Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

Salouš - Profil | Po 7.11.2011 22:03:23

Čau chlapi máte někdo zkušenosti s HARD MONO od CLIMAX? Prý to štika nepřekousne. Co vy na to? Dík.

Mr.Stick - Profil | So 26.11.2011 23:46:30

Překousne ... zapoměň na Hard-Mono.

Raga - Profil | So 26.11.2011 17:17:30

hele poradte mi jak mam chytit štiku tendle rok jsem chyt jen 2 40cm štiky moc pls poradte mi

ivanv 25,59 - Profil | So 26.11.2011 19:44:29

precitaj si pozorne zahlavie tejto poradne. tam ti je poradene, kde najdes informacie, ktore potrebujes.

DavidSimicek - Profil | St 23.11.2011 20:55:17

Ahojte,neporadili by sme mi niekto nejaku zostavu na začiatočnika privlačiara do 60 eur? na rieku a jazero ,Dakujem

ivanv 25,59 - Profil | Čt 24.11.2011 9:40:45

konkretnu zostavu ti nevyberiem, len ti dam zhruba parametre.
privlacovy prut dvojdielny, dlzka 240-270cm. prut by mal mat akciu typu A, alebo A-B. vrhacia zataz 10-40 gr. ocka by mali byt sic, hlavne je dolezita zvalita posledneho ocka.
navijak velkosti 1500-2500. najlepsie s prednou brzdou. nutne si vyber s aspon jednou kovovou cievkou.a aspon 3-4 loziska.
tou cenou si to dost naspanoval, ale myslim, ze sa ti na webe nieco podari v tej cene vyskladat. ale hlavne pri navijaku v tej cene neocakavaj nic kvalitne a spolahlive.

markos - Profil | So 19.11.2011 20:29:41

Zdravím borci.Poradte nejaky figl pri vlaceni s mrtvou rybkou aby se hned nerosrackovala pri hodech a vedenim sloupcem,pri poskubavanim atd., kdyz ji dam na systemek tak to stejně vydrzi par hodu a je vselijak pokroucena,ma snahu se trhat ze systemku,menit nemuzu mam omezenou kapacitu rybicek.Napadlo me zamarazit coz je chvilkove resení,nebo poupravit Drachkowitchův systémek.Mate nějaky typ nebo figl.Díky za radu.At vám koušou!

ivanv 25,59 - Profil | So 19.11.2011 21:53:47

s rybkou nemozes pri nahode svihnut ako kaprari pri 110 metrovych nahodoch. draschkowicov system ak spravne pouzijes, malo by to byt dobre. nepouzivam to uz, ale ked som niekedy davno nan chytal, nemal som s rybkami problem. treba ten drot, co je na omotanie rybky omotat okolo hlavy a drzi to dobre

tomas.topas - Profil | Pá 11.11.2011 16:16:31

Zdravim,

po 8. rokoch by som sa rad vratil k rybarceniu. Moja laska bola vzdy privlac a muskarenie lenze uz v tom "nechodim" tak by ma zaujimal vas nazor pri vybere pstruhoveho prutu na male rieky. Prevazne chcem lovit na micro gumene nastrahy ale aj micro wobler ci rotacku.

vo vybere mam zatial PEZON MICHEL Specialist Trout Spin 1,8m / 2-7g
http://www.pezonetmichel.com/en/article/specialist-​trout-spin.361.html
- tento prut mi vyborne sedi v ruke
otazka znie ci mam ist donho alebo sa skor pozriet po nejakej chvejivke napr. od dragonu ked planujem lovit prevazne na gumene nastrahy

vdaka za radu/nazor

ivanv 25,59 - Profil | Ne 13.11.2011 11:48:22

ahoj. mam ho v tejto gramazi 2-7 a aj v gramazi 1-3. ten 2-7 uz k vode nenosim. pouzivam uz len ten jemnejsi . ak chces lovit na "micro" tak ten 1-3 bude fajn. ten 2-7 je tak na voblera salmo hornet 3 az 4 a rotacky od velosti 00 hore. mensie veci velmi dobre necitit. taktiez nymfy na hlavickach pod 2 gramy tiez velmi nie. inak je tento prut vyborna volba na zdolavanie na kratku vzdialenost. jeho akcia sposobuje velmi malo spadnutych ryb, aj ked sa chyta bez protihrotu.

