Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

Dev - Profil | St 5.5.2010 22:10:01

Zdravím,chtel bych si pořídít prut na lehkou privlac (mensi woby,male gumy,smácci) cilova ryba jelec,okoun,pstruh.Prut nejlepe cenove do 1500

dival jsem se na tyto:

http://www.tropicliberec.cz/vlaceci-3/prut-daiwa-e​xceler-jigger-2-7m-3-18g
http://www.tropicliberec.cz/pruty-4/prut-shimano-c​atana-bx-3-00m-light-spinning
http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/​prut-dragon-millenium-hd-perch-2-60m-4-18g

Urcite dám na radu zkusenejsich,takze prosim o pomoc s vyberem vhodneho prutu vhledem k popisu uvedenem vyse.Jsem si vedom ze male woby a smacci maji od sebe hodne daleko,ale nemam moznost mít X prutu ....Diky.

tomm - Profil | Čt 6.5.2010 12:00:39

Z uvedených prutů znám jen tu Catanu. Klidně bych si ji koupil. Jinak si o prutech od Shimana myslím svoje, ale tenhle mě za tu cenu docela příjemně překvapil.Podle mě se pro tvoje účely fakt docela hodí. Z tvého dotazu jsem pochopil, že chceš asi chytat z velké části na řekách. Jestli to tak je, tak bych zvážil jestli místo 3m nevzít kratší.

Petr V6 - Profil | Út 4.5.2010 0:17:18

Zdravim...chtel bych se zeptat jestli by mi nekdo nemohl pomoct....mam zajem o castingový prut z cabelasu, nebo jinyho us eshopu....a ted o co mi jde: jsou tam pruty v ruznych delkach (ve stopach) ale pak tam neni uvedena gramaz a misto toho tam je uvedeno Mediu, Medium Hevy, a Hevy. Tak by me zajimalo kdyz si koupim prut např.: v 7 stopach tak jakou bude mit zhruba vrhacku v M?MH?H? díky za radu

Mr.Stick - Profil | Út 4.5.2010 14:42:52

Řekl bych, že Cabelas má u castingových prutů tabulku a jeden sloupeček je vždycky nadepsán "lure weight (oz.)". Toje pro tebe klíčová specifikace, ze které se dozvíš přibližnou sílu prutu.

Scanix - Profil | Út 4.5.2010 14:59:10

Navic mam obavu, ze pokud nepouzijes poslani letecky, tak z cabelasu je na takoveto zbozi omezeni (restrikce), casto nelze poslat mimo USA a nebo se necha poslat jen pres leteckou postu a ta je tusim +40% ceny

kingkubik - Profil | Čt 29.4.2010 10:39:16

odpovi mi nebo poradi mi nekdo s mym dotazem tobo to mam jit zkusit nekde jinde?

sliver - samolibý vůl - Profil | Čt 29.4.2010 10:59:51

My to všichni víme, ale nechtěj, aby ti to někdo z nás prozradil. Musel by tě zabít.

Scanix - Profil | Čt 29.4.2010 12:30:41

tak a ted te bude muset sliver a nebo nekdo zabit, pac je to top secret.

ivanv - Profil | Čt 29.4.2010 14:26:30

najlepsie je kupit si 2 kusky z kazdej farby a ist otestovat k rieke. nic tym nepokazis

kingkubik - Profil | Ne 25.4.2010 13:13:14

Dobry den.chtel by jsem si na pstruhy koupit nymfy berkleyn nikdy jsem s nimi nechytal a bohuzel ani zadnou recenzi jsem se nedocet.mam to vyhradne na potocaky z male ricky cca 2.5 meru je sirka.lovi se teda hlavne na tunkach max hlouhka 1m a naprosto cira voda.zajimaly by me uspesne barvy a hlavne zpusoub vedeni te nymfy coz je asi nejdulezitejsi.dekuji moc

Scanix - Profil | Čt 29.4.2010 12:30:10

No predpokladal jsem, ze ti napise nekdo, kdo na to vice lovi, ja fakt jen okrajove. Defacto na ne lovis jako na male twistry, nic zvlastniho to nechce, malou 1g hlavicku...moznosti mas nekolik, bud pomalinku pri dnes, fakt pomalu, nebo kratouckymi priskoky pod hladinou, ci ve sloupci, ci pomalejsimi potazenimi pri dne, atd. Zalezi na situaci a musis sam zjistit, na co ti ryby reagujou. Zvolil bych asi prirodnejsi barvu (olivove-seda), ale urcite na nasazane ryby funguji dobre fluo zelena, ruzova ci oranzova.

Zuna - Profil | St 28.4.2010 16:59:48

Zdravím!
Rozhodl jsem se pro šňůru Power Pro green na vláčení gum na candáty a potřeboval bych poradit, jaký průměr je dostačující a jaký už naopak odstrašující:-) 0,15mm je myslím na 9kg. Je to na stojáky a na ryby spíše okolo 40-60cm.
Uvažuju o použití fluokarbonu na konec cca. 80-100cm, tak nevím, zda je důležitý průměr.
Pokud myslíte, že tento druh pletenky se na candáty nehodí, tak prosím napište, co by měla splňovat:-)

ivanv - Profil | St 28.4.2010 20:55:06

pouzivam power pro 0,10. zatial plni ucel. pouzivam presne ako pises, na zubace.

