Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

vianocnahus - Profil | Po 19.9.2011 23:30:33

Zdravim, chytavam s kamaratom v noci na plytcinach na dvojdielny vobler Rapala Jointed 9cm.Vediem ho uplne pomaly, pri pomalsom prude az cerim hladinu.V poslednej dobe sa mi /a kamaratovi taktiez/ stava, ze mam celkom slusny zaber, rybu aj vidim zautocit na vobler, ale nesekne sa.Mate s niecim podobnym skusenost, resp. mate nejaky napad preco to je a co s tym?

Scanix - Profil | Pá 23.9.2011 14:26:09

Vetsinou tohle delavaji tlousti, i kdyz se to nezda, trefi wobler mezi haky...nebo zasekavas prilis brzo po zaberu, nekoukej na nastrahu a reaguj jen na zaber do prutu, zpravidla nechavam rybe sekundu az dve na otoceni hlavou dolu, jinak ji nastrahu z huby vytrhnes.

WerWZ - Profil | Pá 16.9.2011 16:04:51

zdar , chtěl bych se zeptat jakou gramáž prutu bych měl mít na malé rotačky 00,01 a možná 02 ale taky malý woblery do 3 gramů a smáčky..budu to mít na pstruhy a okouny..

Scanix - Profil | Pá 23.9.2011 14:24:20

Neco do 15g, asi ne chvejivku, ta se na rotacky a woblery moc nehodi...

fosfor - Profil | Pá 2.9.2011 22:54:34

Dobrý den jakou mam dat šnuru na přívlač na dravce dekuju za odpoved

Scanix - Profil | Pá 23.9.2011 14:23:13

Zalezi na co a jaka je cilova ryba, nastrahy, prut atd. Pokud jde o znacku pak ja preferuji Power Pro.

zubáč17 - Profil | Po 5.9.2011 11:56:54

Dobrý den,právje jsem navlékal rippry o délce 9cm,ale moc se mi to nepovedlo,na jedné jsou trochu hrboli a na druhé není telo vodorovne se špičkou jigové hlavičky,dají se takové gumy použít,nebude to dravcum vadit?Nástrahy budu používat hlavne na šťiky.Predem moc dekuji za odpvjede a omlouvámse za možná primitivní otazku,ale jsem začátečník a nedovedu to posoudit.

Scanix - Profil | Pá 23.9.2011 14:22:20

Nekdo schvalne napichuje kopyta ci twisty vselijak nerovne, aby mely okazaly chod, treba to zafunguje, zas tak bych to neresil, pokud ti to bude vadit, tak to prepichni jinak...

jojinc - Profil | Út 20.9.2011 22:24:45

Jaký je Váš názor na šnůruPenn?

ivanv 25,59 - Profil | Út 20.9.2011 22:58:24

nepoznam, nemam osobnu skusenost

jojinc - Profil | Út 20.9.2011 21:14:26

Dobrý večer ,potřebuji poradit nějakou dobrou vláčecí šnůru.Koupil jsem 12kg od berklyho,ale po 3 měsících se trhá a je roztřepená:Děkuji.

ivanv 25,59 - Profil | Út 20.9.2011 21:34:22

ak natrafis na pover pro americkej vyroby, nevahaj. len si over, ci to nie je cinska napodobenina, vozena z polska, ta stoji za milu jarmilu :-) mne sa este velmi paci aj stren micro fuse od berkley

skwary - Profil | Po 19.9.2011 21:47:11

zdravim chcel by som sa spytat na wobler Rapala J 9 ....mal som nanho nejake zabery ale len take ze mi koplo do udice a nic.kamarat mal taky isty problem....neviem ci to je nespravnym vedenim alebo cim to moze byt....ja ho taham dost pomaly...

sliver - samolibý vůl - Profil | Po 19.9.2011 21:57:51

na ty kopance čeká většina vláčkařů. Přeju ti, abys jednou poznal , co ti koplo do woba.

Rišárd - Profil | Čt 15.9.2011 18:10:58

Ahoj, chtěl bych vyzkoušet přívlač s woblerem, ale nevím jak navázat, jestli karabinku, nebo jen vlasec, nebo se doporučuje lanko ? Díky moc.

Scanix - Profil | Čt 15.9.2011 22:20:15

Delas si legraci, bylo to tu nekolikrat, wobler s trojhaky jedine s ocelovym lankem, snad vyjimkou jsou miniwoblirky, ale ty prebijim na jednohacky, co kdyby to neja sticka kousla, at ma sanci se nesesit...

Mikesak - Profil | St 14.9.2011 15:55:38

Zdravím, potřeboval bych poradit, doufám že tady mezi vámi má někdo tento naviják : Simano-Exage, http://www.tropicliberec.cz/navijaky-predni-brzda-4​/navijak-shimano-exage-3000-sfc-new-2011 Zdá se mi celkem dobrý i ta cena mi vyhovuje má někdo z vás stímto navijákem nějakou zkušenost?

Mr.Stick - Profil | Čt 15.9.2011 17:41:17

Exage předobrzda je klasický zástupce řady P4. Na vlačáku asi něco vydrží, ale zároveň nenadchne. Osobně bych u Shimana koukal od Technia nahoru (Stradic, Twin Power ...)

kočičák - Profil | Čt 15.9.2011 16:38:06

zdarec hošani.blbá otázka musí mět vláčkař jako povinnou výbavu podběrák a cajdák? Každej řiká něco jinyho, já su z teho MAGOR

ivanv 25,59 - Profil | Čt 15.9.2011 17:38:07

odporucam ti nastudovat si rybarske predpisy a potom nebudes magor. riad sa podla nich