Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

Loveczhory - Profil | Ne 11.6.2017 9:11:02

Spletana šňůra 0.08mm 3,64 kg barva yellow žlutá je to dobré? Dekuji

Knapík - Profil | Po 12.6.2017 7:54:19

Dobrá určitě být může, ale otázkou je na co ...

RudyV - Profil | Pá 9.6.2017 7:13:04

Přeji hezký den a mám dotaz ohledně výbavy na lov štik.
Plánuji nákup prutu 2,7 m a chtěl bych poradit jestli prut v gramáži např. 10 - 30 g , nebo prut do 40 g.
Šlo by o lov jak na stojatých vodách tak řeka (Labe, Ohře).
Ještě k navijáku...mám doma DAIWA SWEEPFIRE E 2500 C, lze ho pro lov štik použít a nebo mám prut raději osadit navijákem velikosti 3000 ?
Všem díky za pomoc a radu.

Knapík - Profil | Pá 9.6.2017 7:33:27

Ahoj, to těžko říct, leckterý prut do 30g může být tvrdší než kdejaký prut s gramáží, která uvádí 40g. Pokud bych vybíral prut cíleně na štiky (woblery a větší gumy), volil bych klidně 20-50g a ta Daiwa Sweepfire ti asi moc dlouho nevydrží, přeci jen, je to jedna z nejnižších řad a při přívlači dostává naviják dost do těla. Tu velikost moc neřeš, obě varianty budou ok.

pH1 - Profil | Čt 8.6.2017 6:45:49

Zdravím. Začínám s vláčkou, a tak zjišťuji co se dá. Poměrně s úspěchem jsem vodil gumy na pletence. Mnohokrát jsem se setkal s tím, že někdo používá mezi pletenku a nástrahu flourocarbon a jiní tvrdí, že je to zbytečnost. Jak to tedy je? Je pravdou, že FC chrání i před štičími zuby? A pokud používat, tak jakou tloušťku?
Pletenku mám 0,10. Moc otázek? Omlouvám se a děkuji.

Knapík - Profil | Čt 8.6.2017 7:16:48

Ahoj
Použití FC tě před štičími zuby zdaleka neochrání, to bys musel použít průměr alespoň 0,80mm, jeho funkce na konci pletenky je spíše ochranná, tzn., že místo toho, abys o šutry brousil, zkracoval poměrně drahou pletenku, tak budeš měnit jen ten FC návazec a druhý faktor, proč ho někteří rybáři používají, je ten, že díky jeho neviditelnosti vzbuzuje u rybářů ten dojem, že díky jeho použití budou mít určitě mnohem víc záběrů, což může být někdy a někdy na místě, ale v mnoha případech bude tento vliv zcela zanedbatelný. A taky trošku vylepší odpružení při použití pletenky ..

Kohyáš - Profil | St 7.6.2017 7:26:43

Dobrý den
někde jsem četl že na VLTAVĚ lze vláčet celoročně jak je to doopravdy ?
Předem díky

Knapík - Profil | St 7.6.2017 8:46:41

michal-st - Profil | Út 30.5.2017 11:35:26

Dobrý den. Mám možná hloupý dotaz. Všeobecně se smí vláčet od 16.6. V Rybářském řádu jsem ale nic takového nenašel. Je tam pouze hájení ryb. Jak to tedy je? Děkuji

Knapík - Profil | Út 30.5.2017 11:59:27

Tohle je výjimečně ošetřeno a uvedeno zcela správně :

§ 16 vyhlášky č. 197/2004 Sb.

(1) V mimopstruhovém rybářském revíru je povoleným způsobem lovu:

a) lov na položenou nebo lov na plavanou,
b) lov přívlačí nebo hlubinnou přívlačí v době od 16. června do 31. prosince,
c) lov na umělou mušku nebo lov muškařením, nebo
d) lov čeřínkováním v době od 16. června do 31. prosince.

OKOUN06 - Profil | Ne 28.5.2017 11:14:13

Dobrý den jsem začátečník a chtěl bych se zeptat můžu marmiškovat kdyš se nesmí vláčet.

Knapík - Profil | Po 29.5.2017 7:09:37

Chceš-li se vyhnout problémům a ztrátě povolenky, tak to nedělej .-).

DOSKLU - Profil | Čt 25.5.2017 7:54:41

Kmen na naviják, Pletenka či fluorocarbon?
Zdravím, věřím že na toto téma tu bylo napsáno už mnoho a mnoho slov, stačí mi jedno slovná odpověď co, co je super a průměr.. děkuji
Prut 15-28g
dělka 240..

Knapík - Profil | Čt 25.5.2017 8:04:42

Ahoj, to je taková střední vláčka, jednu cívku bych použil na pletenku cca 0,10-0,12, řekněme 6-8kg a na druhou bych si dal třeba vlasec 0,20mm.

Edelstadt - Profil | Ne 21.5.2017 22:17:56

Ahoj, potreboval bych poradit seriozni teleskop na privlac (male ceske pstruhy), jestli se jeste neco takoveho vubec dela. Obcas s klukama kombinujeme rybareni a vicedenni turistiku a dvoudilny prut je celkem problem, kdyz je privazany k batohu, nemuzu prolezt houstinou. Kluci to vyhrali, maji prastare teleskopicke Shakespeary, krasne jemne proutky, nic takoveho za boha nemuzu najit. Ted to vypada, ze jsou k sehnani jen nepouzitelne lacine pruty - hracky. Koupil jsem nejaky 5-25 g za 350 kc a tim by slo leda tak ubit kone, ne smysluplne chytat pstruhy. Ma prosim nekdo nejaky tip na ultralight teleskop? Diky moc!

Knapík - Profil | Po 22.5.2017 9:14:28

Ahoj, takových prutů musí být v ceně do 1000Kč obrovské množství, myslím, že každý krám bude něco mít ... klidně bych vzal i teleskopickou Catanu nebo jiný podobný proutek.
Fakt stačí hledat, např. http://www.rsp-fishing.cz/pruty-teleskopicke/prut-m​itchell-fluid-spinning-telescopic-2-70m-15-40g-5
Možnosti jsou, řekl bych, nepřeberné.

mirek75 - Profil | St 3.5.2017 12:05:07

Ahoj, potrebujem radu ohledne navijaku na privlac.Neviem sa rozhodnut,ktory navijak je lepsí na privlac s gumou aj pripadnym voblerom. Shimano Stradic C3000 HGFK, alebo Stradic CI4 C3000 FB.Ktory je kvalitou lepsi? Diky! Mirek



Knapík - Profil | St 3.5.2017 13:36:53

Tady bych asi volil podle toho, který se ti víc líbí a jestli pro tebe má smysl kupovat naviják s převodem 6:1.

Zdeny88 - Profil | Čt 27.4.2017 11:21:19

Ahoj, v loňském roce jsem si koupil prut Sportex Black Pearl 2.40m 16-28g a používal jsem na něm naviják Ryobi Zauber CF 3000. Letos bych chtěl dokoupit ještě jednoho silnějšího Black Pearla a teď se nemůžu rozhodnout, zda na můj původní prut nemám dokoupit naviják Ryobi Zauber CF 2000, nebo na ten nový ještě jeden ve velikosti 3000. Bude to stále dobře vyvážená sestava i s tím menším navijákem? Tahám na něm gumy do 20g, menší třpytky a občas woblera.

Knapík - Profil | Čt 27.4.2017 11:33:42

Kup si to samé, ať máš větší možnost přehazovat libovolně cívky s různými náviny.