Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

Koryba26 - Profil | Po 13.6.2011 15:09:33

Dobrý den
Nevíte o jákých závodech na přívlač?
Děkuji

sliver - samolibý vůl - Profil | St 15.6.2011 0:57:14

jo, já vím.

kapr1298 - Profil | Pá 10.6.2011 22:56:48

Na jaké nástrahy lovit sumce na přílač na řece Moravě, nejlépe od 11 hod do 18 hod.

Scanix - Profil | Po 13.6.2011 8:13:35

Rekl bych, ze pres den je lepsi hledat sumce pri dne, tedy guma a orat s ni dno, pripadne tezsi plandavka. Nicmene jsou dny, kdy se sumci i pres den zdrzuji tesne pod hladinou a pak na radu prichazi wobler...

kapr1298 - Profil | Ne 12.6.2011 21:12:15

nazdar -- nemate nekdo zkusenosti s hladinovími woblery ??? -- na stojatych vodach --

Scanix - Profil | Po 13.6.2011 8:10:58

ano zkusenosti mam. Priste zkus svou otazku formulovat smysluplneji :) At je z toho zrejme, na jako konkretni vec se ptas.

kapr1298 - Profil | So 11.6.2011 18:01:41

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli je na štiky lepší guma nebo třpytka, jaké máte zkušenosti se třpitkami od mepps??

Scanix - Profil | Po 13.6.2011 8:10:17

Neda se jednoznacne rici, co je lepsi, do vyctu si pridej jeste wobler a pak proste zkouse, co jim bude ten den chutnat. Meppsky jsou dobre rotacky, rozhodne nesahnes vedle. Mimochodem se rozhodni, jake i/y se pise ve slove trpytka :)

hunter1993 - Profil | Ne 12.6.2011 16:00:08

ahoj mám vláčák 2,7m gramáž 20-60g myslíte že je takový prut použitelný pro sumcovou přívlač případně jaké nástrahy na sumce by jste mi doporučily pro prut s takovou gramáží

ivanv 25,59 - Profil | Po 13.6.2011 7:58:40

takymto prutom sa celkom v pohode da sumec v nasich podmienkach lovit a ulovit. iste je to zavisle od loviska, ale pri dostatocnom stasti s prutom s takymito parametrami vytiahnes aj velku rybu. nastrahy podla typu prutu a loviska. neviem aky je to prut a na akom lovisku s nim chces lovit, ale klasicke nastrahy, gumy na jigovych hakoch a vobleri. ja by som dal prednost gumam.

dominator - Profil | Pá 10.6.2011 10:15:41

Myslíte že je na UL přívlač vhodná pletenka 0,04. Jaké jsou výhody a nevýhody oproti vlasci. Děkuji

Scanix - Profil | Pá 10.6.2011 11:45:10

Urcite se pouziva pripadne 0.06 apod. Rozdil mezi pletenkou a vlascem je zrejmy, vzhledem k prutaznosti a tim citlivosti...nevyhoda je pak v tom, ze pri zdolavani neprutaznost pletenky muze pusobit negativne na padani ryb, ktere snaze vytrepou nastrahu. Navic takto tenka pletenka je casto hodne nachylna na prasknuti v dusledku oderu, coz tedy i slabsi vlasce, nicmene z mych zkusenosti je to u pletenky vyraznejsi. Diskuzi na toto tema tu najdes dost, takze pokud nelovis na velke vzdalenosti ci hloubkach, sel bych spis do vlasce.

ivanv 25,59 - Profil | Po 13.6.2011 7:53:20

ako pise kolega. ak lovis na "blizko" pletenka nema opodstatnenie. cielom lovu metodou ul je co najjemnejsia a najvernejsia prezentacia nastrahy a pletenka je predsa len vdaka svojej viditelnosti rusivy faktor

Koryba26 - Profil | Čt 9.6.2011 18:06:11

Dobrý den
Jaké gumy by jsem měl použit na prut MIVARDI Imperium Jigspinn 260?a jak velké smáčkymám používat na tento prut?je to lehkej prut.

Knapík - Profil | Čt 9.6.2011 18:15:14

Jelikož to má gramáž cca 3-15g, držel bych se v rozmezí 1-10g, v ruce jsem to nedržel, takže nevím, jak se ten prut chová ve skutečnosti. Méně je někdy více, ale je klidně možný, že na tom v klidu a smysluplně utáhneš i nástrahy kolem 20g, ale to poznáš nejspíš až u vody. Není nad výsledky praktického pokusu ...

BUTCHER - Profil | Čt 9.6.2011 11:08:50

Ahoj lovci, máte někdo zkušenosti s atraktory pro přívlač?

Scanix - Profil | Čt 9.6.2011 12:36:33

Moc nadeji bych do toho nevkladal, muj nazor.

steenli - Profil | Út 7.6.2011 12:23:08

Mam prut od Shimano vengeance 10-30g a zda se mi ze je jemny.Nezlomi se mi pri zdolavani napr. metrove stiky?Chtel bych nejakej se kterym si štika nebude hrat semnou ale ja s ni nenapadava vas nejaky pevnejsi prut?Předem děkuju.

Scanix - Profil | Čt 9.6.2011 12:35:59

Dle gramaze je to spodni hranice pro stredni privlac, proc by se mel lamat, neni problem na prut do 30g vytahnout i 20kg sumce, pokud si das tu praci a nepovoli vlasec, preci na takovem prutu budes mit nejspis mono 0,20mm a ne pletenku na 100kg, aby si zlomil prut v tahu.

pepa-č - Profil | Po 6.6.2011 19:18:13

kdy je letos zahájení?

sliver - samolibý vůl - Profil | Po 6.6.2011 21:44:22

věř mi, letos z toho nic nebude