Profil | So 31.3.2012 21:30:37

Ahoj kolego,

v kategorii do 3 000 kč bych to videl na jiný prut .. tebou zmíněné mivardi není špatné, ale řekl bych , že když si připlatíš tak budeš mít opravdu pěkný prut... osobně bych vybral tento proutek http://www.kl-angelsport.cz/gscarp/eshop/1-1-Pruty-​rybarske/0/5/4008-Daiwa-Exceler-Spinning-210-cm-10-​20-g je to super proutek za pár korun.,..

a tenhle naviják.. http://www.red-fish.cz/navijak-spro-blue-arc-710-p6​97

naviják je kvalitní a vydrží ti..
hodně zdaru s výběrem