Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

Medvědisko - Profil | Ne 7.3.2010 17:59:12

Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat jestli je nějaký zásadní rozdíl mezi štíhlým a robustním wobllerem. Děkuji.

Mr.Stick - Profil | Po 8.3.2010 13:08:32

Představ si, že ten zásadní rozdíl je právě v té robustnosti, respektive štíhlosti. :)

VERŇÁK - Profil | Po 8.3.2010 11:24:23

schánim nějakeho popra na orlík na okouny prosím pošlete aspoň nějaký obrázek předem dík

sliver - Profil | Po 8.3.2010 13:05:10

atari - Profil | Po 8.3.2010 9:01:27

Dobrý deň. Zháňam woblery s kovovou lopatkou na lov v prúdnych vodách - cilová ryba hlavátka. Minulý rok som odlomil asi 4-6 lopatiek z umelej hmoty. Poraďte. ďakujem.

ivanv - Profil | Po 8.3.2010 9:09:44

Rapala magnum


ivanv - Profil | Po 8.3.2010 9:11:21

salmo pike


Uxa - Profil | Ne 7.3.2010 19:59:41

chci se zeptat letos jsem se rozhod skončit s pletenkama, přemýšlím že navinu na naviják flucarbon když sem zjistil kolik stojí 100m stroftu fluocarbomu tak přemýšlím že tam dám obyč vlasec uďelám velkou chybu nebo ne?

ivanv - Profil | Ne 7.3.2010 20:02:44

nema zmysel dat celu dlzku florokarbon. pri rovnakom priemere ma slabsiu nosnost v uzle a je tvrdsi, teda nachylnejsi na motanie. staci ti len na koniec par metrov na nadvazec, na kmen daj obycajny vlasec

tomm - Profil | Ne 7.3.2010 20:04:41

Podle mě neuděláš. Neznám nikoho kdo by vláčel s fuorocarbonem a měl ho jako kmen. Kup si nějaký čirý vlasec a máš klid. Pokud máš pocit, že ten vlasec ryby odrazuje, tak tam dej třeba jen 1,5m návazec z toho FC.

FanaK - Profil | So 6.3.2010 20:36:24

Zdravim,chtěl bych se zeptat chci si koupit prutPrut Shakespeare Trion Royalty Spin 2,4m/5-25g + naviják ZDARMA a ptám se jakej vlasec nebo šňůru k tomu?jakej průměr?jakej typ?a jaká značka?
předem dík.

ivanv - Profil | Ne 7.3.2010 19:22:51

aky typ, alebo znacku vlasca, alebo snury zvolis, je z hladiska prutu a navijaka absolutne jedno. ci vlasec, a ci snuru, pripadne aka farba, a hrubka, to zalezi na lovisku, cielovej rybe a pouzitej nastrahe. vzhladom na tvoj vek a predpokladane minimalne skusenosti s privlacou ti odporucam namotat vlasec (silon) v hrubke 0,22-0,24mm v cirej, resp. jemno svetlodymovej farbe. na znacke nezalezi. mozes kupit aj nieco z lacnych vlascov(esox, mikado, awashima,...). posluzia ti dobre.

eassy - Profil | So 6.3.2010 17:23:18

tomm - Profil | So 6.3.2010 18:16:11

Popravdě, nevím co na to říct, protože není moc jasné na co se ptáš. Prut jsem nikdy neviděl, takže ho nemohu hodnotit. Ten naviják jsem sice taky nikdy neviděl, ale na první pohled je jasné, že je to kaprová mašina s baitem.

Mr.Stick - Profil | So 6.3.2010 18:20:48

Ani jedno neznám, proto nehodnotím kvalitu. Nicméně zkombinovat vlačák a kaprový bait není vůbec dobrý nápad. Ten naviják váží přes 700g, s takovou hroudou by ti po hodině vláčení upadly ruce.

Vydrýsek666 - Profil | Pá 5.3.2010 15:57:57

Dobrý den, letošním rokem bych chtěl začít s vláčení na menších vodách ale i na rybnících. Mohl by mi prosím vás někdo poradit s výběrem nějakého univerzálního prutu pro tyto vody. Mám v plánu chytat na střední woblery, ale i na kopyta a jiné gumy. Předem děkuji za odpověď

tomm - Profil | Pá 5.3.2010 21:22:07

Projdi si starší diskuze, je jich tu na tohle téma milion a každej den tři přibudou:-)

stika 650 - Profil | Čt 4.3.2010 19:28:55

byli by to woblery od 5cm do 10cm.a jak dlouhe lanko davat?diky

Mr.Stick - Profil | Čt 4.3.2010 19:33:39

Lanko minimálně 20cm, radši delší. Když se štika začně točit, omotá to kolem sebe a lehce za lankem ukousne, když je moc krátké. Osobně dávám cca 35cm.

Scanix - Profil | Čt 4.3.2010 19:57:58

20cm je malo, parkrat jsem uz takto okoval peknou rybu, navic v pripade, ze se stika obtoci kolem lanka, znacne se tak zkrati a muze dojit k zavadeni vlasce ci snury za lankem a rozevrenou tlamu, takze dle meho min 40-50cm, vetsinou pod 50cm nejdu.

stika 650 - Profil | Čt 4.3.2010 19:00:11

Dobry den,letos chci zacit vlacet s woblery a popery a zajimalo by me jakou silu vlasce bych mel pouzit ci pletenku a jak navazovat /s lanky mam spatne zkusenosti/.Chytat budu na rybnicich a jeste orlik.Cilova ryba stika.diky za pomoc.

tomm - Profil | Čt 4.3.2010 19:16:31

Vlasec musíš používat takový, aby jsi s ním byl schopen bezpečně zdolat rybu, kterou zamýšlíš lovit:-) Tvůj dotaz je položen tak, že na něj nejde přesněji odpovědět. Jsou woblery dlouhé 1cm, kde by se klidně dala použít 0,10 a pak taky woblery mající přes 25cm, kde se lovec nemusí stydět za čtyříctku.
Nevím jestli dobře chápu tu část s lanky a pletenkami, ale rozumím tomu tak, že chceš nahradit lanko pletenkou? Řeší se to tady pořád. Lanko se nedá ničím nahradit a lov s trojháčky bez něj je naprostá zhovadilost. Opravdu bez lanka nechytej. Pokud jsi udělal s některými špatnou zkušenost, vyzkoušej jiná, na trhu je jich dost. Jakákoliv pletenka či monofil je k ničemu.

Antii - Profil | St 3.3.2010 14:36:00

Dobrý den,
poradili byste mi prosím nějaký kvalitní přívlačový prut především na pstruhy?
Předem děkuji

tomm - Profil | Čt 4.3.2010 14:14:51

Nedávno jsem měl v ruce tenhle prut http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/​prut-cormoran-ulx-2-13m-1-9g a docela se mi líbil. Jeho akce je sice poněkud pomalejší, ale já to tak na pstruhy mám rád, zvlášť při chytání na gumy. Viděl jsem ho ale bohužel jen v prodejně, u vody jsem ho zatím neměl. Projdi si i starší otázky, když jsem do vyhledávání zadal "prut na pstruhy", našlo mi to 36 diskuzí. Tam se toho určitě dovíš víc.
Píšu to pokaždé, tak si to neodpustím ani teď. Zvaž prosím jestli je opravdu nutné chytat na pstruhovkách přívlačí. Podle mě tam vláčka prostě nepatří a když už, tak rozhodně pouze s jednoduchými háčky. Díky