Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

mi030808 - Profil | Út 6.4.2010 8:37:43

Dobrý den.
Kdo poradí s výběrem navijáku na přívlač.Cena cca 3000 Kč.Použití na moře.Preferuji shimano s přední brzdou.
Díky moc.

jocker - Profil | So 3.4.2010 21:01:12

Dobrý večer. Chci se zeptat, jestli se vyrábí slidery o hmotnosti 20 g, slyšel jsem, že je to skvělá nástraha, ale nemam na to vercajk.
Dik moc

štěpik - Profil | Pá 2.4.2010 7:35:41

Dobrý den.
Letos se chci začit zajímat o lov s woblery a tak by sem chtel poradit jaké ryb na jaké woblery berou a oblíbené barvy případně odkaz na nejaký obrázek.
Děkuji

sliver - samolibý vůl - Profil | Pá 2.4.2010 7:51:02

Jaroch - Profil | Po 29.3.2010 9:05:46

Ahoj.
Chci si koupit UL proutek . Protože s rybařinou teprve začínám tak nevím jestli to bude na rok , dva nebo na pořád.
http://www.rybarskepotreby-shop.cz/Rybarske-pruty/​privlacove/page-3-20/2088-Prut-York-Eagle-Jig-240-cm-1-​10-g-navijak-York-Centor-3003-RD-zdarma.html
Poslouží tento prut dejme tomu na dva roky a přinese to co se od UL prutu očekává ?
Jak velký a v čem (kromě značky a předpokládané životnosti-která je stejně u začínajícího rybáře nejistá :-) bude rozdíl mezi tímto prutem a každým jiným v ceně do 2500 korun ?
Nebo existuje něco pro jeho okamžité zavrhnutí ?
Možná dlouhá a zmatečná tázka ale i tak děkuji za odpověd a Váš čas.
Jaroch.

ivanv - Profil | Po 29.3.2010 15:23:52

ahoj. prut bude celkom v pohode. zda sa mi to primerana volba a slusna cena pre zaciatocnika, aj ked je to skor l, ako ul. nepoznam jeho akciu. ja by som vsak bral nieco ine. na ul sa chyta s tenkymi vlascami, preto je velmi dolezity dobry navijak. tento sa mu ani nepodoba. nekupil by som ho. preferujem, a to asi vacsina privlaciarov, prednu brzdu, ktora ma lepsiu zivotnost a je spolahlivejsia.
do tvojej ceny by ti mal vojst prut cormoran carb-o star 0,5-6 gr. tento ti odporucam preto, lebo ho mam, a ma velmi dobry pomer cena/vykon. k tomu nejaky lacnejsi navijak od shimana, resp. iny s prednou brzdou. na trhu ich je dost

Fishmickal - Profil | Ne 28.3.2010 17:06:34

Máte někdo zkušenosti s vláčákem Magna silver s gramáží 5-25g od Balzeru? Kam se dá svou akcí zařadit? Je to trochu starší vláčák a nejde mi vygooglit žádné info o tom prutu. Děkuji za každou informaci.

Knapík - Profil | Po 29.3.2010 7:09:08

mám ho v délce 2,10m, asi tak před patnácti lety jsem s ním oblézal pstruhovky, proutek špíš pevnější, vcelku rychlej, žádná žvejkačka to není, ale taky i týhle dýlce už má svoji váhu, pokud se pamatuju, kupoval jsem ho asi za 1300Kč a hned po konci záruční doby se mi tenkrát povedlo při vázce to, že při vlasci 0,16mm a mírném potahu se horní díl rozsypal na 8 kousků - do tý doby byla klacíku nej ryba pstruh 35cm a tahle skrytá vada mě pěkně vytrestala, ale po koupení náhradní špičky je ten prut funkční dodneška.

