Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

marlek - Profil | St 29.2.2012 15:07:04

prosim poradte.

hledam do sveho noveho cajku navijak pro lehkou privlac. prut bude infinity q jaggerspin. pokud mozno s predni brzdou a s cenou do 4tis. diky ...

Bambus... T.maniak - Profil | St 29.2.2012 20:18:13

AHoj,, co se týče navijáku tak si myslím ze za cenu cca 4000kč nemá konkurenci Shimano twin power FC, na light přívlač velikost 2500. mám ho dva roky a šlape pořád stejně
http://www.as-fish.cz/8140,cz_shimano-twin-power-25​00-fc-kod-tp2500fc.html

casty - Profil | St 29.2.2012 12:43:00

Bambus... T.maniak - Profil | St 29.2.2012 12:44:33

ja ji mněl a nevyhovovala mi... musis si ji vyzkoušet. pro mne byla malá..

ale je pěkně zpracovaná..

Wawra - Profil | St 29.2.2012 11:47:40

Dobry den,potreboval bych poradit s vyberem prutu a navijaku na privlac,prut mi odolat sily sumce okolo 1.5m delky,cena Max.1200,diky za reakci

Bambus... T.maniak - Profil | St 29.2.2012 12:02:10

Ahoj, za tyhle peníze neseženeš ani dobrý naviják na těžkou přívlač... bohužel, natož komplet.

Fány - Profil | St 29.2.2012 11:21:01

zdravím,mohl by mi někdo napsat k čemu jsou určeny pikrové pruty. děkuji

Bambus... T.maniak - Profil | St 29.2.2012 11:24:34

Ahoj, Pickerové pruty jsou vlastně o dost kratší a jemnější feederové pruty. většinou jsou do 30-40g a délky od 2,40m do 3 m dodávány s 2 až 3 výměnými špičkami . Jsou s oblibou používány i jako pruty na Ultra lehkou přívlač (marmyšky, micro twistříky)

pak - Profil | Út 28.2.2012 9:03:37

chtěl bych se zeptat jaky prut by byl lepsi na chytani na malých vodach ze břehu: 2,4m 2-12g nebo 1,8m a 1-7g cilova ryba je okoun nebo duhak diky za odpoved

Bambus... T.maniak - Profil | Út 28.2.2012 9:08:03

Zdravím.. zaleží pouze na tobě. a také na velikosti lovených ryb..

podívej se na tenhle. je to sice 2m ale nástrahy s tím bezvadně lítají a má zdolávací rezervy. http://www.chytryrybar.cz/product_info.php?cPath=13​0_131&products_id=832
bohuzel cena je vysoká ale ten prut stojí za to..

ja osobně bych šel do prutů 180-210. ale záleží jen a jen na tvém vkusu.. vyzkoušej si je a pak vyber.

hodně zdaru s výběrem!! :-)

Knapík - Profil | Út 28.2.2012 9:20:06

Oblezl jsem pěknou partu malých potoků a prut 1,8m bych si nikdy nevzal, i miniatury se dají v pohodě zmáknout prutem 2,40metru, je to prostě krátký. Přes pobřežní porost nikam nedosáhneš, musíš se dostat bezprostředně na břeh, což na malých vodách bývá spíš mínus, kontrola nástrahy i úlovku je také s delším prutem snazší.
Nejsi-li trpaslík, pořiď si určitě něco nad 2,10m

xifa - Profil | Po 27.2.2012 23:16:52

Budu-li jemně vláčet a popotahovat nástrahu ,třeba různé gumičky se splávkem,bude to hodnoceno jako vláčení,nebo plavaná? Mám dojem,že to je plavaná a mohu použít ještě druhý prut.

Knapík - Profil | Út 28.2.2012 7:41:21

Při plavané můžeš chod nástrahy aktivně ovlivňovat, takže použití např. umělého bíláka, patentky apod. by nemělo nic bránit, budeš-li chytat, jak uvádíš, mělo by to být ok, ale pokud tam namašlíš 10cm twister, můžeš se rozloučit s papírama. Tvým cílem by v době hájení dravců měla být "bílá" ryba a nikoli dravec. V neposlední řadě záleží, na koho u vody narazíš a jak se k tomu postaví ...

marlek - Profil | Po 27.2.2012 15:23:32

dobry den,

mam zajem po letech zase zacit chytat a potreboval bych poradit s vhodnym vyberem prutu pro privlac. z 90% lovu bude na odre - libava, takze spise uzsi charakter reky a velmi zarostle okoli :). cilova ryba - okoun, pstruh, tloust, mensi stiky a candati ...