Scanix - Profil | St 28.4.2010 21:58:10

Urcite postaci 0.08 ci 0.10mm

kusiks - Profil | So 24.4.2010 13:09:11

Nevíte náhodou někdo kde se dá a jestli se vůbec dá koupit na internetu třpytka s háčky bez proti hrotů?

tomm - Profil | Ne 25.4.2010 9:27:04

Takových typů asi moc nebude. Pokud chceš třpytku bez protihrotů, tak si u ní vyměň jen háček, nebo ty protihroty prostě zamačkej.

F!sh - Profil | Čt 22.4.2010 22:51:49

Právě co jsem viděl na videích, tak při lovu candošů všichni doporučovali pletenku kvůli neprůtažnosti, tak ted vůbec nevim :D

Scanix - Profil | Čt 22.4.2010 22:55:50

Jak rikam pri lovu z lode na hloubce, ta pletenka muze pomoct, ale pri klasicke vlacce na rece, to je zbytecnost...

sliver - samolibý vůl - Profil | Čt 22.4.2010 23:00:20

výhody silonu -

levný
neničí očka levných prutů ( tvého )
je pružný a odpouští chyby při zdolávání , čili
nepadají z něho ryby
bez problému je nahazování a zamotání
dalo by se ještě pokračovat

výhody šňůry -

cítíš každý drbanec a tím to končí, pak už jsou jen samé nevýhody
když se ti zamotá, špatně nebo vůbec nejde rozmotat
je drahá
větší ryby ti často spadnou právě kvůli neprůtažné šňůře, protože
narovná levný háček
roztrhne levnou karabinku
zlomí levný prut

vyber si sám

ivanv - Profil | Čt 22.4.2010 23:54:19

ja aj moji priatelia lovime zubace vyhradne na snuru a to celkom uspesne. nevidim ziadnu vyhodu silonu oproti snure okrem ceny. za 5 rokov som este snuru nezamotal. spadnute ryby boli a budu, ale som presvedceny , ze rovnako by spadli a budu padat aj s pouzitim silonu.
naopak, so silonom by som o vela zaberoch,co som mal, pravdepodobne ani nevedel,alebo by som ich nedokazal seknut. tiez so snurou som vyslobodil par nastrah, ktore by som so silonom asi nevyslobodil.

takze vyber si sam. aj tak uz svoju predstavu mas a asi potrebujes len si ju potvrdit.

sliver - samolibý vůl - Profil | Pá 23.4.2010 7:45:13

ivanv - tazatel má 13 let. Bude mít prut za 800 a naviják asi nejspíš taky. Začíná první sezonu vláčení. Nechceš přehodnotit svou radu, ať nemá z toho guláš ?

ivanv - Profil | Pá 23.4.2010 22:01:47

sliver- ani nie. poznam deti v tom veku ktore prechytaju polku privlacovej ligy. uz su sikovni. ved si spomen, aky sme boli v ich veku sikovni my :-)

sliver - samolibý vůl - Profil | So 24.4.2010 9:48:34

ivanv - no to máš pravdu, my jsme v tom věku byli prakticky hotoví rybáři. Ale dneska mi většina z nich připadá úplně jinak, asi stárnu.

F!sh - Profil | Pá 23.4.2010 22:05:01

slivere prosím nedělej ze mne "extra amatéra" promin :D ale mam papíry 7 let do ted jsem chytal na přívlač samý sumce, tak jsem chtel jen poradit od tech co candáty na přívlač už mají odchytané co a jak, nemyslel jsem jak mi tu vyjmenuješ, že mam špatnej a levnej vercajk:D:D možná by ses i divil :) neber to prosímtě jako urážku :) ale všem vám děkuju za rady od každýho něco pomohlo :-)

sliver - samolibý vůl - Profil | So 24.4.2010 9:45:22

a jóó, tak to potom jóó. Už sedm let ? Čili od tvých šesti let, aha. Tož to se ti fakt omlouvám, že jsem tě tak hrubě podcenil.

F!sh - Profil | Čt 22.4.2010 22:23:44

A jěště se zeptám, jestli by štikám, candátům atd....mohla vadit tahle oranžová šnůra o průměru 0,10mm? předem díky :)

sliver - samolibý vůl - Profil | Čt 22.4.2010 22:28:32

používej silon, šňůra má pro tebe mnoho nevýhod.

Scanix - Profil | Čt 22.4.2010 22:34:11

Jak pise sliver, pokud se nechystas lovit sumiky, coz s timto cajkem urcite ne, nebo lovit candaty z lode z vetsich hloubek, pak ti postaci monofil, ktery navic u stik vyborne tlumi nahle pohyby hlavou, kdy ti jeho prutaznost muze zachranit i peknou rybu...

Petr V6 - Profil | Čt 22.4.2010 22:29:19

Zdravim. Mam dotaz jaký použít vlasec na vláčení? Potřeboval bych poradit, doporučit znacku. Nejčasteji chytám na řekách Labe a Ohře.Wobler 5-8cm pak gumy 4-8cm a rotačky 1-2 díky za radu.

Scanix - Profil | Čt 22.4.2010 22:32:49

Na woblery v teto velikosti bych pouzil vlasec 0.18-0.20mm, samozrejmosti je lanko. Na gumy pak 0.14-0.16mm, zatim mi sedi par zn. a typu, DAM Tectan, Shimano Beast Master nebo Catana a urcite Stroft GTM.