vit - Profil | Út 23.3.2010 14:00:59

Zdravim,
pomozte mi prosím s výběrem prutu, můžu si vybrat jakejkoliv prut ze serií dragonu HM69 a HM80. O cenu nejde... .Měl sem HM62 2,75m 5-18gr a seděl mi perfektně, bohužel odešel do věčných lovišť a já chci něco podobnýho. Preferuju akci X-Fast žádnou chvějivku :). Chytám převážně na gumy - od 2gr do 15, na wobíky malých a středních velikostí a na rotačky vel. 0-3(4). A vážně nevím co vzít...
http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/​prut-dragon-hm69-sting-2-75m-4-18g
http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/​prut-dragon-hm80-golden-river-2-75m-2-14g
http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/​prut-dragon-hm80-silver-demon-2-75m-2-14g
http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/​prut-dragon-hm80-black-hunter-2-90m-10-5-35g
http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/​prut-dragon-hm80-easy-rider-2-75m-7-25ghttp://www.rsp-f​ishing.cz/pruty-delene/privlacove/prut-dragon-hm80-elek​tra-dream-2-90m-3-5-18g

ivanv - Profil | Út 23.3.2010 20:24:34

ked peniaze nie su problem, preco to zuzovat na jednu znacku? mas obrovsky vyber.
ja by som sa poobzeral inde, nie u dragona

Scanix - Profil | Út 23.3.2010 21:20:47

Hlavne u prutu, ktery by ti mel fakt sedet a ktery neni z nejlevnejsich, se rozhodne neda nakoupit na radu nekoho druheho, proste si nekam zajed na ty pruty sahnout a alespon si je vyzkouset v obchode, pripadne se zkus domluvit s nekym, kdo je vlastni a vyzkousej u vody, rozhodne se ti investice v podobe cesty vyplati a vyber bude urcite snadnejsi...

TarzanCZ - Profil | So 20.3.2010 18:47:30

Dobře díky a jaký na něj mám vzít vlasec 0,18 nebo 0,20? Na těch menších woblerech uvádí že max 0,16 tak aby třeba ta 0,20 neměla špatnej vliv na chod. A ještě se zeptám-ze kterým máte nejlepší zkušenosti?

Shimano speed master spinning

Shimano all round

Berkley spiderwire super mono

ivanv - Profil | So 20.3.2010 18:56:19

to mas absolutne jedno. zober ten najlacnejsi. z tebou udavanych mam odskusany len speedmaster a celkom som s nim bol spokojny. hrubka 0,18 bude akurat, na vacsie nastrahy, alebo na tazsiu vodu( vela vazok) kludne aj 0,22.
PS: toto nie je diskusne forum. nabuduce treba otazku sformulovat jasne hned na 1. krat, a radsej napisat viac, ako menej. tu je to na mieste.

TarzanCZ - Profil | So 20.3.2010 17:51:47

No většina těch nástrah bude do 10g takže by gramáží vyhovoval ten nejjemnější ale nevím když to bude můj první vláčák tak jestli bych ho nezlomil když by mi zabrala třeba štika.

Tady je ten Light http://www.hobby-g.cz/29-Pruty-Privlacove/4768-Pru​​t-Shimano-Forcemaster-Spinning-240-Light.html?pa​ge=1&ba​ck=view

A tady Medium light http://www.hobby-g.cz/29-Pruty-Privlacove/4772-Pru​​t-Shimano-Forcemaster-Spinning-240-Medium-Light.​html?pa​ge=1&back=view

ivanv - Profil | So 20.3.2010 18:25:04

ber ten 5-20. na rybe sa nezlomi ziadny prut, ale tento silnejsi je univerzalnejsi

TarzanCZ - Profil | So 20.3.2010 17:26:54

Dobrý den,
mám stejnou otázku jako kolega Dave1989. Chci si pořídit svůj první přívlačák a rozhodl jsem se taktéž pro force mastera 2,4. Budu chodit na Dyji 11-okouni, pstruzi, jelci takže nástrahy-woblery tak 3-6 cm, rotačky 0,1,2 a samozřejmě gumy-taky menší. Vlasec asi 0,18 nebo 0,20.

ivanv - Profil | So 20.3.2010 17:39:01

nepostrehol som tu otazku

Dave1989 - Profil | So 20.3.2010 10:02:18

Zdravím vláčkaře
Chci si koupit prut shimano force master vel.240...mám to převážně na řeku na střed¨ní přívlač, woblery kolem 7 cm a gumy....jen nevím jestli zvolit tu gramáž 3-15g nebo 5-20g....chytat budu převážně 5-12g...bude v nich nějaký větší rozdíl?......děkuji

ivanv - Profil | So 20.3.2010 11:08:43

z tychto moznosti by som si na to, co popisujes, vybral 5-20