Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

CHaP - Profil | Po 26.9.2011 11:01:22

co řikate na prut berkley skeletor 2-12g, ??? převažne bych tahal smačci a gumy na candata okouna, . nebo znate nejaky lepši prut berkley?

Scanix - Profil | Po 3.10.2011 22:55:36

na mensi gumky jiste dobra vec, trosku pomalejsi, ale to muze byt pro lov okounu a candatu vyhodou, zalezi na vlastnim pocitu z toho prutu...jednomu sedi, jinemu ne

POSPA_PP - Profil | Po 26.9.2011 13:30:17

Zdravím, je v CZ nějaký přímý dovozce fi. Berkley? Sháním woblery Berkley Frenzy Flick Shad 7cm v provedení FT, CCL, BSV. Moc prosím o kontakt. Zkusil jsem skoro vše na netu. Díky.

Scanix - Profil | Po 3.10.2011 22:54:30

Pablo5 - Profil | Pá 30.9.2011 0:08:56

Ahoj, potřeboval bych poradit jakej naviják na sumčí přívlač. Cena by neměla přesáhnot 3000 Kč. Díky za radu. Prut už sem si tak nějak vybral je to Prut Shimano Technium DF CX Spinning 270 XH. Kdyby měl nekdo skušenost s tímto prutem, tak bych byl rád kdyby napsal komentář k mé volbě. Dík Pavel.

Scanix - Profil | Po 3.10.2011 22:52:08

V teto cenove ralaci si nemuzes moc vyskakovat, ja osobne pouzivam Daiwa Caldia X 4000, proto bych sahnul po necem celokovovem ve velikosti 4000-5000, pripadne neco tarka neznicitelneho jako Penn Slammer ci Spinnfisher velikost 360 napr.

vojtes - Profil | Po 3.10.2011 14:59:41

Dobrý den,
rád bych se poradil ohledně přívlače na popra. Letos jsem se o to začal pokoušet ale vypadá to, že to chce pilovat. Poradíte mi prosím jak s poprem pracovat na hladině? Mám 9cm a 7cm od Rapali. Už se mi celkem daří vytvářet zvuk jaký by měl asi vydávat (podobný vábničce). Kolikrát mám pocit, že ty ryby spíš plaším než vnadím. Prosím Vás o radu. Mnohokrát děkuji.

Scanix - Profil | Po 3.10.2011 22:50:40

Predne je treba si uvedomit, ze pokud chytas na reviru, kde se timto woblerem hojne lovi, pak nemuzes cekat nejake uspechy, ryby se rychle nauci danou nastrahu ignorovat. Pak je dulezite, co je cilova ryba pri lovu, rocni doba, teplota vody, hloubka atd. Presny postup ti tezko nekdo da, je treba zkouset...reknu jen jedno, nekdy to popani je dost naprd a je lepsi, kdyz nastraha zvuky nedela, jindy jinak. Dulezita je rychlost tazeni, pripadne zda jsou ci nejsou pazuy, zda menis rytmus atd atd. Mrkni na nejaka videa na netu a zkousej, ted uz je rozhodne obdobi, kdy popper funguje jen nekde, treba na okyse, stiky, atd.

bořek.ř - Profil | Ne 2.10.2011 16:14:00

čau,můžou děti do 15let přívlačit?dík

Scanix - Profil | Po 3.10.2011 22:46:48

Mas snad v BP nejake vekove omezeni? Moje dcera od 6ti let, kdy ma povolenku, vlaci bezne na MP od 16.6. do 31.12.

herinek - Profil | Po 3.10.2011 15:53:31

Zdravím.Vybírám si prut na pstruhy,tlouště a okouny.Chytal bych na menši rotačky (největší 0) dále pak smáčky,twistery a nymphy.Zatím mi do oka padl tento prut http://www.hobby-g.cz/28-Pruty/8457-Mitchell-Pstruh​ovy-prut-PRIVILEGE-UL-1-80m-1-5g.html?page=1&back=v​iew myslíte že bude vhodný na takovéhle chytání? Díky za odpověd.

ivanv 25,59 - Profil | Po 3.10.2011 21:44:53

na to co spominas, teda prevazne gumky a pstruhy je dobry jednorucny kratky prut s akciou typu b, takzvana parabola. dobra volba je pezon e michel specialist trout
http://www.rybarskepotrebystano.sk/e-shop/action/pr​oductdetail/oc/3767/product/prut-pezon-michel-speci​alist-trout-spin-180-m.xhtml
akcia b ti uchrani dost spadnutych ryb na haciku, hlavne na kratku vzdialenost. tento prut je na toto specialista. pouziva ho uspesne vela ligovych pretekarov u vas aj na slovensku. je dost oblubeny a sam s nim mam vybornu skusenost.
ten prut, co si si vybral nepoznam, teda ti neviem posluzit recenziou

A_Smitec - Profil | Po 26.9.2011 12:26:56

Dobrý den, chci se zeptat jak presne fungujou od 1.září pstruhové revíry. Jak je na nich možné či nemožné chytat ... od 1 .září by měli být hájení pstruzi ale videl sem u nas na chate rybáře tak envim jak to je. diky

Scanix - Profil | St 28.9.2011 22:39:42

Doporucuju ti nastudovat blizsi podminky vykonu rybarske pravo neboli rybarsky rad viz http://www.rybsvaz.cz/?page=rybarsky_rad&lang=cz&fr​omIDS= Jako drzitel rybarske povolenky bys v tom mel mit jasno :(

mlíkař - Profil | St 28.9.2011 15:45:09

Dobrý den,dneska ráno jsem jel s kamarádem na ryby,ale nepodařilo se nám chytit ani okounka.Štiky ale lovily u hladiny a my jsme používali popy a jiné povrchové nástrahy,ale ryby o naše nástrahy vůbec nejevili zájem.Nejsem ještě moc zkušený rybář a tak bych se chtěl zeptat,jestli je to normální.

sliver - samolibý vůl - Profil | St 28.9.2011 15:51:17

ano, je to normální.

Čeček - Profil | Ne 25.9.2011 19:55:05

Zdravím. Mám 8 cm poppera od salma a chytám s ním na rybníku i na řece, ale zatím jsem na něho nic nechytil. Mám s ním chytat raději v mělčinách nebo v hloubkách? Nebo čím to je??

ivanv 25,59 - Profil | Ne 25.9.2011 22:32:46

uz je pomaly po sezone poperov. ulovok nan bude viacmenej nahodny. poper je typicka letna nastraha na zarastene lovisko, kde predpokladas dravca v poraste. travy uz odhnili a klesli ku dnu, aj stuky a bolene sa pomaly stahuju hlbsie od hladiny.. ak nan chces chytit, tak vyuzi este posledne teple a slnecne dni

CHaP - Profil | St 21.9.2011 8:33:18

chci se zeptat zda smačci od berkley gulp(v tom roztoku) jsou učiné na velké okouny, a chtěl bych se zeptat zda nevite kde koupit nejaky set smačku, hodně koukam po internetu a moc jsem toho nenašel, diky s pozdravem ChaP

Scanix - Profil | Pá 23.9.2011 14:27:52

Smacci jsou pouzitelne jakykoliv, ty v nalevu jiste take budou fungovat, jen se to blbe skladuje, osobne je mam radeji v krabicce, ale proc to nezkusit. Pokud chces neco vybrat, mrkni na http://www.rsp-fishing.cz/ ale i jinam a pripadne si porid neco pres ebay viz treba www.ebay.co.uk.