Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

koubic - Profil | Ne 11.4.2010 19:54:10

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zda je lepší použít na přívlač pletenou šňůru nebo vlasec a jaké jsou výhody vlasce nebo šňůry.
Předem děkuji za odpověď

Scanix - Profil | Ne 11.4.2010 20:04:10

Tohle je opravdu dotaz, ktery byl v diskuzich uz tolikrat zmineny, ze musis ve vyhledavani najit nejake rozumne odkazy, zkus se podivat tam, vse ma sve pro a proti a je na cloveku, co si zvoli v zavislosti na pouzite vybave a cilove rybe.

brabčák - Profil | Po 5.4.2010 21:00:00

zdar,letos jsem si pořídil loď a chtěl bych zkusit hlubinou přívlač.jaký je vhodny tip woblerů?dík

Scanix - Profil | Ne 11.4.2010 17:59:44

Jiste jsou tady k tomu mnohem vhodnejsi jedinci na odpoved, nicmene bych se ridil tim, na jakou hloubku jsou woblery urcene. Zkus se podivat po nejakem clanku tykajici se trollingu. Zalezi totiz na hloubce na ktere chces lovit a pak i na velikosti pouzitych nastrah a tomu odpovidajicimu vybaveni. Neni problem ale vodit jak 5cm wobler ci gumu tak treba 30cm a vetsi mega wobler. Takto je dotaz prilis obecny a nelze se k tomu prilis vyjadrit. Melce chodive woblery muzes zatizit pridavnou zatezi a dostat je tak hloubeji pri zachovani charakteristickeho chodu a nebo proste pouzit hluboce chodive woblery, ktere ovsem maji taktez svuj charakteristicky chod, zalezi na tve volbe.

Milkins - Profil | Út 6.4.2010 19:00:00

ahoj kluci jsem zacinajici vlackara omlouvam se za tento pitomy dotaz s jakymi nastrahami muzu lovit naprut 10-30g.

Scanix - Profil | Ne 11.4.2010 17:56:22

Pitomy dotaz to trosku je, nebot vsemi, jejich vaha neprekracuje vrhaci gramaz, ale pokud dobre chapu zamer tveho dotazu, tak dle meho tato gramaz odpovi nejvice prutu pro lov na jednodilne woblery 5-10cm a stihle ci stihle-dvoudilne woblery az do 13cm. Vychazim ze zkusenosti s podobnymi pruty zejmena pak Dragon Destiny 270cm 10-35g. Pak jiste gumy na hlavickach 15-20g s rotackami v teto kategorii nemam zkusenosti. Plandavky chytam jen okrajove. Takze na zaver bych to videl na prut pro stredni privlac v predpokladane delce 250-300cm.

lukasm - Profil | Ne 4.4.2010 15:15:29

Jeste jeden dotaz prosim, rozhoduji se mezi dragon team dragon 2,7m 10-25g xfast a dragon destiny 2,7m 10-35g fast. Nevíte někdo jaký je v nich rozdíl kromě vrhacky, maleho rozdilu v hmotnosti a rychlosti akce? Odpovida uvedena gramaz? Chtel bych ho hlavne na reku na vetsi gumy(twistery, kopyta) a na stredni woby. Ktery byste mi doporucili spise?
Diky

Scanix - Profil | Ne 11.4.2010 17:52:18

Sam vlastnim Destiny 10-35g, gramaz sedi dobre, akce je skutecne malinko pomalejsi, ale prut je vykonny a snese i vetsi zatizeni, dle meho idealni woblerak na stredni privlac. To same se da rict i o Teamu. Osobne mam dojem, ze Destiny v teto gramazi trochu provedenim pokulhava za svou sestrou v nizsi gramazi do 14g, alespon dle meho ocekavani jsem cekal, ze prutu bude mit podobnou rychlost a citlivost zaberu. Na druhou stranu z ni zklaman rozhodne nejsem a lov na poppery ci shad rapy zvlada svkele a rozhodne ji menit hned tak nebudu.

