Přívlač
Hlavní poradna pro přívlač.
Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"
Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov
A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.
Moderátoři - poradci: Flip, Mr.Stick, ivanv 25,59, Nat, Pedro1, SUMÍK, Bambus... T.maniak.
TomJ - Profil | St 22.3.2017 19:12:59
Knapík - Profil | Čt 23.3.2017 7:23:25
http://www.hiki.cz/vyrobky/rohlik/s_predni_brzdou/role_daiwa_ninja-100017184
Kdyby ne, klidně bych vel. 2000, Daiwy nejsou z nejmenších.
TomJ - Profil | Čt 16.3.2017 7:30:43
Knapík - Profil | Čt 16.3.2017 7:36:32
Krostten - Profil | Po 13.3.2017 12:49:54
Knapík - Profil | Po 13.3.2017 13:30:00
Němej - Profil | St 8.3.2017 10:52:53
Mohu použít prut Delphin Wild Spin Jig 240cm, 7- 32 g a k tomu naviják Daiwa Revros E 2000A?
Lov na řece a na ÚN Lipno ( okouni,štiky a candáti)
Nebo by jste doporučili něco jiného?
Knapík - Profil | St 8.3.2017 11:01:11
Greengo - Profil | Ne 5.3.2017 22:20:35
Rád bych se zeptal jestli máte někdo zkušenosti s těmito navijáky na UL přívlač popř jaký by jste mi doporučili.
NAVIJÁK SHIMANO AERNOS 3000 SFB (nebo 2500 FB)
NAVIJÁK SHIMANO NASCI 2500 FB
popř varianta
NAVIJÁK SHIMANO NASCI C2000 SFB
Rozhodl jsem se po delší době trochu renovovat svoje rybářské nádobíčko a budu rád za každou radu/názor na výše zmíněné druhy popř velikosti, všechny jsou ve velikostech od 10 do 50 jestli se nepletu.
Prut mám OKUMA RTX SPIN 7' 2,10M 2-12G. (váha 120g)
Vlasec 0.12-0.14mm
Díky moc :)
Knapík - Profil | Út 7.3.2017 10:30:25
romanesku1 - Profil | Čt 2.3.2017 15:01:54
Knapík - Profil | Pá 3.3.2017 7:28:37
http://www.rybarske-nej.cz/rybarova-poradna-rybarska-rybarske-rady-navody/prevod-lbs-na-gramy/
JInak se k tomu dá dobrat i přes unce, kde ta je cca 28g, z toho pak vyjde cca 3,5 - 10,5g.
Hulijeta - Profil | St 1.3.2017 15:05:52
potřeboval bych pomoct a poradit s výběrem přívlačového prutu.
Na začátek chci říct, že jsem rybář amatér ale přívlač preferuji a moc mě baví.
První vláčák jsem volil universal(na všechny dravce), takže 2,7m/10-40g a nízká cena.
V další sezóně jsem pořídil Shimano catana 2,4/5-14g, protože jsem lovil radši na menších zarostlých řekách a potocích. 3 roky mi věrně sloužil než jsem ho svým nedopatřením loni zlomil..
Letos bych chtěl podobný proutek ale na trhu je spousta produktů a člověk si tak snadno nevybere :(
Chtěl bych doporučit proutek vhodný na pstruhy, okouny, tlouště možná i štiku v délce do 2,4m a gramáži v relaci 5-15g(klidně i jemnější) a to vše v cenové kategorii od 1200-2000Kč.
Dál bych rád vyzkoušel prut s dělenou rukojetí, tak mám dotaz i k této variantě, měl by být lehčí a snad i lépe vyvážený.? Pokud jde o značku mám dobré reference na pruty shimano, daiwa, mikado, berkley a Abu garcia. Budu k němu používat naviják Shimano catana FC 1000 nebo exage RC 2500.
Děkuji za všechny rady a popř. odkazy na doporučené a popř. vyzkoušené proutky.
A Petrův Zdar!
Knapík - Profil | Čt 2.3.2017 7:57:03
co se týká prutů s dělenou rukojetí, tak jsou lehčí a to zejména díky chybějící části materiálu právě v rukojeti, ne každému to však musí vyhovovat. Já se jim docela dlouho a úspěšně bránil a pořád mám převážně pruty s plnou rukojetí. S navijákem bych pod vel. 2500 nechodil a doporučovat konkrétní prut si tady netroufnu, odkázal bych tě na zdejší bazar, kde se nějaké proutky občas ukážou ...
např. Prodám prut na pstruhy Spro Addiction 2,18m 2-11g prut 2x u vody.Cena 1400kč
jMráz ®, 774195333
Já bych volil tohle :
přívlačový prut TEAM DRAGON 2.30 cm, 7 - 25 g, akce EXTRA FAST, sedlo FUJI, očka FUJI - nový, nechytaný!!! Cena 990,- Kč plus poštovné 110,- Kč (posílám v pevném kartonovém tubusu). Platba předem. Prosím SZ
Illex lover ®
Prodám přívlačový prut Robinson Cortez Light Jig. Délka 2,4m vrhací zátěž 7-20g. Prut je málo chytaný-perfektní stav. Delší dobu pro něj nemám využití. Osobní předání Praha. Možno zaslat i poštou. Cena 1200,- + poštovné.
Timi84 ®, 607640814
Matus333 - Profil | Út 28.2.2017 15:53:34
Knapík - Profil | St 1.3.2017 8:04:26
zdefor - Profil | Po 27.2.2017 22:34:28
PS: Přívlač jsem zkoušel jenom párkrát (7x)
Pardon , že jsem to napsal nějak tak , neumím to dobře zformulovat,díky
Knapík - Profil | Út 28.2.2017 6:20:27
Ten si nech např. na chytáni s woblery z lodě.
tom@s - Profil | Út 21.2.2017 18:37:04
Knapík - Profil | St 22.2.2017 7:17:30
Stav vody v okolí
| Praha - Nusle (Botič) | 21.9 °C | 46 cm | 0.12 m³/s |
| Praha - Výtoň (Vltava) | 84 cm | ||
| Praha - Na Františku (Vltava) | 247 cm |
Kde to žije - dravci
16:25Divoký potočák nebo granulák? 63
15:24Burza na přívlačové nástrahy 33412
14:50Fotky ryb pouze na přívlač 107190
8:21Poradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚhoří sezona 2012 10514
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.










