Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

HEKYT - Profil | Po 8.8.2011 13:24:52

Ahoj potreboval by som poradiť na relax kopyto 3, 8cm v celej dĺžke aké jigové hlavy by tam mali ísť veľkosť keď kupujem cez internet?

Scanix - Profil | St 31.8.2011 12:07:18

Zalezi, velikost hacku klidne 2/0 ci 3/0 odtud hlavicky podle lovne hloubky, proudu apod. klidne od 3 do 20g

honzin2236 - Profil | St 17.8.2011 12:03:55

Dobrý den, potřebuji radu ohledně vláčecí soupravy. Konkrétně jde o tuto http://red-fish.cz/shakespeare-performance-spin-24m​-navijak-snura-zdarma-p5158 . Jde mi o to, jestli je to použitelné, nebo je to nehorázný šunt, kterého se všude chtějí zbavit. Protože co jsem koukal na net, všude možně mají tuto akci prut+naviják+šňůra a všude za stejný peníz. S vláčením začínám a peněz moc nemám, tudíž nechci investovat více, než je nezbytně nutné. Alespoň do doby, kdy zjistím, jakým směrem se vydat a pak nakoupit lepší vybavení. Tudíž má otázka je: Zachytám s touhle sestavou, nebo se to takhle prodává, protože se po pár vycházkách vysype naviják, očka prutu se zničí šňůrou a já nevím co ještě?

Scanix - Profil | St 31.8.2011 12:05:24

Tak pokud s vlackou zacinas, tak urcite nemas co ztratit, prut neznam, ani navi, ale v teto cenove ralaci nemuzes cekat zazraky a investice do zacatku urcite rozumna pro takoveto stredni vlaceni...mensi woby, rotny, gumy na hlavach 5-12g (odhad)

štikař klikař - Profil | Út 9.8.2011 20:00:51

Dobrý den, nevíte jaká vláčecí nástraha se v tomhle měsíci hodí na bolena?

ivanv 25,59 - Profil | Út 16.8.2011 21:04:21

povrchova, ak lovia na vrchu. typ walk the dog.

spaca8 - Profil | Po 1.8.2011 16:53:48

Ahoj, potreboval bych poradit s výběrem sonaru. Sonar hodlám využívat hlavně na údolních nádržích (maximální hloubka 60m). S používáním sonaru nemám zadné zkušenosti. Jsem ochotný do nákupu investovat částku do 20 000 Kč. Předem děkuji za rady Martin Špaček

ivanv 25,59 - Profil | St 3.8.2011 18:56:56

v tomto ti poradit neviem, ale najviac odbornikov cez sonary najdes v diskusii sumcarina. tam ti radi a dobre poradia. ked budem ja kupovat sonar. tiez sa tam poradim :-)

michec - Profil | So 30.7.2011 2:00:10

Dobrý den poradci. Jsem celkem bezradný v nákupu koncového očka u prutu mikado black draft spin v délce 210 cm. Podařila si mi z očka vymlátit keramika a já už nikde nemohu očko tohoto průměru sehnat. Koupil jsem nejmenší co jsem sehnal (1.2mm) ale špička jsem musel podmotat nití. Jenže špička je teď moc těžká a nelíbí se mi chování prutu. Nevíte prosím kde by se toto očko dalo sehnat? Zatím sem ho v žádném e-shopu ani kameného obchodu neviděl. Popřípadě jak to mám řešit když na servis ho posílat nechci. Děkuji.

ivanv 25,59 - Profil | Po 1.8.2011 9:58:35

u nas v obchode maju aj servis a ocko vymenia na pockanie. vzdy maju dostatok ociek na vyber. z netu by som to neobjednaval, chcel by som to nazivo vidiet. oprava stoji par centov, aj s ockom som tusim platil 1-2,- €. ak servis nechces, tak ziadaj predajcu, kde si kupil ten prut, nech ti objedna ocko priamo na ten prut. malo by sa dat zohnat take iste.

Lag - Profil | Pá 22.7.2011 22:12:53

Dobrý den,
pár let jsem nechytal a teď se k tomu vracím, nikdy jsem pořádně nevlačel a tak nemám moc zkušeností s výběrem vybavení.Chci se zaměřit na lov okounů a pstruhů na menších říčkách ve vychodních čechách (cidlina,jizera,úpa,horní tok labe apod.).Nástrahy které chci použít:menší rotačky a gumy (do nějakých 7cm ).Plánuji vláčet na prut Dragon Destiny 2,40m 2-14g a šnůru FireLine Crystal 0,10mm.
Má někdo s tímto prutem zkušenosti? Nebo zdá se to být dobrá volba pro tento způsob lovu?

