Přívlač
Hlavní poradna pro přívlač.
Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"
Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov
A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.
Moderátoři - poradci: Flip, Mr.Stick, ivanv 25,59, Nat, Pedro1, SUMÍK, Bambus... T.maniak.
mi030808 - Profil | Út 6.4.2010 8:37:43
Kdo poradí s výběrem navijáku na přívlač.Cena cca 3000 Kč.Použití na moře.Preferuji shimano s přední brzdou.
Díky moc.
sliver - samolibý vůl - Profil | Út 6.4.2010 8:41:25
jocker - Profil | So 3.4.2010 21:01:12
Dik moc
tomm - Profil | So 3.4.2010 21:10:12
štěpik - Profil | Pá 2.4.2010 7:35:41
Letos se chci začit zajímat o lov s woblery a tak by sem chtel poradit jaké ryb na jaké woblery berou a oblíbené barvy případně odkaz na nejaký obrázek.
Děkuji
sliver - samolibý vůl - Profil | Pá 2.4.2010 7:51:02
Jaroch - Profil | Po 29.3.2010 9:05:46
Chci si koupit UL proutek . Protože s rybařinou teprve začínám tak nevím jestli to bude na rok , dva nebo na pořád.
http://www.rybarskepotreby-shop.cz/Rybarske-pruty/privlacove/page-3-20/2088-Prut-York-Eagle-Jig-240-cm-1-10-g-navijak-York-Centor-3003-RD-zdarma.html
Poslouží tento prut dejme tomu na dva roky a přinese to co se od UL prutu očekává ?
Jak velký a v čem (kromě značky a předpokládané životnosti-která je stejně u začínajícího rybáře nejistá :-) bude rozdíl mezi tímto prutem a každým jiným v ceně do 2500 korun ?
Nebo existuje něco pro jeho okamžité zavrhnutí ?
Možná dlouhá a zmatečná tázka ale i tak děkuji za odpověd a Váš čas.
Jaroch.
ivanv - Profil | Po 29.3.2010 15:23:52
do tvojej ceny by ti mal vojst prut cormoran carb-o star 0,5-6 gr. tento ti odporucam preto, lebo ho mam, a ma velmi dobry pomer cena/vykon. k tomu nejaky lacnejsi navijak od shimana, resp. iny s prednou brzdou. na trhu ich je dost
Fishmickal - Profil | Ne 28.3.2010 17:06:34
Knapík - Profil | Po 29.3.2010 7:09:08
vit - Profil | Út 23.3.2010 14:00:59
pomozte mi prosím s výběrem prutu, můžu si vybrat jakejkoliv prut ze serií dragonu HM69 a HM80. O cenu nejde... .Měl sem HM62 2,75m 5-18gr a seděl mi perfektně, bohužel odešel do věčných lovišť a já chci něco podobnýho. Preferuju akci X-Fast žádnou chvějivku :). Chytám převážně na gumy - od 2gr do 15, na wobíky malých a středních velikostí a na rotačky vel. 0-3(4). A vážně nevím co vzít...
http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/prut-dragon-hm69-sting-2-75m-4-18g
http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/prut-dragon-hm80-golden-river-2-75m-2-14g
http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/prut-dragon-hm80-silver-demon-2-75m-2-14g
http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/prut-dragon-hm80-black-hunter-2-90m-10-5-35g
http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/prut-dragon-hm80-easy-rider-2-75m-7-25ghttp://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/prut-dragon-hm80-elektra-dream-2-90m-3-5-18g
ivanv - Profil | Út 23.3.2010 20:24:34
ja by som sa poobzeral inde, nie u dragona
Scanix - Profil | Út 23.3.2010 21:20:47
TarzanCZ - Profil | So 20.3.2010 18:47:30
Shimano speed master spinning
Shimano all round
Berkley spiderwire super mono
ivanv - Profil | So 20.3.2010 18:56:19
PS: toto nie je diskusne forum. nabuduce treba otazku sformulovat jasne hned na 1. krat, a radsej napisat viac, ako menej. tu je to na mieste.
TarzanCZ - Profil | So 20.3.2010 17:51:47
Tady je ten Light http://www.hobby-g.cz/29-Pruty-Privlacove/4768-Prut-Shimano-Forcemaster-Spinning-240-Light.html?page=1&back=view
A tady Medium light http://www.hobby-g.cz/29-Pruty-Privlacove/4772-Prut-Shimano-Forcemaster-Spinning-240-Medium-Light.html?page=1&back=view
ivanv - Profil | So 20.3.2010 18:25:04
TarzanCZ - Profil | So 20.3.2010 17:26:54
mám stejnou otázku jako kolega Dave1989. Chci si pořídit svůj první přívlačák a rozhodl jsem se taktéž pro force mastera 2,4. Budu chodit na Dyji 11-okouni, pstruzi, jelci takže nástrahy-woblery tak 3-6 cm, rotačky 0,1,2 a samozřejmě gumy-taky menší. Vlasec asi 0,18 nebo 0,20.
ivanv - Profil | So 20.3.2010 17:39:01
Dave1989 - Profil | So 20.3.2010 10:02:18
Chci si koupit prut shimano force master vel.240...mám to převážně na řeku na střed¨ní přívlač, woblery kolem 7 cm a gumy....jen nevím jestli zvolit tu gramáž 3-15g nebo 5-20g....chytat budu převážně 5-12g...bude v nich nějaký větší rozdíl?......děkuji
ivanv - Profil | So 20.3.2010 11:08:43
Kde to žije - dravci
ÚtBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoPoradna: Sumcařina 2570
PoRare woblery - Rapala 14053
NeDivoký potočák nebo granulák? 57
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚhoří sezona 2012 10514
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . Skladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....