xifa - Profil | So 15.10.2011 21:17:37

Vyzkoušel,je to na řeku a nic se nenapichuje.Můj názor,třeba je to stará věc ajá to neznám,ale na odpověd čekám.

ivanv 25,59 - Profil | Po 17.10.2011 9:45:48

ja ti neodpoviem, lebo to nepoznam a pripada mi to ako blbost

Standama - Profil | Čt 13.10.2011 19:38:50

Ahoj, prosím o radu. Chci začít chytat candáty na mrtvou rybku "popotahováním", tj. něco na způsob jak to popisuje Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů. Jenom s použitím jednoháčku, ne Drat.systémek, rybka 5-10 cm. Uvažuji o prutu 270 cm, představa je taková, abych cítil i jemné drbance. Je lepší tvrdší prut (např. Sportex 20g či nějaký Dragon) nebo měkčí, něco jako Speedmaster Zander, nebo chvějivka? Používat je budu převážně na přehradě (Orlík, Slapy) a nebo na klidnějších místech řeky (Jizera). Děkuji

sliver - samolibý vůl - Profil | Čt 13.10.2011 19:45:35

osobně bych si na lov s 5 - 10cm rybkou s jednoháčkem ze břehu vzal match 390. Však vezmi nějaký prut co máš doma a vyzkoušej, co ti bude sedět. Určitě co nejdelší, abys mohl pracovat s prutem pomaličku u dna.

Ftak 11 - Profil | St 12.10.2011 20:24:55

Zdravim Vas,Chcel by som sa opytat.S akou gramazou,by som si mal zaobstarat prut na lov zubacov(candatov)?Aka gramaz je asi najvhodnejsia?Na toky,ci na stojatu vodu,ci z lodky.Strasne sa mi paci lov na gumene nastrahy,kopyta.Za radu vopred dakujem

ivanv 25,59 - Profil | Čt 13.10.2011 12:28:20

existuju dva protichodne nazory. jeden je, ze tvrdy prut s vyssou gramazou, aby si zubacovi vedel riadne "vytat" a prepichol tvrdu papulu. druhy nazor je ten, ze jemnym makkym prutom s akciou typu B, dokonca aj C zubaca jemne zdolas a ryba si vlasne ani neuvedomi, ze je zdolavana, kym ta nezaregistruje.
podla mna je idealny zlaty stred. u mna teda prut akcie A, A-B s gramazou do 30 gramov. dlzka a gramaz je podmienena typom loviska. urcite do tlaku ako napr. tok dunaja treba vyssiu gramaz oproti stojaku. taktiez na lov z brehu dlhsi prut ako na lov z lode.

gunč - Profil | So 8.10.2011 17:15:32

paaani na to ze to je poradna a treba tu nekomu poradit je to velmi slabe asi to nejsu ndostatocny odbornici alebo neviem..ak by som bol rybar amater a dosta nem taku odpoved tak mam z toho hovno
SLIVER NEHNEVAJ SA ALE TVOJE ODPOVEDE SU KATASTROFA ASI SI FAKT SAMOLIBY VUV O COM NEPOCHYBUJEM..ZDA SA MI ZE SI DOST DULEZITY A HOVNO O TOM VIS..TAK ZAPRACUJ NA SEBE A KED UZ TO JE PORADNA TAK RAD KED SI SA NA TO DAL..AK TA TO NEBAVI A ROBIS TO NA SILU TAK TO PRENECHAJ DRUHYM A SKUSENEJSIM...DAKUJEM..

sliver - samolibý vůl - Profil | Ne 9.10.2011 1:09:48

lanko nebo pletenka ?

eXecutor - Profil | Pá 7.10.2011 20:11:59

Dobry večer,

Chcem s opytat , bude sa dat vlacit s pletenou snurou na Novinke Dragon Express ? lebo ako tak citam tak ma obycajne SIC ocka nie Fuji , chcem vediet ci po urcitom case sa ocka od snury neznicia ? mam na plane 275,4-20g

http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/p​​rut-dragon-express-2-75m-4-20g

vopred vdaka za odpoved.

ivanv 25,59 - Profil | Pá 7.10.2011 21:15:54

kazde sic ocka vydrzia pletenku. problemy mali len titanove. spekany karbid je jeden z najtvrdsich materialov, pouziva sa aj na rezne hrany kovoobrabacich strojov. ze ocka nie su fuji nie je az taka vada. akurat nebudu znackove