Martin... - Profil | Čt 8.4.2010 23:46:57

pánové potřebuji poradit...rozmýšlím se nad Shimanem Exage 2500RB a 3000SRB..chci to mít na pstruhy na řeku, rybník a sem na přehradu. Lovil bych na woblery, rotačky, menší gumy. Nevím jaký převod mám zvolit a který by se hodil víc..Vím že to jsou prakticky stejný navijáky, ale nevím se rozhodnout

Scanix - Profil | Ne 11.4.2010 17:48:04

Pokud pominu dvojitou klicku, ktera me osobne vubec nesedi, tak netusim, nac potrebujes na navijaku pro privlac bojovou brzdu, doporucoval bych ti se porozhlednout po necem s predni brzdou, zvlast v teto cenove variante plati, cim mene vymozenosti na navijaku, tim mene veci se muze porouchat ci pokazit chod. Zadni brzda ma zpravidla slozitejsi mechaniku a protoze pri vlaceni se natoci opravdu mnohem vice nez pri beznem lovu treba na polozenou, tak je dle meho zauvazovat o necem "mene" slozitejsim. Velikost civku zvol spise podle prumeru vlace, ktery chces pouzit, dororucuju vetsi prumer, klidne i 4000 na pstruhy, nebot ukladany vlasec ma pak mensi tendenci se krouti, nebot po ulozeni na civku je "rovnejsi" diky vetsimu prumeru civky. O navijacich tu v diskusich bylo napsano uz opravdu hodne, tak si to zkus zadat do vyhledavace a trochu si to procist.

štěpik - Profil | So 10.4.2010 17:02:22

ahoj.
Příští týden jdu na závody kde se budou chytat pstruzi tak se chci zeptat jaké máte nejůspěšnější nástrahy a jestli jsou lepší gumy nebo třpytky a woblery.
Děkuji.

Scanix - Profil | Ne 11.4.2010 17:40:45

Zdovolenim jsem ti opravil chybu ve slove "trpitka", opravdu to bylo do ocich bijici.

Co se tyka nastrah, tak na zavodech jednoznacne dominuji gumy, predevsim smacci a berkley nymph, pak trpytky a okrajove woblery. Nasazene ryby zpravidla dobre reaguji na vyrazene barvy, "domorode" ryby pak povetsinou vyzaduji prirodnejsi vzory, ale jsou schopny se i nechat strhnout ostatnimi nasadaky.

PERCA8 - Profil | Ne 11.4.2010 15:57:55

dobry den
dostal jsem woblery od kamatsu a na internetu je nemuzu nikde najit chtel by sem totiz zjistit jaky maji ponor neznate nejake stranky kde tyto woblery prodavaji?

Mr.Stick - Profil | Ne 11.4.2010 16:00:36

pisisinda - Profil | Ne 11.4.2010 12:26:58

Dobrý den, potřebuji poradit. Přítel je rybář a chci ho překvapit. Chtěl by prut na přívlač. Já rybolovu moc nerozumím a proto se chci zeptat, jestli by mu stačil tento http://www.tropicliberec.cz/pruty-vlaceci-2/prut-s​himano-joy-spinning-2-10m-medium. Děkuji

sliver - samolibý vůl - Profil | Ne 11.4.2010 12:43:07

pokud přátelíš s osmiletým rybářem,který dostal první povolenku, kup ho. Zkušenějšímu rybáři radost neuděláš, za ty prachy mu kup wobblera.

pak - Profil | Út 6.4.2010 15:12:04

jaka nastraha je nejlepsi na okouna .

Mr.Stick - Profil | Út 6.4.2010 15:26:56

V záhlaví poradny je napsaná tučně tahle věta: "Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu "jak chytit štiku na přívlač." Nepřijde ti tvůj dotaz naprosto stejný?

Ale budiž ... buď si přečti knížku Okoun, pruhovaný bandita od Tomáše Rozsypala, nebo běž k vodě a zkoušej. Okoun se dá chytit na naprosto všechny vláčecí nástrahy. Své tři největší přes 40cm jsem chytil na gumu, na rotačku a na woblera, to jen dokládá tu variabilitu.

snor - Profil | Po 5.4.2010 18:10:49

Máte někdo zkušenosti s tímto navijákem na střední přívlač? Děkuju

http://www.tropicliberec.cz/predni-brzda/navijak-c​ormoran-chronos-al-11pif-3000

Knapík - Profil | Út 6.4.2010 9:56:52

Ahoj,
v ruce jsem ten strojek měl, u vody ne. Chvíli jsem o něm taky přemýšlel, ale o verzi s náběhem na přesmykač - byl tady i v bazaru za docela slušný peníz. Každopádně nějakou vůli má jak na rotoru tak i kličce, ale nijak extrémní. Asi jako u všech navijáků, u kterých se dotahuje klička skrz tělo navijáku z druhé strany. Když, tak už sáhni radši po té verzi s náběhem, ale žádné zázraky bych od toho strojku asi neočekával ...