Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

devils9 - Profil | Út 2.3.2010 15:43:25

Zdravím drazí kolegové, chci si letos pořídit vláčecí šnůru. Chci se tedy zeptat jestli máte nějaké zkušenosti s tou to snurou http://www.rsp-fishing.cz/snury/snura-invisible-br​aid-125m. A zda nemůžu nějak poškodit pruty na UL přivlač shimano catana 270, do 10 g a pak TD SE 2,55 do 25 g. Děkuji za odpoved.

Mr.Stick - Profil | Čt 4.3.2010 0:20:48

Lajnu neznám, odpovím jen na dotaz o poškození oček. Prut od Dragonu má SiC prstence, ty bys šňůrou prodřel jen velmi těžko, prut od Shimana má Hard Lite prstence. Výrobce sice uvádí, že se pevnosti a odolnosti SiC vyrovnají, ale osobně tomu nevěřím.

Hyltom - Profil | Čt 25.2.2010 21:37:41

Zdravím všechny, prosím vás máte někdo zkušenosti z přívlačovými pruty značky Spro. Děkuji za odpověď...

Mr.Stick - Profil | So 27.2.2010 17:53:19

Nikdy jsem vlačák značky Spro neměl, takže ne.

HonzakŠ - Profil | Pá 26.2.2010 17:23:28

Děkuji za odpověď, mám ještě jeden dotaz tloušť je asi nejlepší způsob jak se přívlač naučit, ale nevím jaká nástraha je na něj nejvhodnější. Dyje hloubka 0.5 až 1.5 m

ivanv - Profil | Pá 26.2.2010 17:31:38

mala rotacka velkost 00 az 0 , alebo vobleriky. najosvedcenejsie su salmo hornet 2,5-4 cm, farba gs,t,d, dalej vobleriky dorado magic,alebo lovec.

ivanv - Profil | Pá 26.2.2010 17:45:08

aby som nezabudol, ked nepojdu, tak daj prec karabinku a uviaz to na rapala uzol. ja pri love jalcov karabinku nepouzivam nikdy

špipi - Profil | Čt 25.2.2010 21:51:00

ahoj kolegove,zeptam se mohly by jste mi poradit jakou nastrahu urcit na labe na nejake candaty?diky moc zatim tebuch

ivanv - Profil | Pá 26.2.2010 17:18:48

biely alebo zlty tvister. tebuch

HonzakŠ - Profil | Pá 26.2.2010 16:19:53

Dobrý den,
chci se zeptat jestli pro lov tloušťů případně toho co se zadaří na woblery mám používat lanko nebo pouze vlasec případně jaký průměr. S přívlačí začínám a budu chytat na malých rybníčcích a na Dyji v okolí Znojma.
Děkuji

ivanv - Profil | Pá 26.2.2010 17:17:32

ak ides lovit umyselne tlouste, lanko nedavaj v ziadnom pripade. jalec je dost rafinovana ryba a lanko v zostave by pravdepodobne znamenalo , ze neulovis ziadneho. ak bude velmi cista voda, tak este doporucujem posledny meter-dva pred voblerom pouzit florokarbon, aby ani svetelne odlesky od silonu nerusili.

hona1 - Profil | St 24.2.2010 18:23:16

Dobrý den, rád bych se zeptal jestli máte nejaké zkušenosti s navijákem Bull Fighter 1500 5Aif Cormoran, také jestli by se hodil na prut Abu Garcia conolon speedlock 2,4m 7-28g? dík

Knapík - Profil | St 24.2.2010 18:26:12

Dobrý den,
nemám a nevím, ale velikostně bych šel o kousek výš na 2500 :-)

Alf 33 - Profil | Út 23.2.2010 16:48:42

Dobrý den,rád bych se zeptal,jaký by jste doporučili naviják k prutu Dragon Destiny 2,4m 2-14g, v ceně okolo 2000 kč. Uvažoval jsem o Shimano Exage,popř.Seido s přední brzdou. Nejsem si jist velikostí,vzhledem k vyvážení prutu.Komplet bude používán na pstruhy,jelce.Díky.

Knapík - Profil | Út 23.2.2010 16:56:25

Exage si na vláčku radši nekupuj, prostě nevydrží, kolem 2 000,- už něco seženeš. Velikostně tak 2500, ale jestli vybíráš jen mezi těmahle dvěma navijáky, volil bych určitě seido. Konkrétní naviják ti neporadím, sám s tím laboruju už dlouho, ale nejvíc mi sedělo a drželo zebco quantum a zas až tolik navijáků mi rukama neprošlo.

AdMIN - Profil | So 20.2.2010 15:08:08

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli štika překousne pletenku 0,22 mm na 22kg. Předem díky za odpověď.

Mr.Stick - Profil | So 20.2.2010 15:10:34

Ano, překousne ... a nebude jí to činit nejmenší problém. Používej skutečné lanko ze železa, nebo alespoň wolfram.

Brusič - Profil | Pá 19.2.2010 20:06:33

Dobrý večer.
Mám na vás dotaz.Týká se to vyvážení prutu.Zakoupil jsem prut Destiny 3,05m
10-42 s váhou 220gr.Pokud tam dám naviják spro red vel.30 tak i přes to že je
naviják poměrně těžký mě prut přepadává na špičku i když prut držím poměrně
vysoko.Máte na to nějaký fígl nebo koupit větší naviják(těžší).Díky za každou
odpověd.Přeji hezký den.

Mr.Stick - Profil | Pá 19.2.2010 22:03:37

Ahoj, mám naprosto stejný prut, dávám na něj povětšinou naviják Daiwa o velikosti 3000 a prut mi na hubu nepadá. Ta Daiwa váží 320g.

STICANSUM - Profil | Pá 19.2.2010 21:01:37

chtěl bych poprosit o radu náké kvalitní šnůry na přívlač(ne fireline)

ivanv - Profil | Pá 19.2.2010 21:42:33

po zadani klucoveho slova snura na privlac do vyhladavacieho okna najde automat na mrku 28 otazok s diskusiami na tuto temu. viac sa uz k tomu asi napisat neda