Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

Valuček - Profil | So 18.2.2012 17:40:27

Dobrý den, má některý z Vás zkušenost s navijákem na přívlač Team dragon FD 935iz - nabízen na rsp-fishing.cz, cena 1900,-, dost vychválen právě pro přívlač - je to dobrá volba? Díky, mnoho zdaru!

Bambus...Tacklesmani - Profil | Ne 26.2.2012 19:20:51

Ahoj.Tenhle naviják je za ty peníze opravdu dobrý. motá se to vše okolo klonů Ryobi. Nějakou sezonu by ti mněl urcitě vydržet. Opravdu bych se ho nebál. Ještě se koukni po Spro : red arc, blue arc. je to podbné.

Hodně zdaru!!

Jaroch - Profil | Pá 24.2.2012 8:32:22

Tak to zkusím jinak :
Má někdo z pánů poradců zkušenosti se šňůrou Berkley Whiplash ?
Pokud ano , mohl by mne třeba kontaktovat po S.Z. ?

ivanv 25,59 - Profil | Pá 24.2.2012 10:15:05

zrejme ju nik nepouziva, ked ti neodpisal. toto si si nastudoval? http://www.mrk.cz/tackle.php3?kat=-1&kw=Berkley+Whi​plash
snad ti to aspon trochu pomoze

Bambus...Tacklesmani - Profil | Ne 26.2.2012 19:11:47

Ahoj, šňůra Berkley Whiplash je dobrá, ale nesedí udávané průměry. nějaka 0,10 je ve skutečnosti 0,16 cca.

LosPafkos - Profil | Čt 23.2.2012 20:39:33

Chytam na Cormoran Bull Fighter 2,1 m a je fajn s pletenkou wipleškou, lezu kopřivama a kratas je lepší,než nějaký ropovod. Bože kde je červen?

Knapík - Profil | Pá 24.2.2012 7:26:17

To sem asi nepatří, ne ? Ale když už se mne ptáš, odpovím ti rád, červen se blíží a za necelé 4 měsíce je tu zahájení a aby toho nebylo málo, představ si, že za deset měsíců tu máme Vánoce ...

walleyeSVK - Profil | St 22.2.2012 14:10:15

nazdar.....chcem sa spýtať či máte niekto skúsenosti s prútom MIKADO SILVER EAGLE ML SPIN 3m 10-30g???? Je tento prút vhodný na väčšie otvorenné vody???? za odpoveď a aj kritiku ďakujem... už mám kúpený...mno bohužial skôr ako som objavil tento super web kde by som sa mohol poradiť....

SUMÍK - Profil | St 22.2.2012 17:57:47

Ahoj. Vzhledem k délce 3 m jsi určitě nekoupil špatně. Otázka je jak odpovídá gramáž. Mám něco podobného od Shimana Solstace Zander a dám na to hlavičku maximálně do 12g. Ideálně pracuje při 5-7g. Už vidím ty candáty (zubáče).

ivanv 25,59 - Profil | St 22.2.2012 22:07:07

solstage zander je typ akcie cista parabola, pomala. to mikado je akcia a, rychla. je to nieco uplne ine. na otvorene vody by to mohlo byt fajn. ale neviem, nedrzal som ho v ruke. vela detailov je dolezitych.ale myslim, ze je to ok.

davidostrava2 - Profil | Po 20.2.2012 20:47:31

Ahoj, kolega v mé předchozí otázce doporučil naviják "team dragon fd720ix" pro lehkou a středně těžkou přívlač. Naviják se mi zdá dobrý. Máte někdo zkušenosti?
Posílám odkaz na stránku: http://www.rsp-fishing.cz/navijaky/predni-brzda/nav​​ijak-team-dragon-fd720-730-735ix.
Předem děkuji za odpověď.
Petrův Zdar.
D.

SUMÍK - Profil | St 22.2.2012 18:00:41

Ahoj. Za 1 odkaz nefunguje. Za 2 vypadá to že ho nikdo z nás nemá. Zkus se zeptat v pokecu ,,Přívlač a dravci".

