Přívlač
Hlavní poradna pro přívlač.
Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"
Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov
A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.
Moderátoři - poradci: Flip, Mr.Stick, ivanv 25,59, Nat, Pedro1, SUMÍK, Bambus... T.maniak.
Dev - Profil | St 5.5.2010 22:10:01
dival jsem se na tyto:
http://www.tropicliberec.cz/vlaceci-3/prut-daiwa-exceler-jigger-2-7m-3-18g
http://www.tropicliberec.cz/pruty-4/prut-shimano-catana-bx-3-00m-light-spinning
http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/prut-dragon-millenium-hd-perch-2-60m-4-18g
Urcite dám na radu zkusenejsich,takze prosim o pomoc s vyberem vhodneho prutu vhledem k popisu uvedenem vyse.Jsem si vedom ze male woby a smacci maji od sebe hodne daleko,ale nemam moznost mít X prutu ....Diky.
tomm - Profil | Čt 6.5.2010 12:00:39
Petr V6 - Profil | Út 4.5.2010 0:17:18
Mr.Stick - Profil | Út 4.5.2010 14:42:52
Scanix - Profil | Út 4.5.2010 14:59:10
kingkubik - Profil | Čt 29.4.2010 10:39:16
sliver - samolibý vůl - Profil | Čt 29.4.2010 10:59:51
Scanix - Profil | Čt 29.4.2010 12:30:41
ivanv - Profil | Čt 29.4.2010 14:26:30
kingkubik - Profil | Ne 25.4.2010 13:13:14
Scanix - Profil | Čt 29.4.2010 12:30:10
Zuna - Profil | St 28.4.2010 16:59:48
Rozhodl jsem se pro šňůru Power Pro green na vláčení gum na candáty a potřeboval bych poradit, jaký průměr je dostačující a jaký už naopak odstrašující:-) 0,15mm je myslím na 9kg. Je to na stojáky a na ryby spíše okolo 40-60cm.
Uvažuju o použití fluokarbonu na konec cca. 80-100cm, tak nevím, zda je důležitý průměr.
Pokud myslíte, že tento druh pletenky se na candáty nehodí, tak prosím napište, co by měla splňovat:-)
ivanv - Profil | St 28.4.2010 20:55:06
Scanix - Profil | St 28.4.2010 21:58:10
kusiks - Profil | So 24.4.2010 13:09:11
tomm - Profil | Ne 25.4.2010 9:27:04
F!sh - Profil | Čt 22.4.2010 22:51:49
Scanix - Profil | Čt 22.4.2010 22:55:50
sliver - samolibý vůl - Profil | Čt 22.4.2010 23:00:20
levný
neničí očka levných prutů ( tvého )
je pružný a odpouští chyby při zdolávání , čili
nepadají z něho ryby
bez problému je nahazování a zamotání
dalo by se ještě pokračovat
výhody šňůry -
cítíš každý drbanec a tím to končí, pak už jsou jen samé nevýhody
když se ti zamotá, špatně nebo vůbec nejde rozmotat
je drahá
větší ryby ti často spadnou právě kvůli neprůtažné šňůře, protože
narovná levný háček
roztrhne levnou karabinku
zlomí levný prut
vyber si sám
ivanv - Profil | Čt 22.4.2010 23:54:19
naopak, so silonom by som o vela zaberoch,co som mal, pravdepodobne ani nevedel,alebo by som ich nedokazal seknut. tiez so snurou som vyslobodil par nastrah, ktore by som so silonom asi nevyslobodil.
takze vyber si sam. aj tak uz svoju predstavu mas a asi potrebujes len si ju potvrdit.
sliver - samolibý vůl - Profil | Pá 23.4.2010 7:45:13
ivanv - Profil | Pá 23.4.2010 22:01:47
sliver - samolibý vůl - Profil | So 24.4.2010 9:48:34
F!sh - Profil | Pá 23.4.2010 22:05:01
sliver - samolibý vůl - Profil | So 24.4.2010 9:45:22
F!sh - Profil | Čt 22.4.2010 22:23:44
sliver - samolibý vůl - Profil | Čt 22.4.2010 22:28:32
Scanix - Profil | Čt 22.4.2010 22:34:11
Petr V6 - Profil | Čt 22.4.2010 22:29:19
Scanix - Profil | Čt 22.4.2010 22:32:49
Kde to žije - dravci
18:37NBurza na přívlačové nástrahy 33413
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
14:50NFotky ryb pouze na přívlač 107190
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...










