Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

Apollo444 - Profil | Čt 23.6.2011 11:45:17

Zdravím, chtěl sem se optat na jeden dotaz ohledně prutu, mám vláčecí prut 2,7m s gramáží 40-60g, ale nástrahy používám maximálně do 15-20 gramů, je to hodně velký problém, nebo neni až tak moc nutná výměna za jemnější prut ? Díky

Scanix - Profil | Pá 24.6.2011 13:22:40

Zalezi, jak se ti na to lovi, co je cilova ryba apod. Treba ja lovim na Penn Prion Spin 30-60g s pletenkou na 25kg sumiky a nastrahy do 20g woby. Pokud pujdu na boleny a stiky, vzal bych prut traba 10-35g, bude citlivejsi a s vlascem 0.22mm mono urcite prijemnejsi lov.

krbec9 - Profil | Po 20.6.2011 15:46:03

čau,chtěl jsem se zeptat jestli je lepší si koupit skitter pop nebo skitter prop.zatim díky

Scanix - Profil | Čt 23.6.2011 9:32:20

kup si oba a nebo neco uplne jineho, kdo vi, co bude na ryby fungovat lepe

Japato - Profil | St 22.6.2011 21:39:10

zdar bando mám dotaz ...s přívláčí začínam mám proutek 2,40 a nevím jakým vlascem to mám osadit a samozdřejmě nástrahy- nějaké na řeku a rybník . děkuju za rady :)

Scanix - Profil | Čt 23.6.2011 9:30:53

Delka prutu neni tak podstatna jako jeho odhozova gramaz, zalezi pak prave na nastrahach, na ktere chces lovit. Pokud se bude jednat o woblery do 10cm, pak doporucuju vlasec 0.22-0.25mm a ocelove lanko aspon 50cm. Pokud budes lovit na gumy, pak dle zateze hlavicky, na ty nejmensi ti postaci vlasec 0.14mm mono, na ty 5-15g pak muzes zesilit treba na 0.18mm apod.

steenli - Profil | St 22.6.2011 13:22:28

Chtel bych se zeptat jak se spravne vlaci s popama?

Scanix - Profil | Čt 23.6.2011 9:27:20

Zkus pouzivat nejprve vyhledavani, na toto tema je tu spousta diskuzi obsahujicich potrebne info, viz napr. http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=159247

Obiš - Profil | St 22.6.2011 15:38:48

Ahoj,chtěl bych navázat na dotaz kamkama. Včera večer jsem byl vláčet plandy. Po určité době házení do jednoho místa, mi začalo do nástrahy něco klepat,( opakovalo se mi to třeba každý pátý nához) Nevěděl jsem,co to může být,vždyť plandu jsem tahal cca v prostřed vodního sloupce. Pak mi to jednou kleplo těsně před vytažením plandy z vody a následoval závar jak prase. Viděl jsem dokonce čát ocasu pěkného sumce. Chci se teda zeptat,co by mohlo pomoct,aby to ten sumík vzal? Jak často se tohle stává? Díky za odpověď

sliver - samolibý vůl - Profil | Čt 23.6.2011 8:06:59

jó, tak tohle přivádí občas k šílenství hodně vláčkařů. Nejen sumci, ale i jiné ryby, třeba candáti nebo štiky tlučou do nástrah hlavou jako by je odháněly. Pomoc existuje. Už toto je důležitá rada, já když nad tím kdysi přemýšlel, nikdo mě v mé nejistotě nepodpořil.

Kapřímuž - Profil | Po 20.6.2011 20:04:54

může být flurokarbonový návazec na pořádnu štiku?

Scanix - Profil | Út 21.6.2011 21:12:01

jedine lanko, co to zase vymyslis...

Adam_23 - Profil | Út 21.6.2011 10:17:18

Nevím kam mám tento dotaz položit a tak ho dam sem..chtěl bych se zeptat jestli má cenu při lovu dravců zakapávar rybě ranku po vpichu háčku desinfekcí??děkuju:)

ivanv 25,59 - Profil | Út 21.6.2011 10:23:45

myslim si, ze je to blbost, obchodny tah na kaprobijcov, co nemaju kam davat svoje peniaze. voda to zmyje a keby aj nie, tak viac pomozes rybe, ked bude cim skvor spat vo vode. kazda manipulacia na suchu navyse jej urobi podla mna viac zla, ako urobi kvapka dezinfekcie dobra. viac sa ryba poskodi zotretim slizu pri osetreni, ako poranenim hacikom. to je vsak len moj osobny nazor. niekto to moze vidiet inak

sliver - samolibý vůl - Profil | Út 21.6.2011 12:34:57

ježišmarijajózef, co nebo kdo tě přivedlo na tuto myšlenku ?

Knapík - Profil | Út 21.6.2011 16:51:44

A když chytneš štiku, tak jí nezapomeň vyčistit zuby ...

soskin - Profil | Po 20.6.2011 7:21:33

cau soski prosim o radu na candatky na privlač na gumu muzes poradit

Scanix - Profil | Po 20.6.2011 10:36:33

To se ptas sam sebe? To je dobra schyza...ale jinak otazka uplne na dve veci "o radu na candatky na privlač na gumu muzes poradit", co asi cekas, ze ti k tomu nekdo rekne...mrkni na nejake videa treba toto: http://www.mrk.cz/rybarska-videa.php?id=12584

kamkam - Profil | Po 20.6.2011 0:09:47

Zacinam lovit sumce na plandavky a zo styroch chytenych som vitiahol jedneho a aj ten bol seknuty mimo papule. Traja mi padli po chvili zdolavania. Je to tym ze planda ma nepravidelny chod? Alebo mam po zabere viackrat priseknut? Hacky mam ostrre. Vopred dik za radu

Scanix - Profil | Po 20.6.2011 10:33:23

Hodne zalezi, jak to sumec nabere, zda se ale, ze do tve plandy utoci zavrenou hubou, videl jsem to nekolikrat na vlastni oci, kdy sumec mou nastrahu doslova vezl na cumaku a sluknout ji nechtel. Je to podobne i z jinymi dravci, treba stika, kdyz narazi do nastrahy zavrenou hubou, jen ji prozkoumava. Navic nekdy pri utoku sumce ze spoda se zachyti nastraha nad tlamou z venku, je to dano tim, ze jak ji vtahuje podtlakem do tlamy, tak trojhak zustane vzadu a zasekne se uz v tento moment. Ryby ti pak mohou padat jen proto, ze se vyriznou. Navic u sumce, pokud hacek drzi v kartaci, tak vetsinou nevydrzi, idealni seknuti v koutku tlamy se ne vzdy povede.

nextn - Profil | Ne 19.6.2011 16:08:05

Ahoj
Dítě si zlomilo vlepenou špičku u chvějky.Nikde jsem nenašel odpověď,zda se to dá vůbec opravit (a jestli se to vůbec vyplatí).Pokud by někdo věděl,nejlépe v Praze,budu vděčný.Jedná se o mivardi imperium jigspin.
Díky

sliver - samolibý vůl - Profil | Ne 19.6.2011 22:51:28

nenapsals, o kolik tvé šikovné dítě tu špičku zkrátilo. Jestli tak do 5 cm, tak to zarovnej a nalep původní koncové očko, to ani nepozná. Pokud to zkrátil o víc, spravit to půjde u nějakého stavěče prutů.