Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

peko - Profil | Po 6.2.2012 17:16:42

Ahoj,chci osadit udici shimano speedmaster ax 270ML,navijákem Shimano Stradic 2500 FC.S touto značkou navijáku nemám zkušenosti.dík za názor

Knapík - Profil | Út 7.2.2012 7:19:49

To bude ok ...

Tencher97 - Profil | Ne 5.2.2012 16:01:05

Ahoj, mám v plánu koupit proutek do 6g na UL, převážně na okouny bude stačit vlasec 0,12 nosnost asi 1,5kg

ivanv 25,59 - Profil | Po 6.2.2012 10:21:17

bude stacit. je to tak akurat na ostrieze a lahke nastrahy.

Durchlon - Profil | Út 31.1.2012 17:13:20

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli někdo neznáte nějakou pěknou, kvalitní, prodejnu ve Východních Čechách. Ideálně Královehradecký kraj. Díky moc za tipy.

P.S. Pokud sem můj dotaz nepatří tak se omlouvám.

Mr.Stick - Profil | Út 31.1.2012 23:06:58

Jenom v HK je asi 5 prodejen, z nichž určitě minimálně dvě mají povětšinou všechno, co potřebuju. Pro info: PM Sport, Sema Fishing, Rybina ... tam chodím já.

LudoO - Profil | Po 30.1.2012 21:11:15

Ahoj.
Dotaz pro inanv 25.
Předpokládám provádění noční přívlače jen z loďky na velké ploše.
Možná z jednoho místa u řeky nahazováním stále do jedné tůně.
Nebo se mýlím a lze i jinak.
Nikdy jsem to v noci nezkoušel.
Dík.

ivanv 25,59 - Profil | Út 31.1.2012 20:03:23

u mna ide zasadne o nocny lov z brehu. uspesne tak lovim sumce, zubace, bolene, stuky a ostrieze.skusal som to aj z lodky, ale bez uspechu. dobre miesta na lov v noci su plytciny.

mccico - Profil | Ne 29.1.2012 9:56:55

ahoj:) máte nákou zkušenost s noční přívlačí?? letos bych se tím chtěl hodně zabívat:) jen jestli to bude mít cenu dík...

ivanv 25,59 - Profil | Po 30.1.2012 12:57:11

skusenosti s nocnou privlacou mam len tie najlepsie. venujem sa jej uz vela rokov. je to moja najuspesnejsia doba lovu. super sa chytaju takmer vsetky dravce, navyse sa casto spletu aj kapre a pleskace. akurat jalce na rieke po zotmeni velmi nechytam. V kazdom pripade to skus. je to vzrusujuce a uspesne. bacha vsak na dodrziavanie rybarskeho poriadku. v noci platia urcite specialitky ohladom dennej doby lovu, osvetlenia pri love, ...

pumba - Profil | So 28.1.2012 19:42:55

ahoj.. máte niekto skúsenosti s voblerom poper ??

Scanix - Profil | So 28.1.2012 19:48:41

Zkus se mrknout do vyhledavece, jak proste, diskuzi na toto tema tu uz byla fakt velka rada:
http://www.mrk.cz/search.php3?kde=otazky&kw=popper

fajanek - Profil | Čt 12.1.2012 15:19:33

to Sliver: Problém je s těžšími jerkovými nástrahami. Naviják pak pravidelně dostává slušně zabrat. Šlo by dát ten multiplikátor na tu mojí Catanu? Nebo je to blbost a mám se poohlídnout po jerkovém prutu s multíkem?

sliver - samolibý vůl - Profil | Čt 12.1.2012 21:07:06

a při čem ten naviják dostává zabrat ? Při škubnutí prutem ? Nebo při domotání volného silonu ? 100 g jerk má menší odpor než 10g wobler s velkou lopatkou. Tak při čem ten naviják dostane zabrat víc než při tahání wobů a jiných nástrah ?

Knapík - Profil | Čt 12.1.2012 20:33:20

Potok a jezero jsou dost rozdílné lokality, těžko je pokrýt jedním prutem, ale pokud bych vybíral jen z tebou uvedených prutů, vzal bych ten o délce 2,25m, i na malém zarostlém potoce s ním můžeš v pohodě chytat a na jezeře zas hodíš alespoň o kus dál než s délkou 1,80m.

fajanek - Profil | St 11.1.2012 15:12:20

Zdravim vás. Začínám chytat na nástrahy velikosti Rapala X-Rap Subwalk. Dočetl jsem se, že pro tyto nástrahy je třeba mít multiplikátor. Já mám ale jen smekací naviják Shimano Catana (a prut taky Catana). Nemůže se stát že ho tímto chytáním časem zlikviduju? Je možné na můj prut nainstalovat multiplikátor a chytat s ním jako s obyčejným navijákem nebo musím mít prut s ´opačnými´ očky? Díky moc za radu.

sliver - samolibý vůl - Profil | Čt 12.1.2012 0:00:29

v klidu, je to pouze papouškované klišé. Catanu sice zlikviduješ asi brzo, ale to i na originálech, je to šunt. Ale přemýšlej, proč bys ji měl oddělat dřív na těch jakojerkách ? Vždyť přitahuješ jen volný vlasec po škubnutí prutem. Tak o co de ?

DisAster - Profil | So 24.12.2011 23:14:50

Nazdar chlapi, mate nekto skusenosti s prutmi DAM nanoflex? Nikde okrem jednej eshop stranky som ho nenasiel. http://www.rybarskepotreby-pardubice.cz/rybarske-da​m-delene-pruty-nanoflex Diky

Scanix - Profil | St 11.1.2012 12:47:20

Zkusenosti nemam, ale zrejme si videl to pusobive video...kazdopadne se urcite daji objednat po telefonu i poptat tady www.damialba.cz