Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

koubic - Profil | Út 8.6.2010 15:53:23

Zdar,
koupil jsem si letos nový prut na přívlač - Shimano Beast Master(240cm, 20-50g). Jak jsem tak koukal na starší dotazy, pruty od Shimana jsou tady docela kritizovaný. Zajímal by mě váš názor na tenhle prut a popřípadě doporučení jiné značky prutů na přívlač. Samozřejmě vím,že záleží na využití prutu.
Díky

tomm - Profil | Út 8.6.2010 17:31:59

Seš si jistý, že chceš slyšet názor na prut, který sis už koupil?
Tady přece nejde o značku. Je sice pravda, že Shimano je v prutech z 90% jen navoněná bída, ale i oni hlavně v minulosti měli několik prutů, které nebyly nejhorší a to nejen na přívlač. Prostě si vyber prut podle toho jestli se líbí tobě a ne podle toho jakou na něj dělník v číně nalepil zrovna nálepku.

Ma®ekB - Profil | So 5.6.2010 21:39:12

Zdravím.Mám dotaz.Vadí při vláčení vlasec v křiklavě žluté barvě?průměr 0.18mm zajímá mě jestli neplaší ryby atd...Mám používat návazce z fluocarbonu? nebo stačí něco obyč na návazce?nebo bez návazce úplně?Díky moc..

ivanv - Profil | So 5.6.2010 23:24:17

neviem ci vadi, ale k vlascom vo vyraznych farbach nemam doveru. pouzivam zasadne cire vlasce

nitram salhyv - Profil | Po 31.5.2010 23:08:42

Zdravím, potřeboval bych radu ohledně prutu na těžšší přívlač, představoval bych si něco kolem 3metrů, zátež do 80g max 100 g a cenu něco kolem 2500,- max 3000,- jinak prut budu využívat hlavně na labe a berounku, při lovu ze břehu a nástrahy typu super shad rap, X-Rap jointed shad , slider, pike 16cm, skinner 15cm....Naviják už mám, penn slammer 360. Zatím mi padl do oka jen tento kousek.
http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/p​rut-team-dragon-2-90m-40-80g
nebo pokud můžete doporučit něco jiného.
Předem díky za odpověď.

Scanix - Profil | Po 31.5.2010 23:11:20

Myslim si, ze fakt utahovak na tezke veci je tohle, navic v akci, kamarad jej prave poridil a me se jevi velice dobre na sumiky apod: http://www.rsp-fishing.cz/akce-pruty-dragon/privlac​ove/prut-dragon-millenium-hd-catfish-spin-3-00m-50-​120g

David. - Profil | Ne 30.5.2010 16:57:23

Zdravím chlapi.Potřeboval bych pomoct při shánění neoprenových pásek na přepravu cívek.Už jsem zkoušel kde co a pod různými názvy ale nikde na netu jsem nic nenašel.. Náhr. cívka mě vyšla na 2000kč a tak bych ji chtěl trochu chránit.Moc děkuji za jakoukoliv radu.

tomm - Profil | Po 31.5.2010 15:33:27

Ty neoprenové pásky určitě prodával Gammarus, ale teď už jsem je u nich taky nenašel. Možná by ti poradili. Sám používám tohle na dvě cívky: http://www.ravenbrno.cz/cz/product/kaprarina/2729_t​asky/x2/taska_na_civky/ravav0285/

Šolimko - Profil | Pá 28.5.2010 13:26:13

Dobrý deň. Tento rok chcem s prívlačou začať tak potrebujem poradiť s kupou prutu. Ako uplny začiatočnik nemám o prívlači žiadne skusenosti. Na ten prut chcem loviť štuky a zubáče na gumy a woblery(tu by som chcel aj poradit aku velkost woblerov na zubáča a štuku používať), chytat chcem vačšinou na priehrade občasne aj na rieke tak by to chcelo taky univerzal ak take nieco je na obšasné použitie na rieke. Cena kolko by som bol ochotny dat je tak od 2500-3000 kč.
Vopred ďakujem.

ivanv - Profil | Pá 28.5.2010 23:09:25

kup si nejaky univerzal. to znamena dlzka okolo 270 cm, vrhacia zataz cca 10-40 gramov, skor by som volil 10-30 gramov. dvojdielny prut, nie teleskop. v uvedenej kategorii mas nepreberne mnozstvo prutov, poobzeraj sa po trhu a nieco si vyberies. predavaci ti radi poradia. akciu si zvol skor spickovu, teda A, nie B a uz vobec nie C. casto sa da orientovat aj podla oznacenia v popise pruta. vyberaj fast, nie x fast, ani med fast, resp. medium. voblery pouzivaj od 7 do 10 cm. na zubaca je lepsie blizit sa k spodnej hranici, na stuky k tej hornej.

