Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

libec77 - Profil | Ne 19.6.2011 22:41:22

Ahoj chci se zeptat jestli je možný při vláčení na sumce osadit hroty trojháků měkou silikonovou bužírkou (při razantím útoku sumce není problém tyhle bužírky propíchnout) hlavně kvuli zapíchnutí to potopeného stromu nebo větve, jde hlavně o rapale které nejsou zrovna levné. Děkuji za odpověď Libec

sliver - samolibý vůl - Profil | Ne 19.6.2011 22:48:30

a jak poznáš, že se ti rapala zastaví o větev a ne o sumce ?

Johny.. xD - Profil | So 18.6.2011 19:51:13

Dobrý den,potřeboval bych poradit,nevím jakou nastráhu na tlouště vím na jakém míste jsou ale ať jim tam hážu cokoliv tak na nic nezaberou :/ Děkuji za odpověd

ivanv 25,59 - Profil | Ne 19.6.2011 8:56:04

tazko takto radit, nastraha sa vybera so zretelom na typ loviska. ja vsak pouzivam tieti dva zakladne typy:
1- hlbsie lovisko, vobler salmo hornet
2- plytke lovisko, rotacka 0000 az 00.
ak nezaberaju na ziadnu nastrahu, problem moze byt v jej prezentacii, alebo v spravani lovca. na jalca treba ist indianskym sposobom. urob sa pre neho "neviditelnym".

Tom252 - Profil | Čt 16.6.2011 20:13:31

Mám jeden dotaz když v RŘ stojí že osoba do 15 let nemůže chytat na živou ani mrtvou nástrážní rybku tak lov na wobler je povolen???
Díky za odpověď.

Knapík - Profil | Čt 16.6.2011 20:37:04

Ano

Knapík - Profil | Čt 16.6.2011 20:37:04

Ano

charvuš! - Profil | St 15.6.2011 15:21:47

Ahoj mám dotaz... Jdete na ryby nebo tu budete trčet a radit i zejtra? :D:D

ivanv 25,59 - Profil | St 15.6.2011 21:26:16

jasne ze tu budeme, ved sme za to slusne plateni

Ponča - Profil | Po 13.6.2011 17:58:25

a este bych se chtel zeptat mam prut znacky dragon 5-25g daji se stim zdolavat i vetsi stiky? dekuju

Scanix - Profil | St 15.6.2011 10:20:58

Stika je ukrotitelna na tokovy prut naprosto v pohode, zalezi na sile vlasce, na takovy prut ale urcite ne silnejsi jak 0.25mm

kapr1298 - Profil | Po 13.6.2011 13:41:20

Myslíte že je při lovu sumcu na gumu dulezita barva gumy??? pripadne jaká barva a velikost je idealni

Scanix - Profil | St 15.6.2011 10:19:31

Podle me barva pri lovu sumcu nehraje roli, zvlast, pokud lovis v noci. Velikost gum tak 3-4 palce (7,5-10cm) bych rekl, ze je dostatecna, muzes i vetsi, alespon tim budes eliminovat zabery od tloustu adpo.

mařena1 - Profil | Út 14.6.2011 20:54:20

Dobrý den, je potřeba dát k wobleru nějakou zátěž aby trochu lítal??Děkuji

Scanix - Profil | St 15.6.2011 10:17:37

ne, wobler sam je uz zatez pro nahozy dobra...zatez se dava u melce chodivych wobleru v pripade, ze je potrebujeme dostat do vetsi hloubky

Jarda 2004 - Profil | St 15.6.2011 1:02:35

Jako amatér ve vláčce mám dotázek. Jak velký rozdíl může být při používání šňůry místo vlasce na vláčku. Může to mít na rybu velký vliv respektive na záběry. Jezdím na jednu menší vodu kde se nám poměrně dařilo a jak jsme začali používat šňůry tak to jde velmi z kopce. Díky za odpověď.

sliver - samolibý vůl - Profil | St 15.6.2011 1:22:04

ano , rozdíl může být velký. Jedná se o více pohledů. Existuje vůbec důvod používat na tom revíru šňůru ? Na přívlač u nás nepravdědopodobné.

Žádňas - Profil | Po 13.6.2011 13:15:13

Zdravím chtěl bych se zeptat jaký by jste mi doporučily vlasec okolo 0.22 do vody kde který je hodně zarostlá? Chystám se chytat spíše na gumy a plovoucí woblery. Rád bych aby byl co nejmíň vidět. Pak jsem se chtěl ještě zeptat zda je třeba dávat třeba fluorocarbonový návazec před vlasec aby to nebylo vidět? Díky za odpověď

sliver - samolibý vůl - Profil | St 15.6.2011 1:04:41

v posledním Rybářství myslím psali, že FC je oukej. Úspěch zaručen.

Ponča - Profil | Po 13.6.2011 17:52:45

co je na přívlač lepší umělé nastrahy nebo mrtvá či živá rybka

sliver - samolibý vůl - Profil | St 15.6.2011 1:02:23

živá ryba na přívlač musí být nepřekonatelná. Ovšem je to loterie, vzít si 52 štiku nebo nevzít ?