Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

minatrix - Profil | Po 24.5.2010 17:38:21

Ahoj...mám přihlouplý dotaz. Mám na cívce 0,12 stroft ( takže je to tak 0,13..) a chci s ní chytat na malé woby. Mám jí tam nechat ,nebo přezbrojit na 0,16.. Prut do 15 g (spíš do 10). Cílová ryba okoun,tloušť... Děkuju

ivanv - Profil | Po 24.5.2010 18:38:04

nechaj tam ten stroft. je to v pohode

F!sh - Profil | Út 18.5.2010 12:15:45

Zdravím,
mám na jedný cívce šnůru na candoše....myslíte že na ostatní mi bude stačit shimano technium spinning 0.18mm?? díky moc, budou to štiky, okouni....předem díky...

Mr.Stick - Profil | Po 24.5.2010 11:56:11

Nevybírej vlasec podle ryby, ale prvořadě podle nástrah. Velkou rybu můžeš vytáhnout i na relativně slabý vlasec, žádoucí to ale není. Osobně jako "univerzál" používám 0,22 Stroft.

F!sh - Profil | Po 24.5.2010 10:18:49

Může mi už nekdo odpovědět?? děkuji :) Zdravím,
mám na jedný cívce šnůru na candoše....myslíte že na ostatní mi bude stačit shimano technium spinning 0.18mm?? díky moc, budou to štiky, okouni....předem díky...

Scanix - Profil | Po 24.5.2010 10:29:31

Hodne zalezi s cim chces vlacet, pokud woblery s lankem, pak bych sel min na 0.20-0.25mm mono, proc zbytecne oslabovat nosnost pri vlaceni s lankem a trojhaky, klidne i vic, pro vetsi woby, 0.30mm mono klidne. Pokud budes lovit na smacky a gumy bez lanka, pak ta 0.14-0.18 je v pohode, ale doporucuju poctive zamackat protihroty, protoze muzes pocitat s castym ukusem od stik a tak bys ji mel dat sanci se toho zbavit.

Puks - Profil | Po 24.5.2010 9:57:18

Zdravim,chtěl bych se zeptat dozajista stupidní dotaz:můžu vláčet v době hájeni?Logicky,myslím si že ne ale chci jen chytat ne brát. Dík

Knapík - Profil | Po 24.5.2010 10:08:18

Krásný dotaz, snad nejlepší, jaký jsem kdy viděl !!!
Vláčet samosebou můžeš, ale jen pokud tě nikdo nechytí a nesebere ti papíry, pokud je tedy máš ...

Ma®ekB - Profil | Ne 16.5.2010 11:40:29

Zdravím.Chci se zeptat.Mám na vláčení používat šňůru nebo vlasec?Popřípadě výhody a nevýhody obou věcí.Děkuji moc.Jednalo by se o lehkou vláčku:-)

tomm - Profil | Ne 16.5.2010 12:35:30

Na 99% přívlače si vystačíš s vlascem. Sám používám šňůry naprosto minimálně.Výhody a nevýhody obojího si najdi ve starších diskuzích, je jich tu dost.

Radek II - Profil | Pá 14.5.2010 19:43:52

Chlapi, mám takový dotaz, nebo spíše prosbu o radu. Já osobně se moc přívlači nevěnuji(resp. vůbec) ale mám 10letýho syna který s tímto způsobem rybolovu koketuje. A protože tomu vůbec nerozumím tak se obracím na vás. Jako tu nejzákladnější výbavu jsem mu na radu prodávajícího pořídil picker 270, navyjáček schimano RA2500 s přední brzdou. Jedná se mi o to - potřeboval bych poradit s nějakou tou bižuterií jako jsou třpytky, lanka atp. Díky

P.S. V 90% vláčí na Labi.

Mr.Stick - Profil | So 15.5.2010 22:53:37

Picker je sice fajn a vláčet se s ním dá, ale jen menší nástrahy a to ještě gumové. Cokoliv klade větší odpor, jako třeba rotačka nebo wobler, se nedá vodit prutem, který má jemnou špičku. Respektive dá, ale bude to utrpení jak pro lovce, tak pro prut. Proto vůbec tyhle nástrahy neřešte, naběhněte oba s klukem do krámu, nakupte drobné jigové hlavy, pár gumových nástrah taktéž menší velikosti do max. 10ti cm, k tomu vázaci lanko, Jaxon Microwire popřípadě Snowbee Proleader a hurá k vodě.

chytač - Profil | Ne 9.5.2010 12:17:11

Má niekto Tica cambria alebo spinfocus neviem sa rozhodnúť, chcem naviják pre deti začínajúcich rybárov takže nechcem vrážať veľké peniaze.

Nat - Profil | Ne 9.5.2010 12:58:42

Spinfocus mal kamoš a v pohodičke mu vydržal asi 2 sezóny a to mu dával riadne zabrať, lebo ho používal takmer na všetko.

Betelnak - Profil | Ne 9.5.2010 11:50:21

Ahoj máte někdo zkušenosti se pletenkou Berkley Whiplash Crystal?
Chtěl bych si ji koupit ale nevím do jaké míry je průhledná.

Spíše mám strach, že bude mít jen bílou barvu a bude ryby spíše plašit.
Přemýšlím zda by nebyla lepší raději zelená barva.

Máte s tím někdo zkušenosti?



tomm - Profil | Ne 9.5.2010 12:13:29

Průhledná rozhodně není, je opravdu bílá. Pochybuju, že by bílá barva pletenky mohla plašit ryby víc než třeba zelená, rozhodně bych v tom nehledal vědu. Podle mého, žádná pletenka není nikdy nenápadná. Sám ji občas používám ( i když na přívlač minimálně) a ta bílá barva mi docela vyhovuje.

Zuna - Profil | Čt 6.5.2010 16:24:19

Všiml jsem si, že mnoho šňůr na přívlač má rozdílné průměry, ikdyž mají uvedený stejný průměr. Např. Sufix se mi zdál mnohem tenčí než třeba Power Pro nebo Spider. Co bývá pravdivější údaj, nosnost nebo průměr? Kdybych chtěl koupit šňůru na gumy na candáty, čím bych se mě řídit? Případně jakou nosnost na stojáky?

Mr.Stick - Profil | So 8.5.2010 12:34:36

Rozdílné průměry u šňůr "se stejným průměrem" jsou dány jednak tím, že ne každý výrobce uvede přesné číslo a pak hlavně tím, že některé výrobky nemají kruhový průměr, pak to opticky vypadá hodně odlišně. Co se týče pravdivosti údajů, 100%ně podle občasných testů neodpovídá téměř žádný údaj uvedený na špulce jakéhokoliv výrobce. Zejména nosnost se často zveličuje. Co se týče pletenky na candáty, netroufám si něco radit, smám pletenky používám minimálně až vůbec.

Mr.Stick - Profil | Pá 7.5.2010 23:31:58

Kravskej ocas, nebrat.