Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

Boloň - Profil | Ne 20.6.2010 22:05:44

Dobrý večer.
Chtěl bych se vás zeptat na pár otázek ohledně přívlače.
První otázka by byla: jak dlouhý prut je potřeba na středně velké pískovny a menší rybníky na štiku nebo candáta.
Druhá otázka: V jaké gramáži by prut měl být na woblery popřípadě gumy.
a třetí otázka: když bych použil pletenou šnurku například power pro tak v jakém průměru by to mohlo stačit a jestli je vhodné přímo k této šnuře dát lanko nebo wolfram nebo jestli je lepší dát například pár metru vlasce za šnuru a potom teprve na vlasec upevnit lanko moc děkuju...

sliver - samolibý vůl - Profil | Ne 20.6.2010 22:08:46

oreno - Profil | Po 14.6.2010 13:37:21

Zdravím poradcov!
Jeden rok som si dobre zachytal bolene na UL prívlač s miniatúrnou Heinzkou. Mala cca 3 cm a 2 g.
Je niekde k dostaniu, alebo aspoň niečo podobné? Na webe ani v kamených obchodoch som nič nenašiel. Ale je možné, že som nehľadal dobre :-)
Ďakujem

Knapík - Profil | Po 14.6.2010 13:51:03

Kdyby bylo nejhůř, několik bych jich měl mít ještě doma. Jedna strana stříbrná, druhá strana jakoby měděná, ale věřím, že je někde seženeš.

pepa-č - Profil | Po 14.6.2010 9:32:24

ty jo, ty jo, ty jo, ty jo, ty jo, zahájení za dveřma.....vůbec nejsem teoreticky připraven. Co mám dělat? Jak chytat? Na co? Kde? Jak? Kdy? ....raďte! Běda vám jestli to nebude fungovat.

Scanix - Profil | Po 14.6.2010 9:53:17

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

Pokud tam nenajdes, co potrebujes, pak uz to nema cenu :)

Knapík - Profil | Po 14.6.2010 10:33:17

Učit lidi chytat ryby je hloupost a radit jim jakbysmet :)) Jako bys to nevěděl :)
Z nás nic nedostaneš !

ivanv - Profil | Po 14.6.2010 10:58:11

postav sa vedla skuseneho lovca a sleduj co robi. po nom opakuj

Mr.Stick - Profil | Po 14.6.2010 11:16:03

To už nestihneš, jsi ztracen ... hoď si mašli.

Esox02 - Profil | Pá 11.6.2010 15:08:09

Zdravím všechny kolegy, chtěl bych se zeptat, jestli někdo neví kde se dají sehnat náhradní trojháčky na menší třídílné woblery River2Sea. Trojháčky jsou od japonské firmy Daiichi a ať pátrám jak pátrám, nikde je nenalézám. Případně nějakou adekvátní náhradu, protože tyhle trojháčky jsou opravdu super. Díky moc za případnou odpověď.

Scanix - Profil | Ne 13.6.2010 20:59:30

Souhlasim s tim, ze tyhle hacky jsou fakt super, nicmene pokud zvolis treba owner, pak zklaman nebudes, rad se ale dozvim, kde sehnat puvodni hacky osazene na River2Sea woblerech, sam to totiz netusim.

sirseal - Profil | Čt 10.6.2010 21:40:53

dobreho vyncuju.jak je to s dravcema a sluncem ci svetlem.vetsinou vsichni chytaji po ranu pri svytani nebo na vecer pri smrakani.ma to nejaky duvod?pokud ano.jaky?a co pokud je polarni den nebo tma pouze hodinu?

Scanix - Profil | Ne 13.6.2010 20:57:46

snizena viditelnost dava dravci vyhodu se priblizit k potencinalni obeti, takze vetsinou lovi dravci v tuto dobu, nekteri jako sumec ci candat pak i v noci. Stiky jsou naladove a maji sve dny, kdy spolehlive berou i pres prave poledne, ostatne obcas se spletou i jine druhy, nicmene rozbresky ci smrakani jsou presne ty doby pro vetsinu ryb...

bambus - Profil | Čt 10.6.2010 20:55:37

zdarec chlapi, jak pouzivate silnou pletenku na sumcovláčku ? ja jsem koupil penn 0,18. myslim ze to bude stacit. co mi na to povite?

