Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

Čendík - Profil | Pá 30.3.2012 11:53:18

Dobrý den !
Rád bych se zeptal, zda se při výrobě návazců na jerkování příp. sumčí přívlač ze silného fluocarbonu ( např. 0,9 mm ) pro uchycení karabiny nebo obratlíku dá použít nějaký klasický uzel nebo se spojení provede pomocí zamačkávacích trubiček příp. smršťovacích bužírek ?

Předem díky za odpověď

SUMÍK - Profil | Pá 30.3.2012 17:34:22

Uzly se na tom dělají dost špatně, použil bych zamačkávací trubičky.

Scanix - Profil | Pá 30.3.2012 20:59:03

Pouzij klasicke lanko a mas klid.

Zámek - Profil | Čt 22.3.2012 13:36:22

zdravičko kluci chtěl jsem se zeptat a přitom nezakladat novou otazku.
Letos chci začít trochu vláčet (vyjdu si jen tak párkrát za sezonu), ale přitom do toho nechci dávat moc peněz

vlačel bych třpitky cca vel. 0 max 2 a gumu tak do 10cm a woblery 5 max 7cm

chytal bych okouny, štičky,atd... nemám políčeno na žadné velké ryby chci si jen tak zachytat pro srandu
vybral jsem tento proutek : http://www.rybarskepotreby-shop.cz/prut-spro-precis​​ion-hot-spin-240-cm-5-25-g-extra-bonus-3110.​html

a k tomu tento naviják : http://rybar.braunstar.cz/totalni-vyprodej/rybarsky​​-navijak-daiwa-crossfire-black-2500-4i--brzd​a-predn​i



děkuju za reakce a připominky ve vyhledávači jsem o tomto nic moc nenašel

SUMÍK - Profil | Čt 22.3.2012 19:43:16

Ahoj. Prut by měl být v pohodě. K navijáku, jeden takový mám a na malé lehké nástrahy taky v pohodě . Slyšel jsem názor, že když levný naviják tak Daiwu.

Pitrs84 - Profil | Út 13.3.2012 17:46:18

Zdravím, chtěl jsem se zeptat jaký máte názor na naviják RYOBI ZAUBER CF 4000. Chtěl bych ho použít na těžší vláčku. Nejde mi v prvé řadě o klasický sumčí naviják, ale o ,,univerzální naviják,, na těžší přívlač, který by ovšem měl zvládnout sumce do 130 cm bez problémů. Popřípadě jaký je rozdíl mezi tímto zmiňovaným navijákem a klasickým RYOBI ZAUBER 4000 pokud opomeneme vizuální stránku.Předem děkuji za odpověď

Knapík - Profil | St 21.3.2012 15:00:18

Sumce kolem metru jsem vytáhl i s exagem vel. 1000, takže příležitostně to zvládne skoro každý naviják. Zaubera jsem pořídil na novou sezonu vel. 3000, ale zatím nebylo moc šancí ho vyzkoušet, takže těřko hodnotit, jinak je to skoro stejný naviják jako Red Arc a pododobné odnože.

Pepa z depa - Profil | Út 13.3.2012 8:26:11

A když budu machr nad machry tak budu lepší než bambus? chci bejt lepší než on. :-)))

Bambus... T.maniak - Profil | Út 13.3.2012 8:28:34

nějak nechápu co tu zkousis . A na co narážíš ...

Pepa z depa - Profil | Út 13.3.2012 8:21:02

Ahoj. jak se můžu stát poradcem?

Flip - Profil | Út 13.3.2012 8:23:40

musíš se dobře učit-a hlavně umět řádně machrovat.To ostatní přijde samo:-)

*76* - Profil | Po 12.3.2012 14:59:32

Ahoj. chci se zeptat zda u shimana fc 1000 přední či zadní brzdu ? Děkuji

Bambus... T.maniak - Profil | Po 12.3.2012 20:50:49

ahoj záleží na tobě.. na přívlač bych doporučil přední..

já osobně preferuji jenom přední.. lépe se to ovládá. ale každému vyhovuje něco jiného. vyzkoušej a pak kup co ti bude lépe vyhovovat.

drevak3 - Profil | Ne 4.3.2012 15:59:55

Zdravím, chtěl bych si koupit naviják na přívlač, cílová ryba štika, candát, okoun, bolen. Chci vláčet i na Berounce kde se hojně vyskytují sumci a nerad bych to měl na pár vycházek. Našel jsem tohle http://www.nasoutokushop.cz/shimano-exage-3000-sfc-​d5613, nebo dejte tip. Cena 1500, max 2000kč?

SUMÍK - Profil | Ne 4.3.2012 18:41:31

Ono ani tak nejde o to, co chceš chytat za ryby, jako spíš jak těžké a velké nástrahy budeš vláčet.
A na jaký kousek navijáku zrovna narazíš. Moc jsem neporadil, ale nemám konkrétně s tímhle modelem zkušenost.

SUMÍK - Profil | Po 5.3.2012 16:18:18

Dnes jsem slyšel samou chválu na tento:

http://rybolov.eu/QUARTZ-FD-Pro-Spin.14067?filters=​Robinson-m193

Měl jsem to i v ruce a nevypadalo to špatně, ale je to tak, že při těchto penězích nemůže člověk čekat zázraky, maximálně může být překvapen.

KrajcinZ - Profil | Ne 4.3.2012 12:54:59

Dobrý den,
pořídil jsem si prut Shimano Catana AX 10-30g tak bych se chtěl zeptat jestli to byla dobrá volba pro začátek.
A chtěl bych poradit k tomu navijak tak kolem 1500 - 2000 kč.
A taky jsem se chtěl zeptat co za nastrahy je nejlpsi vodit s tímto prutem, gumy,třpitky, woblery..
Děkuji za odpověď

SUMÍK - Profil | Ne 4.3.2012 18:31:48

Pro začátek to asi jde, je to takový univerzál pro všechno:-). Taky jsem na začátku měl přesně to samé. Když tomu propadneš, pořídíš si jiné pruty různých gramáží a délek. Naviják v této cenové relaci těžko radit, vyber něco od Shimana nebo si připlať za Daiwu.

KrajcinZ - Profil | Ne 4.3.2012 13:16:43

Ještě k mému předchozímu dotazu:
A nebo by mi na zacatek stacil jen navijak :
http://www.nasoutokushop.cz/spro-passion-720-d6133
a nebo
http://www.rybarkrepelka.cz/produkt/1310-navijak-ro​binson-marshal-1130.html

děkuji

Knapík - Profil | Ne 4.3.2012 15:19:43

V bazaru někdo prodává nový Ryobi za 1000,-Kč, tak po něm skoč ...

TomDar - Profil | So 3.3.2012 11:28:57

Chtěl bych se zeptat jestli je na přívlač dobry tenhle navíjak http://www.rybarskepotreby-shop.cz/navijak-shimano-​exage-2500-fc-vlasec-shimano-force-master-150-m-zda​rma-2962.html.
děkuji za odpověď.

Bambus... T.maniak - Profil | So 3.3.2012 19:39:47

ahoj.
Na L a Ul vláčku ti chvíli vydrží.. Záleží jen na tobě jestli ho chceš jen na občasnou vláčku (cca 40 vycházek ročně) tak ti chvíli vydrží, Pokud chceš vláčet častěji, přišetři a kup si něco lepšího.

Hodně zdaru.. Bambus