Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

dracul - Profil | Čt 14.7.2011 14:34:28

Dobrý den-- měl bych jen dotaz jestli znáte nějakou internetovou stránku na které se dají knihy které máte napsané v úvodu všechny sehnat. Děkuji.

Nat - Profil | Čt 14.7.2011 16:47:30

túto mám na 100% Marek Szymansky: Ríční Rybolov, a ešte nejaké by sa našli. Ak by si mal záujem tak SZ

Šlapeto - Profil | St 13.7.2011 23:14:15

Mám na vás, chlapci, záludnou otázku. Mám jednoho oblíbeného woblera, na kterého to moc nebere, ale věřím mu. Při vláčení nechci měnit nástrahy, protože je hloubkově ideální a žádný podobný nemám. Bojím se, že ho utrhnu, takže chytání ve vázkách taky není připustné. Jak mám docílit toho, aby záběr přišel? Jedná se o přírodně stříbrnou, dvojdílnou rapalu, velikosti 9cm s ponorem tuším do 1,5m :o)))

Nat - Profil | Čt 14.7.2011 0:10:01

Chytaj z lode nad čistým dnom, minimalne na 5m hĺbke. Možno sa niečo spletie

tomaac - Profil | Po 11.7.2011 23:36:24

mohl bych se zeptat co mam delat kdyř pstruzi mi jezději za třytkou ale neotevřou tlamku jenom podubavaj a to jsem zkoušel pomalu vlačet, rychle i zastavi a rychle škubnout a nic tak prosim poradte :d

Scanix - Profil | St 13.7.2011 20:35:00

Vyprdni se na trpytku a zmen nastrahu, guma, peri, zkratka neco jineho...

vevercak - Profil | St 13.7.2011 20:16:56

Dobrý den chtěl bych se zeptat nedavno sem byl na revíru a na vláčku mi to vzal sumec tak kolem bohužel mi spadnu chtěl bychse zeptat jestli bude zaparkovaný tam jak sem ho chytil ?? a jestli i se na něj mámvydat s rybyčkou nebo zase s vláčákem :)

Nat - Profil | St 13.7.2011 20:26:24

pravdepodobne nebude tam. Rybyčky nechaj plávať tam kde sú a zober prívlačák a plandavku s kvalitným trojhákom.

tomaac - Profil | Po 4.7.2011 23:38:37

Dobry den mohl bych sem se zeptat .Na malem rybničku (nebesaku )jsou okoni okolo 20-25 ale na nic nejdou (třpytky ,marmyšky i na živou rybičku) rybičku minou a žerou ty co skačou nad hladinu ???Co jsem ještě nevyzkoušel ??(obyčejně na přehradě tohle stači )

ivanv 25,59 - Profil | St 6.7.2011 8:09:49

jemnu vybavu, vlasec do 0, 14mm, prut s vrhackou do 15 gramov a smacik. ja by som a ne siel s prutom s vrhackou do 6 gramov, vlascom 0,10mm a smacika velkosti 46mm by som daj na jednohacik bez protirotu s volframovou zlatou gulkou veklosti 4,6mm. siel by som na ne skoro rano, hned ako vyjde slnko

Ruda13 - Profil | Út 5.7.2011 18:35:32

Ahoj, chtěl bych se zeptat jaký průměr vlasce na přívlač, teprve s rybařinou začínám a nechtěl bych tam dávat 0,28mm kterou mi vnucuje táta. Díky předem Ruda

ivanv 25,59 - Profil | St 6.7.2011 8:05:18

ked som bol v tvojom veku a s niecim som zacinal, bol som hladny po informaciach a knizky som doslova hltal. dnes mate internet ale citat dnesnu mladez asi boli. keby si precital aspon jednu knizku z doporucenej literatury v zahlavi tejto poradne, takuto otazku by si nedal.
preto moja rada je, precitaj si niektoru kizku o privlaci alebo googli, googli, googli. potom ak nebudes nieco vediet, rad ti poradim.