Scanix - Profil | Čt 10.6.2010 20:58:20

spis jde o nosnost, ja pouzivam power pro na 50lb (cca 25kg), nekteri i 60lb a vic, slabsi dle meho nema moc viznam a pri vetsi rybe to nekonciva dobre...

ponda - Profil | St 9.6.2010 20:33:29

Zdravím všechny zapálené kolegy přívlače, pořídil jsem si si prut skeletor od berkley a potřebuju na to nějakej slušnej naviják přemýšlel jsem o soronu SX 20 od abučka mate s tímto navijákem někdo nějakou zkušenost? Chci vláčet malé a střední voblery a rotačky2,3 diky za odpoved Ponda

Scanix - Profil | Čt 10.6.2010 12:38:36

Vlastni zkusenost s tim proutkem nemam, mozna nekdo bude. Dle gramaze by to melo splnovat to, co od toho ocekavas...

ivanv - Profil | Čt 10.6.2010 13:32:54

priplat si trosku a ber stx. je to solidny strojcek, pokial nenavlhne

fedderista - Profil | St 9.6.2010 21:37:21

Zdravím,

zajímal by mě Váš názor. Vláčím woblery pletenkou PowerPro 0,19 mm. Protože mám ale značně méně záběrů, než kolega, který je tahá na monofil, zvažuji, že přejdu na Spiderware crystal 0,14 mm, případně fireline 0,17 také průhlednou. Na pletenku chytám hlavně kvůli tomu, abych v případě vázky ze břehu mohl silou trojhák vyhnout a nástrahu uvolnit. Co si o tom myslíte? Může mít ta 0,19 mm nějaký velký vliv na množství záběrů? Ještě když tam dávám lanko... Díky

ivanv - Profil | St 9.6.2010 21:51:52

pokial nie je cielova ryba sumec, mas to zbytocne silne. ak je cielova ryba stuka, bolen, zubac,... staci ti powerpro 0,10-0,13

tomm - Profil | Čt 10.6.2010 11:59:49

Když je kolega tahá na monofil a ty máš méně záběrů, tak přece nevymýšlej žádné šílené teorie o průměrech a typech pletenek a dej tam ten monofil taky, ten problém nemusí být ve viditelnosti, ale prostě v pletence jako takové. Nevím jak pro tebe, ale pro mě je vždy přednější počet ulovených ryb před počtem zachráněných nástrah.

Mario6121 - Profil | Út 8.6.2010 18:19:09

Dobry den, chci se zeptat jake hacky/troj/dvojhacky by jste mi doporucili pro vymenu na woblerech. Jezdim i na soukrome vody, kde je bezprotihrot nutnosti.
Zamackavat originaly se mi casto nechce a naopak, kdyz uz tam mam zamackle protihroty, tak abych je mohl vymenit ....
Neco jako Owner ST-11 UL nebo Cannelle 3605 Z?
Dekuji

Scanix - Profil | Út 8.6.2010 20:00:58

Delej to jako ja, pokud uz hacky zamacknu, originaly, pak na ne chytam i tam, kde to nutne neni, ryby ti za to podekuji...mam zamackane i fakt velke haky a i kdyz mozna nejaka ta ryba diky tomu nade mnou vyhraje, mam z toho lepsi pocit ;)

tomm - Profil | Út 8.6.2010 20:17:50

Zkus chytat nějakou dobu bez protihrotů a zkus tak zhodnotit jestli ti něco přinášejí nebo ne. Sám jsem nepoužil protihrot na žádném háčku, při žádném způsobu lovu už hodně let a jsem přesvědčen o tom, že mi ryb nepadá více, ale naopak méně než kolegům s protihroty. U lovu na velké těžké nástrahy s trojháky je to možná jinak, nemám s tím zkušenost, ale jinak vidím protihrot jako zbytečnost a bezohlednost.

PS:Mám velikou radost z toho co napsal Scanix, protože právě jeho jsem měl za velikého zastánce protihrotů. Velmi si vážím lidí, kteří i přesto, že v BL háčky pořád nevěří, vezmou kleště a své protihroty zamačkají proto, aby neubližovali rybám.

ivanv - Profil | St 9.6.2010 0:01:40

owner st11ul ma prituhroty. zamackavam ich. bl 3haciky som na trhu nenasiel podla mojich predstav, tak si upravujem tie s protihrotom. alebo si ich vyrabam z bl muskarskych jednohacikov.

Mario6121 - Profil | Út 8.6.2010 20:30:22

Dik za radu, ale ja chytam na hacky bez protihrotu, obecne, jen mi je lito zamackavat u tech tenkych hacku protihroty

Obecne mam lepsi pocit kdyz si tam dam original bez protihrotu

Takze jeste jednou, jake hacky bez protihrotu by jste mi doporucili (typ, tvar apod.)

tomm - Profil | Út 8.6.2010 20:40:30

Nedoporučil bych ti žádné. Na našem trhu jsem zatím nenašel háčky bez protihrotu, které by mi vyhovovaly a to opět platí pro všechny způsoby lovu (třeba ty Cannelle jsem ale neměl). Proto všechny své háčky zamačkávám, nevidím žádný důvod používat original BL háčky.