Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

David Fuzia - Profil | Čt 29.12.2011 12:46:57

zdravim, chci se zeptat jaky prumer vlasce nebo snury pouzit na 7,5cm kopyta s 5g jig hlavou? cilova ryba candat

Knapík - Profil | St 11.1.2012 7:21:23

S něčím mezi 0,16mm - 0,22mm bys neměl šlápnout vedle, zohlednit musíš samosebou to, jestli budeš chytat v bordelu nebo na čisté vodě bez vázek ...

Amare - Profil | Po 26.12.2011 13:57:39

Zdravím chtěl bych si pořídit ULP prut do 9g . poohlížel jsem se po http://www.velka-ryba.cz/privlacove-pruty/711-prut-​cormoran-ulx-spinnrute-1-85m-1-9g.html -co si o něm myslíte .
a popřípadě jaký kolovrat na něj ?

Knapík - Profil | St 11.1.2012 7:19:47

Osobně preferuju delší pruty, s délkou 1,85m bych se na spoustě lokalit ani neuprdnul...
Co se týká navijáku, tak na UL sneseš i nějaký ne úplně špičkový, vzhledem k "malosti" nástrah nedostává až tak do těla.

vodka - Profil | So 7.1.2012 15:39:22

ahj,mam belly boat, jake prsacky zakoupit?s puncoskou nebo s botou,neoreny nebo klasiku.ploutve zatim nemam.dekuji

ivanv 25,59 - Profil | Út 10.1.2012 21:18:15

kup si dychace s ponozkou. vyuzijes ich aj mimo bb. ak budes kupovat plutvy, kup kratke, na technicke potapanie. dlhe ti unavia nohu. technicke plutvy sa zvycajne davaju na topanku.

Svery - Profil | Pá 23.12.2011 19:48:25

Ahoj
příští rok bych chtěl zkusit sumcovou přívlač.
Je tu hloubka max. 5metrů.
Největší sumci mají tady 180cm.
Chtěl bych tahat woby za lodí.
Prosím o rady.
Díky Marek

sliver - samolibý vůl - Profil | Pá 23.12.2011 20:07:11

Šak je tahej, o co jako de ? Jezdi rovně nebo cikcak. Nemáš zač.

okoun 55 - Profil | So 17.12.2011 21:45:23

Ahoj,je tu někdo kdo zná EAGLE CUDA 242 potřebuji jak nastavit aby to umělo ukázat velké kameny a pařezy tedy jestli to vůbec umí,dík

ivanv 25,59 - Profil | So 17.12.2011 23:09:25

kolega, na sonary su odbornici v sumciarine. skus tam

Rudlo - Profil | Pá 16.12.2011 0:05:23

Prosiim poradte mi ...chcelll by som nejaky kvalitny navijak na ULP ...v cenovej relacii do 50 euro ....dakujem vpred za radu ;)) ( nieco kvalitne a osveceneee) chcel by som ho ku prutiku Mag pro Spin 179 cm gramaz 2-8g ;)))

Knapík - Profil | Pá 16.12.2011 7:40:52

Ahoj, za 50,-Eur moc parády neuděláš, ale nějaká levnější řada Ryobi by ti mohla třeba stačit ...
http://www.na-ostruvku.cz/navijaky/predni-brzda/ryo​bi-ecusima/?d1=149&d2=121&d3=31

Adam_23 - Profil | St 7.12.2011 17:02:15

Zdravím co si myslíte o tomto prutu?budu většinou chytat na voblery 7-17g..http://rybar.braunstar.cz/novinky-2/privlacovy-prut​-daiwa-sweepfire-spin- a tento naviják http://rybar.braunstar.cz/navijaky-s-predni-brzdou/​navijak-daiwa-crossfire-x--brzda-predni .Nebo mám raději sáhnout po něčem dražším.:)děkuji za odpověd

ivanv 25,59 - Profil | Čt 8.12.2011 9:59:13

myslim, ze v pohode. od toho navijaka necakaj nejaku extra dlhu zivotnost, ale chytat sa s tym asi bude dat. prut v pohode.