osobne bych se priklanel k ultra lehke popripade lehke privlaci. cena max do 4tis. vzhled - spise klasiku, ale to uz je detail ;)!

dekuji za odpoved


Bambus... T.maniak - Profil | Po 27.2.2012 18:56:37

Ahoj, myslím si že tvým požadavkům by mělo vyhovoval něco z této trojce :

1. tenhle prut zvládne i větší ryby, je rychlý a citlivý, je to spíše light a M light a je v akci tak že i ušetříš http://www.rsp-fishing.cz/akce-pruty-dragon/privlac​​ove/prut-dragon-destiny-2-40m-2-14g-akce


:na první dva výše uvedené najdeš info i na mrku.

2. http://www.rajrybaru.cz/eshop/prut-daiwa-infinity-q​​-jigger-240m-3-15g.html

3. trošku ,,ulítlý'' design . a neboj se gramáže. má dostatečné rezervy. při této gramáži je to dost utahovák http://www.chytryrybar.cz/product_info.php?cPath=13​​0_132&products_id=841

kdyby ti něco nebylo jasné tak se zeptej.

moskyt - Profil | Ne 26.2.2012 19:51:08

Ahoj, který trojháček z wobleru sundat na P vodách, lze vyměnit zbývající trojháček za jednohák bez ovlivnění chodu wobleru,popř kde ten jednoháček koupit ? Doporučení na konkrétní háčky bych uvítal i prostřednictvím SZ. Děkuji.

Bambus...Tacklesmani - Profil | Ne 26.2.2012 19:54:28

ahoj ,to záleží na velikosti a tvaru woblera. někdo sundavá koncový a nekdo ten na bříšku, s jednoháčky přímo na woblery je to trošku horší.. u nás se špatně shánějí. Dělá je owner.. ale zkus si sehnat tenoučké kroužky a dát tam normální háčky z očkem. ja osobně používám Owner Pin Hook.

ivanv 25,59 - Profil | Ne 26.2.2012 21:34:17

ak budes lovit nad jamou, kde bude ryba utocit odspodu, nechaj predny trojhak. v plytkom prude nechaj naopak ten zadny

Scanix - Profil | Ne 26.2.2012 21:53:33

V JC muzes na P vodach pouzit maximane jeden trojhacek, samozrejme haky bez protihrotu, pak nemuze na nastraze zustat zadny dalsi hacek (ani jednohak), resim to tak, ze pridam proste zatez, oloveny prouzek, v priblizene vaze odejmuteho trojkacku. U mensich nastrach urcene pro lov pstruhu ale sundej i prvni trojhak a nahrad jej otevrenejsim jednohakem na kratim raminku. Pstruhum to trosku prospeje, nez je cupovat trojhakem. Hacky urcite vzdy zamacknout. Par ryb mozna spadne, nekterou treba neseknes dobre s jednohakem, ale casem se s tim smiris a ono to funguje i tak.

Jaroch - Profil | St 1.2.2012 12:41:26

Hledám šňůru do vázek a proto by mne zajímalo zda pletenka Berkley Whiplash má skutečně tak brutální nosnosti při malých průměrech ? 0,06 mm - 10,60 kg / 0,08 mm - 12,30 kg / 0,10 mm - 14,10 kg a zda to není nějaká tvrdá struna .
Jaký maximální průměr vybrat na gumy 7- 20g a na naviják Dragon 930 ?
Díky za odpověď .



Bambus...Tacklesmani - Profil | Ne 26.2.2012 19:43:25

AHoj. jak jsem tu už výše psal. Whiplash nemá udávané průměry. je o dost silnější než se udává.. Tato šnůra neni žádnej hit.

být tebou kouknul bych po Power pro . na tvou sestavu bych videl optimální průměr 0,10.

Hekomol - Profil | So 18.2.2012 16:06:56

Ahoj.Mohl by mi někdo prosím poradit jaký mám použít wobler na jakou vodu....záleží i na barvě vody ?

SUMÍK - Profil | So 18.2.2012 20:48:23

To je moc obecná otázka. Jaké ryby chceš chytat, řeka, jezero? atd....jedná se ti o barvu, velikost, atd....

Bambus...Tacklesmani - Profil | Ne 26.2.2012 19:39:10

taky by jsi mohl napsat jakou rybu chces chytat.