Děkuji za rychlou odpověd

Knapík - Profil | Ne 24.7.2011 20:45:55

Ta Destinka je prima, ale na vláčku pstruhů a okounů bych šel raději do vlasce než do pletenky. Když se budeš držet monofilu v rozmezí 0,14 - 0,18mm, neměl bys šlápnout vedle.

Jaroch - Profil | Pá 22.7.2011 12:33:44

Ahoj , mohl by mi někdo poradit s výběrem prutu ?
Podařilo se mi velmi levně sehnat Hornety od Salma ale s mým proutkem Shimano 210cm a 5-20g
nejde s touto nástrahou slušně házet .
Potřeboval bych nějaké citlivé švihadlo (Hornet má 2,2g) ale s délkou do 240cm .
Byly tady nějaké rady ale mimo mých hraničních 1500 Kč.
Jistě si v nábídkách eshopů můžu požadovanou délku , gramáž i cenu vybrat sám ale nemáte nějaké doporučení na takto levný prut abych vyloženě nesáhl vedle ?
A jaký je rozdíl ve vlastnostech nebo životnosti u klasického prutu a u vlepené špičky ?
Děkuji za Váš čas a odpovědi .
Jaroch

sliver - samolibý vůl - Profil | Ne 24.7.2011 18:33:52

citlivé švihadlo je rozpor, aspoň podle mě. Rozdíl v prutech s vlepenou špičkou a bez vlepené špičky je značný. Pruty s vlepenou špičkou většinou nejsou vhodné na tahání woblerů. Jeden , který by ty hornety zvládl sice znám, ale ten je o dost dražší než tvůj strop. Prut za tyhle prachy (do 1500,-) bych neobjednával naslepo v eshopu, jedině osobně protřepat v prodejně. Raději bych aspoň litr přišetřil nebo hlídkoval tady v bazaru.

DeaD - Profil | Ne 24.7.2011 16:31:28

Dobrý den chlapi. Chytám na Moravě, okolí Kroměříže. Preferuji pouze přívlač. Daří se mi štiky, sumec, candát,... Ale jsem bezradný v jedné věci a to, jak mám proboha chytit BOLENA? Skáčou všude kolem mě, ty ohlušující rány ocasů jak bijou do hejn malých rybek mi rvou srdce :-/ nevím na co ho prostě chytit, ani nic víc k jejich lovu. Mohli byste mi poradit, aspoň něco málo. Děkuju :-)

sliver - samolibý vůl - Profil | Ne 24.7.2011 18:23:52

osobně bych teda tahal ty nudné štiky, candáty a sumce a doufal, že se ten bolen přece jednou splést musí. Jinak fakt nevím.

emasek - Profil | Čt 21.7.2011 18:50:27

Dobrý den začínám z přivlačí.Koupil jsme si prut shimano 270 10-30g..navijak spro..chodím na jedn rybník,vláčet...sou tam přavážně candati.Chytám na gumové rybky,twistri,ale zatím ani jeden záběr.Zkoušel se i měnit velikosti rybek.Ale dravci vůbec nereagují.Ale při chytaní na rybku není problem chytit candoše i štiku.Čím to může být?

ivanv 25,59 - Profil | Čt 21.7.2011 19:59:35

tazko povedat. zvycajne pomoze pristravit tam niekoho, kto tam uspesne vlaci a popytat sa. ale najprv skus odkukat ako to robi a snaz sa ho napodobnit.

Ozzy666 - Profil | Čt 14.7.2011 18:27:10

Dobrý den. Měl bych dotaz. Mám pořídit tuto kombinaci: http://www.sportovnirybolov.cz/e-shop/Pruty/Telesko​picke/SPRO/SPRO-DYNO-FORCE-TELE-60-p1028/varianta-3​460.html a http://www.hobby-g.cz/357-Navijaky-Zadni-brzda-Shim​ano/7119-Navijak-Shimano-Nexave-4000-RB.html za účelem těžké přívlače. Nějaké té štičky, candátka nebo snad sumce. Předem díky za odpověď :)

ivanv 25,59 - Profil | Čt 14.7.2011 22:32:30

ne,ne.