Green ROX - Profil | Út 6.12.2011 18:22:47

Ahoj zvažuji koupi vláčáku konkrétně Shimano Speedmaster v gramáži 7-21g. Budu s ním tahat menší woby (4-7cm) a hlavně rotačky (převážně velikost 1 a 2 ovšem chtěl bych zařadit i nějakou 3 ). Co si o tomto prutu myslíte? Doporučili byste mi ho? Případně uvítám i jiné návrhy. Děkuji za rady.

Knapík - Profil | Út 6.12.2011 19:39:34

Speed Master není žádný rychlík, ač se tak název tváří a pod trojkou rotačkou se už slušně ohne ..., na tebou výše uvedené nástrahy je zřejmě vyhovující

ivanv 25,59 - Profil | St 7.12.2011 0:28:24

mam speed mastery dva a na to, co pises, si si vybral dobru vrhaciu gramaz. s mojimi speedmi, 10-30 jeden 240 a druhy 270 cm, som velmi spokojny. ved keby som nebol, nekupim si ten druhy :-). myslim, ze budes aj ty spokojny

T-Mc - Profil | Pá 2.12.2011 0:15:04

Zdravím pánové, chtěl bych se zeptat jaký prut byste mi doporučili na sumcovláčku. Chytat chci na českých řekách-konkrétně moje domovská řeka je jen v nejširších místech cca 50metrů široká s hloubkou max 3metry-...
Jako nástrahy chci používat lžíce 40-80g, woblery v podobných váhových kategoriích-např. Rapala Max Rap 13cm-15gr,ale aji nějáké Shad rapy s gramáží právě těch 70g- prut bych chtěl kombinovat s tímto navijákem
http://www.tropicliberec.cz/predni-brzda/navijak-pe​nn-captiva-ii-5000
pletenka- 0,25 na 23 kg
Jako prut jsem původně chtěl brát:
http://www.mavep.cz/ID02720/sleva-50/pruty-sportex/​seastar-boat-se-2150/
protože Sportexáckej prut by mněl lecos vydržet,ale trošku se bojím až přílišné tvrdosti
pak jsem se mi zalíbilo něco jako:
http://www.tropicliberec.cz/vlaceci-3/prut-wft-neve​r-crack-senso-pilk-2-70m-50-160gr
http://www.tropicliberec.cz/vlaceci-3/prut-wft-neve​r-crack-heavy-spin-2-70m-100-400gr
ale právě,že nedovedu přesně odhadnout tu správnou gramáž,kterou na sumce a na výše zmíněné nástrahy použít abych taky nedržel absolutní tyčku od rajčat,aby s ním šlo nahazovat, aby balo aspo%n trošku nástrahu,kterou vedu cítit a samzřejmě aby se ten prut nezlomil při prvním fouskovi.
Cenový limit mám okolo 1 500Kč
Předem děkuji za každou radu, klidně prosím doporučte i jinou značku prutu(-pokud by byl problém se zveřejněním konkrétní značky tak prosíl klidně formou osobní zprávy.
Předem děkuju.

Scanix - Profil | Pá 2.12.2011 10:21:26

Diky svemu cenovemu limitu se dostavas do kategorie mene kvalitnejsich prutu, coz zrovna pri lovu sumiku muze byt na skodu. Kazdopadne netusim, kde hodlas lovit, ale mam dojem, ze by mohl vyhovovat ten WTF 50-160g, bude mit citlivejsi spicku, takze budes citit i lehci a mensi nastrahy, ale sila prutu bude urcite obstojna. Nebal bych se toho. Ten do 400g bude uz asi hodne tezky na to, aby jsi s nim pul dne ci noci hazel :)

vodka - Profil | St 30.11.2011 15:55:47

boat a rybarsky rad?

ivanv 25,59 - Profil | Pá 2.12.2011 10:13:58

ty a citanie rybarskeho radu?

Scanix - Profil | Pá 2.12.2011 10:16:17

Boat je plavidlo, tedy hledej lov z lodek povolen :)