Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

zubáč17 - Profil | Pá 2.9.2011 19:43:12

Dobrý den,mám ješte dotaz,existuje vubec nejaký spusob jak zabránit pretáčaní silonu pri používaní rotačky?Predem moc dekuji za odpovjede.

ivanv 25,59 - Profil | So 3.9.2011 20:30:50

KUBA - Profil | Čt 1.9.2011 20:29:16

Dobrý den kuci, potřeboval bych poradit resp. stačil by nějaký tip :-) jaký vláčecí naviják by jste doporučili na moře nebo větší řeku ... cílová ryba je losos a mořský pstruh (k prutu 3,8m, 7-25g). Předem dík za názor, už jsem z tý vláčky trochu vypadnul :-)

sliver - samolibý vůl - Profil | Čt 1.9.2011 20:59:07

twinapowera s přední brzdou 4000-5000

zawada - Profil | Čt 1.9.2011 19:41:14

Mám problém, poslední měsíc chodím intenzivně vláčet. Po 20 až 30 náhozech se mi po dalším náhodu zamotá vlasec (paruky na vlasci), proto jsem vyměnil vlasec za nový a opět se motá, mám navijáky spro red arc a shimano stradic a to samé na obou. Jak tomu prosím zabránit. Dělám něco špatně při návinu. Musím to vždy pracně rozmotávat. Díky za radu

ivanv 25,59 - Profil | Čt 1.9.2011 20:41:11

dovodov moze byt viac. ak vlacis rotacky, tak je to stacanie vlasca prirodzeny jav. ciastocne sa to odstrani pouzitim obratlika, resp. dvojobratlika. ak sa ti to robi aj pri vobleroch, resp. jigoch, je chyba inde. skus pred dopadnutim nastrahy na hladinu pri nadhode mierne dobrzdovat odvijanie vlasca z navijaka, preklapaj rukou a navijaj az po dopnuti vlasca. dalsou pricinou moze byt zle ukladanie vlasca navijakom, zly prvotny navin,... a je este mnoho inych moznosti. skus to dat do ruky nejakemu skusenemu privlaciarovi na zmienovany pocet nahodov , ci sa to bude robit aj jemu.

leon008 - Profil | St 24.8.2011 19:45:39

Dobry den,podalo se my chytit tuto ryby dlouhou 42 cm. na malou dvoucentimetrovou třpytku,ale nevím co je to za druh,poradí my někdo?

Mr.Stick - Profil | St 31.8.2011 20:07:03

Špatná fotka, ale tipoval bych jelce jesena.

Scanix - Profil | Čt 1.9.2011 16:43:10

jelec jesen, o tom neni tarka pochyb

Monti - Profil | Čt 1.9.2011 16:18:02

Dobrý. Včera som sa vrátil zo 4 dennej kaprárskej výpravy lenže veľmi to nechytalo a pod špičkami prútov tak 2 metre od brehu celé 4 dni lovil boleň, keďže sused rybár mal zvišný prívlačový prút a tiež mi požičal nejaké tie nástrahy tak somsa posledné 2 dni snažil uloviť aspoň toho boleňa lenže marne,, vyskúšal som všetky nástrahy a nič. Dokonca sa mi pár krát stalo že zalovil na mieste cez ktoré som len pred okamihom ťahal svoju nástrahu. Myslíte že bol problém len v tom že som neskúsený vláčkar alebo mohol byť problém aj v niečom inom?

Mr.Stick - Profil | Čt 1.9.2011 16:32:57

Pokud to bylo na stojaté vodě, navíc čisté, není se co divit. Bolen má poměrně dobrý zrak a ulovit ho cíleně na stojáku vyžaduje specifické nástrahy, jejich vedení a někdy i kus štěstí.

rybomil - Profil | St 31.8.2011 13:34:21

Jak a kdy se MRKař stane poradcem a co dělat či naopak nedělat, aby jím zůstal ?

sliver - samolibý vůl - Profil | St 31.8.2011 20:06:25

V začátcích poradny MM stačilo plato vajec a kilo domácího špeku. Jak je to dnes fakt netuším.

zubáč17 - Profil | St 31.8.2011 14:32:41

Dobrý den,mám ješte dotaz.Mám prut 2,70m 20-50g budu lovit prevažne na woblery a rotačky,ale v plytčine skouším radeji gumy, jigové hlavičky 5g,chci se zeptat jestli na takovém prutu budu mjet kontakt s nástrahou respektive či budu cítit zabjer?Predem moc dekuji za odpovjede.

sliver - samolibý vůl - Profil | St 31.8.2011 20:04:33

Kde vidíš problém ? Prut máš, twistry asi taky. Vezmi je k vodě, navaž, nahoď a poznáš to úplně sám. Věř mi.

zubáč17 - Profil | Čt 25.8.2011 12:24:37

Dobrý den,sem začátečnik v prívlaci a prosim o radu,aké je najlepšie lanko na šťiku?

Scanix - Profil | St 31.8.2011 12:10:54

ocelove

Žádňas - Profil | Pá 26.8.2011 16:19:24

Zdravím jaký prut by jste doporučily na větší gumy a rotačky. Chytám na větších jezerech, cílová rybu štika. Líbý se mi Sportex Black Stream 270 14-35 nebo Dragon Destiny 270 10-30, který z těchto dvou by jste doporučily? Díky

Scanix - Profil | St 31.8.2011 12:10:28

Asi bys mohl pouzit klidne oba pruty. Gramazi se zdaji rozumne...nejlepe si je vzit v obchode do ruky a vybrat podle sveho pocitu

tomaspoko - Profil | Ne 28.8.2011 20:07:52

Dobrý den, na přívlač už pár let chytám, ale potřeboval bych poradit jak se zachovat při situacích kdy ryba nástrahu nedobere nebo se vyhákne. Několikrát se mi stalo, že mi štika přijela za nástrahou až pod nohy, ale nevzala ji a odplula pryč(pravděpodobně si mně všimla jak stojím na břehu), nebo že zaútočila na nástrahu a netrefila ji. Někdy mi pomůže změna nástrahy a dravce chytím. Jak by jste se chovali při těchto situacích, když mi ryba připlave až pod nohy a nástrahu už mám špičky prutu a nemůžu s ní už manipulovat?

Scanix - Profil | St 31.8.2011 12:08:47

S tim moc nic nenadelas, nekdy rybu k zaberu neprimenejes, je proste jen zvedava, patri to k rybarene a stava se to obcas kazdemu. Nekdy pomuze zastavit, jindy zrychlit, jindy nic :)