68richard - Profil | Po 4.7.2011 11:00:26

Zdravým všechy přihlášené.
Můj problém zní tak to:prut přívlačový na multiplikátor
Dostal jsem multiplikator od americké firmy bass myslím si že je odhozový stručný popis velikost asi cca přirovnám ke smekacímu je tak 30 až 40.Má řadič,brzdu odhozu,hvězdicovou brzdu,pa je tam tzv flap(klapka) a ještě jedno tlačítko které když zmáčknu tak cvakne nevím co se stane ale kyž pootočím klikou tak opět vycvkne tak to by byl stručný popis mého multíku.V EU ho nemohu nikde nalézt ani na internetu.
Když jsem sledoval nějaká videa tak používali Jerkové pruty vel cca 1,9 a odhoz.60-120g s multip.
Mám prut Shimano catana 2.40-perfektní a stímto prutem házím cca 20 metrů
a já bych chtěl házet s multiplikátorem tak okolo 30-50m a proto se mi zdá délka 1,9-2,1 příliž krátká na takhlé dlouhé hody .Mí kamarádi mi tvrdí že nikdy nebudu házet dál s multip. než se smekacím nvij.nechci se nechat tak jednoduše odradit na internetu jsem našel prut ABU GARCIA
Vendetta Cast 272 MH
Délka: 2,7 m
Vrhací zátěž: 15 - 40 g
který je za rozumné peníze.
Co si o tom myslíte mam sena to vykašlat a koupit si normální prut a semkáč nebo mám nějak využít ten multiplikátor
zkrácení dotazu-je vhodný teto prut na mul. házení na vzdálenost 30-50 umělé nástrahy wobler atd

Nat - Profil | Po 4.7.2011 19:35:00

skús to tu trocha prelúskať je tam takmer všetko spomenuté čo sa MP týka http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=608282

A choď k vode a skúšaj je to hlavne v rukách.

shark011 - Profil | Ne 3.7.2011 17:01:19

ahoj. mam tiež taký problém, chytám na mrtvom ramene ,čistá voda , vydíš ako bolene lovia no nedokážem ich nalákať na žiadnu nástrahu, maličké sa niekedy otočia za trpikou no jak su u nej tak to vzdajú. otázka: ako na nich ???
tie videa sú večšinou o love bolena na riekach.

ivanv 25,59 - Profil | Po 4.7.2011 10:35:22

prid na ne rano, ked sa rozvidnieva. vtedy chytis

tomaac - Profil | Ne 26.6.2011 22:59:20

Dobrý den mohl bych se zeptat ?Chodím podél potoku ale tam jsou zahrady a oni mi řikaji že tam nemam co delat ? A ze na mě zavolaji porybneho a ze přidu o papíry (a hadky moc nestojim na rybach tak du pryč ).Tak tedy co maji pravdu a jak to tedy je ?(a od potoku sem tak 1m.)A jeste kdys dostanu do držky že sem mu sundal z pitlacky pstruha ??děkuji

Knapík - Profil | Út 28.6.2011 16:26:07

To je věčnej boj, ačkoli ti rybářský řád říká, že jsi oprávněn vstupovat na soukromé pobřežní pozemky jako osoba vykonávající rybářské právo (máš papíry a jdeš na ryby tam, kde můžeš chytat), realita je trochu jiná a zdaleka ne každý tě na svůj pozemek, který však nesmí mít oplocený až k vodě, dobrovolně pustí. Kdyby ty ploty nebyly, bylo by téměř po problému.
Je několik variant, jak tuhle situaci u vody řešit.
Jak chytat tam,kde vládne chatařská míra :

- Chytat v těch místech lze tehdy, když domácí očividně není doma a na pozemku volně nepobíhá přerostlý a nebezpečně vyhlížející pes. Přesto se tam nezdržovat zbytečně dlouho ..., počítám, že ploty nepřelézáš a vlezeš tam spíše vodou.
- Pokud doma jsou a chceš se vyhnout komplikacím, neváhej a slušně se zeptej, buď ti kejvnou nebo ne a tím to hasne, když budou prudit, poslouchat je nemusíš ..., většina normálních lidí by asi měla souhlasit, ale někdy taky ne. Ale pokud mají na zahradě nějakou slezinu s dětma nebo něco jinýho, taky chápu, že tam hosta nechtějí a na druhou stranu, já bych tam asi ani chytat nechtěl.
- Pokud doma jsou, nesouhlasí a jseš si jistej, že ti z jejich strany nehrozí žádné nebezpečí, asi bych to proběhnul a šel dál.
- Musíš si dávat pozor :-)

Lukess - Profil | Čt 23.6.2011 19:52:06

Scanix - Profil | Pá 24.6.2011 13:24:18

Levna napodobenina Rapalky Shad Rap klasik, zkus to, uvidis jak chodi a pokud se ti osvedci, nejakou rybku to snad chyti a pokud to utrhnes, nebudes tak zoufat, je to na tobe...to je jako byses ptal, zda si mas koupit levnejsi toaletak, taky se s tim utres, ale prijemne to byt nemusi ;)