Bobr 6 - Profil | Pá 28.5.2010 13:09:43

Chtel bych vedet, jestli uzivate pro woblery ony doporucene prumery vlascu. Respektive jestli kdyz vyrobce wobleru doporucuje pro lov s nim lasec treba 0,20 byste pouzili slabsi a popripade o kolik slabsi. Diky

ivanv - Profil | Pá 28.5.2010 23:02:28

na odporucania vyrobcov voblerov sa vykasli a pouzi vlastny rozum. priemer vlasca zvol podla loviska a cielovej ryby

P!F - Profil | Pá 28.5.2010 11:40:09

V reakcii na predchadzajucu otazku sa spytam na nieco nad cim si lamem hlavu. Ma zmysel pouzit hrubsi fluorocarbon (0.60mm) ako nadvazec namiesto lanka? Rozhodne je ho menej vidiet a stuka ho nabeton neodkusne... Nechytam cielene stuky, skorej sa im snazim vyhnut ale sem tam sa ta kotuha zavesi kludne aj v noci, pripadne pri chytani bolenov kde to lanko fakt vadi.

Scanix - Profil | Pá 28.5.2010 12:42:59

Muzu te ubezpecit, ze i takovy prumer stika prekousne. Pokud lovis boleny v noci, nebo v bilej (rychlej) vode, pak jim lanko nevadi, nebot nemaji cas si to moc prohlizet. Moje zasada je, ze pokud je na nastraze trojhak, pak tam je samozrejme i lanko a to pokud mozno aspon 50cm. Melo by to byt dle meho pravidlo, kterym se bude rozumny clovek ridit.

ivanv - Profil | Pá 28.5.2010 22:58:19

lovim bolene cielene v cistej vode na snurku a bez lanka. este sa mi nestalo, ze by pri takomto love stuka nieco "odkusla". ak sa aj vynimocne zakvacila, bolo to nahodne a bola zakvacena na zadny 3hacik. preto pokladam pri cielenom love bolenov pouzitie lanka za zbytocne. ina vec je, ze napr. lanko micro wire v nosnosti do 6kg je tak tenke, ze nevadi ani bolenom a kludne sa daju cielene a uspesne lovit aj s lankom

stika 650 - Profil | Po 24.5.2010 20:22:23

Dobry den,chci vlacet s woblery 5-10cm,mam k dispozici pletenou snuru bilou whiplash 0,06 je vhodna k pouziti nebo mam pouzit vlasec,ci jinou snuru.diky za odpovedi

Scanix - Profil | Pá 28.5.2010 12:46:20

0.06mm snura ma pomerne malou nosnost na lov s woblery, preci jen bych pritvrdil aspon na 0.10mm, zvlast u tech vetsich a tezsich wobleru. Jinak male woblirky jiste v pohode budes takto vlacet, mam na mysli CD1 az OF3 pripadne Hornety apod. Ja osobne woblery 7-13cm vlacim na monofilu 0.22mm.

brabčák - Profil | Čt 27.5.2010 11:05:53

Zdar,je potřeba při vlačeni s woblery použít lanko,nebo je to zbytečný?M álo kdy je vidět,že by ryba polkla celý wobler. Dik

tomm - Profil | Čt 27.5.2010 11:37:56

Nevím jestli je tvůj dotaz myšlen provokativně, ale budu vycházet z toho, že není:-) Je to neustále opakované téma. Ano, před wobler vždy patří lanko. Lov s trojháčky bez lanka je vrchol bezohlednosti . K tomu aby ti štika nástrahu ukousla (uřízla) ji ani nemusí polknout.

Mocho - Profil | Po 24.5.2010 18:17:47

Mám dotaz, na rieke je miesto kde voda tečie pomaly a sú v nej mreny okolo 30-45cm a doteraz som na prívlač nechytil žiadnu. Akú nástrahu použiť a ako to ťahať?
Dik

Scanix - Profil | Po 24.5.2010 18:45:35

Defacto se da chytit na vse, problem je, ze musis nastrahu dostat ke dnu, udrzet ji tam a vodit ji pomerne pomalu tak, aby kopirovala dno. Wobler ci kopyto bych preferoval, obcas jsem lovil parmy na male rotacky, zvlast v letnich mesicich v silnych proudech fungovaly pretizene pomalu vedene rotny dobre.