Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

pH1 - Profil | Po 24.4.2017 10:46:04

Zdravím. Začal jsem se učit vláčet - koupil prut (2,4 m / 5-25 g), přidal odpovídající naviják (jedna cívka s pletenkou 0,10 mm, druhá s vlascem 0,20 mm), a naučil se trochu vodit gumy (málo, ale na blbější ryby to zatím stačí).
Rotačky ani plandavky nejsou větší problém, ale letos bych rád zkusil woblera.
Není to zrovna levná záležitost, a tak nechci postupovat formou pokus/omyl :(
Mohli by jste někdo poradit dva tři "univerzální" typy?
Nic speciálního, něco obecně fungujícího na našich stojácích (mírně tekoucích řekách) na okouna / candáta / štiku / bolena apod.
Něco, s čím se dá začít ;) Díky.

Knapík - Profil | Po 24.4.2017 10:49:09

Ahioj asi bych sáhnul po Rapale Shad rap, Nils master Invicible nebo Salmo hornet, ale vzorů je opravdu milion a vůbec není zaručeno, že tyhle značky nepřechytá kluk, co bude mít sadu woblerů z číny po dvacce za kus.

marcan - Profil | Pá 21.4.2017 17:12:30

Dobrý den, chtěl jsem se vás zeptat, jaký kvalitní naviják s přední brzdou do 2 tisíc by jste mi doporučili na přívlač. Prut(10-20g), 2,4m
Díky!

Knapík - Profil | So 22.4.2017 21:37:40

Asi bych kouknul po nejake nizsi rade Ryobi nebo nejaky klon v podobe Red Arc, Golg Arc pripadne bazar.

PePulka - Profil | Pá 14.4.2017 16:37:14

Ahoj, mám dilema s výběrem přívlačového prutu. Nemůžu se rozhodnout mezi 1,8m až 2,10m , s prutem bych chtěl chytat jak na rybníce tak na řece . Dík za rady

Knapík - Profil | So 15.4.2017 14:51:28

Klidne se zacni rozmyslet mezi 2,40 - 2,75m

sprinterd7 - Profil | St 5.4.2017 8:24:40

Dobrý den. Mám na Vás ještě jeden dotaz. Řešili jsme prut na popíky a já po hodinách pátrání našel prut Favorite Blue Bird 2,19m 4-14g a akce extra rychlá. Myslíte, že by byl na hladinovky vhodný ? Díky za názor a hezký den.

Knapík - Profil | St 5.4.2017 10:04:42

Ahoj,asi bych se opakoval, ale pokud nebudeš používat vysloveně malé popíky, tak bych s gramáží šel výš a vůbec se neboj přidat i na délce prutu, popy je třeba mrskat daleko. X-fast akce není problém, spíš naopak.

TYLER - Profil | Ne 2.4.2017 20:24:57

od kolika let je povolen lov přívlačí?

Knapík - Profil | Po 3.4.2017 7:16:56

Pokud se nepletu, tak odjakživa.

Zdeněk Vel. - Profil | St 29.3.2017 6:15:50

Dobrý den, chtěl bych si koupit prut fox rage ultron 2 ultralight 0-8 g. A k nemu navijak fox rage ultron pro a nedokážu si vybrat mezi velikostí 1500 a 2500. Která velikost bude lepší? http://rrbaits.cz/e-shop/nabidka-sortimentu/dravci/​navijaky-1/rage-ultron-pro-reel-detail

Knapík - Profil | St 29.3.2017 7:19:44

Já bych vzal ten větší.

sprinterd7 - Profil | St 29.3.2017 3:44:39

Ahoj kolegové. Po letech bych se rád vrátil k přívlači a absolutně se ztrácím ve výběru prutu. Budu chytat na většinou zarostlých říčkách, proto bych volil kratší prut ( 1,9- 2,1m) a hlavně se chci věnovat hladinovým nástrahám jako jsou poppery. A absolutně nevím, jakou vybrat gramáž. Jestli 3-18g nebo třeba 5-20g. Můžete mi prosím poradit ? Děkuju.

Knapík - Profil | St 29.3.2017 7:18:16

Tohle nebude úplně o vrhačce prutu, ale o jeho konstrukci, ten rozdíl v gramech je zanedbatelný, důležité bude, aby ten prut nebyl pomalý jako kravský ocas ale svižný rychlík a to, jak těžké nástrahy budeš používat asi víš. Já osobně popím nejvíc s prutem 2,55m, 10-28g, nepoužívám mikropopy, ale nástrahy mezi 5-8cm.

flyEddie - Profil | Po 27.3.2017 17:40:00

Dobrý den.
Pořídil jsem si prut Volhzanka Jig Master 2,10 7-28g. K němu se mi líbí naviják Daiwa Revros EA. Jen přemýšlím jestli velikost 2000 nebo 2500.Rozdíl je asi 25g. Nenašel jsem nikde rozměry.Tak nevím jestli je rozdíl třeba jen ve velikosti cívky. Budu rád za vaše názory. Děkuji Vlasťa.

Knapík - Profil | Út 28.3.2017 7:27:01

Jak to má Daiwa nevím, ale některé navijáky různých velikostí mají opravdu stejná střeva a jen jsou osazeny širší cívkou.

Knapík - Profil | Po 27.3.2017 8:06:50

Ahoj, já bych se pro začátek podíval po něčem, co se nesnaží tvářit jako super set pro mladého lovce přívlačí. Většinou to dopadá tak, že k jakžtakž použitelnému prutu získáš naviják, který je velice lowendovou záležitostí. U přívlače dostává naviják do těla poměrně dost a měl neměl by to být žádný sroula. Spíš bych se pověnoval zdejšímu bazaru, kde v ceně ne o moc vyšší můžeš čas od času něco dohledat. Do zahájení času dost a možná bych jako ten první univerzál hledal prut s nižší gramáží, cca 5-25(30g). Přeci jen, většina chycených ryb nebude z kategorie několikakilogramových.

TomJ - Profil | Čt 23.3.2017 0:04:58

A ještě mám jeden dotaz. Co říkáte na značku Savage gear ? máte s těmito pruty nějakou zkušenost? Pokoukávám konkrétně po Black Savage Spin ( http://savage-gear.com/product/black-savage/ ) 7’7’’ 231cm 9-32g .. Bude na tom něco cítit nebo by bylo lepší vzít jemnější 7’5’’ 228cm 5-20g ? Nástrahy budou woblery okolo 10 cm. děkuji

Knapík - Profil | Čt 23.3.2017 7:25:15

Na woblery bych volil ten tvrdší prut.