SUMÍK - Profil | St 22.2.2012 20:23:55

Tady máš odpověď od uživatele navijáku Dragon:
Mám 930iz starší model (čili stejná modelová řada jako ta 720 co se na ni ptáš) a odtahal mi loňskou sezónu v pohodě , nikterak ho nešetřím a nemůžu si stěžovat .
Jak na prutu 210cm 5-20g tak na 270cm 10-40g
Samozřejmě nemůžeš očekávat že to bude jako Daiwa za 7000kč.
Ale tozdíl mezi 720 a 930 je nejen v počtu ložisek 6+1 a 8+1 ale i v materiálu těla 930 je celokovový .
Jinak to bude myslím prašť jako uhoď .
Určité nedostatky byly s hrubou šňůrou a lehkou nástrahou v protivětru . Prostě nesmyslná , kravská kombinace která zapříčinila podmotání pod matici brzdy .
Ale pokud si dáš pozor a ručně překlopíš překlápěč tak ani toto tě nijak neomezí .
Osobně bych vzal spíš 920 než 720 .
Horší nebude ani ten Fishmaker .

VORVAŇOS - Profil | Ne 12.2.2012 0:07:18

Ahoj.Poraďte mi prosím co použít proti zamrzání oček při vláčení s pletenkou.Děkuji.

Scanix - Profil | Ne 19.2.2012 10:53:22

vlasec, pletenka do mrazu proste moc neni, tim, jak je chlupata, tak je to pak ztracene.

Viky- Agent smáček - Profil | Ne 12.2.2012 14:37:07

Dobrý den,chci si pořídit nový prut.Měl jsem shimano speed master 240cm,10-30g.Prut byl sice dobrý,ale takový neslaný nemastný:))Chtěl bych něco rychlejšího kolem 7000kč.Chtěl jsem norstream,ale ten je ted nějaký nedostupný... Vodím gumy savagear na 5-7g hlavach,rotačky2-3.Převážně na přehradě,občas řeka.Co třeba dragon HM72.Do shimana se mi uz moc jit nechce...

SUMÍK - Profil | So 18.2.2012 15:34:00

Ahoj.
Norstream má prodejnu kousek od tebe.

Česká Republika
Rybář Elit s.r.o.
107 00, Praha 10, Dubeč, Netlucká 632
http://www.norstream.cz/info.php?section=contact
.

štiby - Profil | Pá 17.2.2012 10:32:59

zdravim moze te mi nieco povedat k tejto zostave co som si zaobstaral jedna sa o tazku privlac.nieco za a nieco proti......Sportex saphir7 305cm 90-150g,Penn slammer460,snura WFT 0,25mm 39kg

ivanv 25,59 - Profil | Pá 17.2.2012 11:03:55

moja osobna skusenost je, ze na privlac, pokial to vyslovene nepotrebujes kvoli specifickym podmienkam, su lepsie kratsie pruty. taky dlhy prut ti da riadne zabrat.aj ten navijak ma celkom nezanedbatelnu hmotnost. takze zacni posilnovat :-) inak je to celkom kvalitne nacinie, co nieco vydrzi

hromajda - Profil | Út 14.2.2012 13:02:26

Dobrý den. chtěl bych se zeptat jaký používáte materiál: vlasec,pletenku,fluokarbon nebo nanovlasec? kdy je lepší používat jeden druh a kdy druhý? Jaké to má výhody?Nebo používáte jen jeden druh, a při jakých situacích? Díky

ivanv 25,59 - Profil | Út 14.2.2012 13:38:59

na pstruhy a na ul privlac, plus na pretekoch pouzivam zasadne vlasce. inak preferujem pletenku. pouzivam ju v hrubkach od 0,06 po 0,19 mm. je tu na mrku o tom velmi vela popisane, co ma ake vyhody a nedostatky.

10BORY10 - Profil | St 1.2.2012 9:45:42

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jak je to tento rok se zahájením pstruhové sezóny. 16.4. je pondělí, bude se tedy moct zahájit už v neděli?

Scanix - Profil | St 8.2.2012 21:05:50

Muzes, ale doufat, ze te nikdo nechyti, proc si nedas tu praci a neprectes si blizsi podminky vykonu ryb.prave alias rybarsky rad viz http://www.rybsvaz.cz/?page=rybarsky_rad&lang=cz&fr​omIDS= Nic takoveho tam nenajdes, pryc jsou doby, kdy tam bylo jakesi ustanoveni, ze pokud den zahajeni padal na pracovni den, pak pokud tento den predchazel den pracovniho klidu ci volna, pak se posouval den zahajeni na tento den, tedy 15.4 (resp. 15.6.) Takze hezky az 16.4. (resp. 16.6.)