Přívlač
Hlavní poradna pro přívlač.
Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"
Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov
A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.
Moderátoři - poradci: Flip, Mr.Stick, ivanv 25,59, Nat, Pedro1, SUMÍK, Bambus... T.maniak.
Gebe - Profil | St 8.2.2017 9:36:16
Knapík - Profil | Po 20.2.2017 8:30:31
Tomasson - Profil | Pá 17.2.2017 17:37:00
Knapík - Profil | Po 20.2.2017 8:28:17
drako - Profil | Út 31.1.2017 22:21:26
Knapík - Profil | St 1.2.2017 7:35:51
pH1 - Profil | Út 31.1.2017 7:52:09
Teď bych si chtěl koupit nějaký přívlačový prut. Většinou tahám gumy nebo rotačky tak do velikosti 2.
A teď ten dotaz. Při použití "větších gum", které mají i s hlavičkou cca 18 - 20 gramů, jsem měl pocit, že na ten můj picker s odhozovkou 35 g je to již "na hraně" (hlavně kvůli špičce). Když jsem prohlížel ty přívlačové pruty, tak mi i ty, které měli odhozovku 20 - 25gramů připadali "tvrdší".
Stačí tedy na takovéto gumy (do 20 g celkem) prut s odhozovou hmotností 20 - 25g, nebo je potřeba něco tvrdšího?
Jde mi o to, že dost často používám i "malé" gumy, a tak zas nechci nic humpoláckého.
Díky. A prosím o shovívavost, odpověď - každý prut s odhozovkou 20 g je jiný mi moc nepomůže :)
P.S. Nechci rovnou žádat o radu, který prut o délce 2,4 m je na gumy o hmotnosti do 20 g nejlepší - i když ani takové radě se nebráním ;)
Knapík - Profil | Út 31.1.2017 8:13:56
Další stránkou věci bude, kolik do toho klacku chceš zainvestovat.
Osobně si myslím, že např. tenhle prut by to zvládat měl ...
http://www.rsp-fishing.cz/pruty/privlacove/prut-dragon-fishmaker-ii-2-45m-4-21g-2
Huso_huso - Profil | Ne 8.1.2017 19:12:18
objevil jsem misto, kde pravidelne (posledni dva dny) odpociva stika urcite neco pres metr dlouha. Je to asi 1,5 metru od brehu takoveho vetsiho potoku/říčky s cistou vodou. Zkousel jsem ji nejak vydrazdit na privlac, ale o nic nejevi zajem... Neni tak velky problem se k ni priplizit a mit spicku prutu primo nad ni, takze nastraha putuje presne v jejim utocnem perimetru. Akorat se nic nedeje, chvilku tam takhle trdluju a nakonec vzdy odplave. Dneska jsem tam videl jeste jednu metrovku, ale taky nic. Zatim jsem tu chytil nej stiky okolo 80 cm ale vetsim se nechce evidentne. Predpokladam, ze se s tim asi neda nic delat,proste asi neni hladova, ale jsem tak trochu zoufalej pri pohledu na takove monstrum ve vode, ktere nemuzu chytit.. Chytani na rybicku neprovozuju a ani nechci. Ale treba se nejake tipy najdou... Diky..
Jo a snad na vysvetlenou.. Jsem momentalne v Anglii, je tu povinny chyt a pust, proto takovy monstra v tak malym potoce, a taky se tu smi vlacet az do 15.3.
Knapík - Profil | Po 9.1.2017 7:55:14
mirek75 - Profil | Čt 5.1.2017 19:37:26
ABU GARCIA VERITAS V2 SPIN 2,79M 9-28G,
ABU GARCIA Přívlačový prut Veritas Spin,
Prút prívlačový Shimano SpeedMaster SSMAX 27 M,
BERKLEY Přívlačový prut Berkley SKELETOR XCD SPIN
Knapík - Profil | Pá 6.1.2017 7:46:16
vazka - Profil | Út 27.12.2016 12:32:09
Knapík - Profil | Pá 30.12.2016 9:03:00
pava - Profil | Čt 22.12.2016 17:19:37
V současné době navštěvuji pouze jeden revír-nádrž cca 15 ha, kde se spíš věnuji lovu na jednom místě. Ale protože je zde i možnost lovu na přívlač, rád bych si pořídil prut, ale nevím přesně
jak vybírat. Cílovou rybou by byla štika, candát, okoun. Upřednostnil bych lehčí prut. Někdy bych házel blíže břehu, ale někdy bych rád hodil i dál. Cenová představa je cca do 3 000,- Kč. Nechci konkrétní model, ale zajímalo by mě, zda se dá pořídit v této cen. hladině trošku lepší kvalita a prosím o doporučení parametrů prutu (délka, vrhací zátěž atd.) a rovnou i velkost navijáku.
Děkuji.
Knapík - Profil | Pá 23.12.2016 7:25:53
Kokrhelík - Profil | St 21.12.2016 16:08:00
Přijde mi,že ryby v zimě jsou docela opatrné,protože na nástrahu cca7,5cm mám docela dost záběrů,ale nejde mi je zaseknou a když dám velikos smáčka cca3,5cm tak záběry mám málo kdy.
Nebylo by lepší změnit barvu nebo délku nástrahy? DĚKUJI ZA ODPOVĚDI VOJTA.
SUMÍK - Profil | St 21.12.2016 18:00:02
Pidess - Profil | So 17.12.2016 15:17:19
měl bych dotaz,chtěl bych prut na UL, nechci od vás znát konkrétní model a značku, jen se chci zeptat na toto. pruty které se mi líbí jsou kolem délky cca. 2 m, nevím jestli to na řeku není nesmysl? díky za každý názor.
Hanuš P.
SUMÍK - Profil | Ne 18.12.2016 11:11:10
Kde to žije - dravci
15:24NBurza na přívlačové nástrahy 33412
14:50NFotky ryb pouze na přívlač 107190
13:13NDivoký potočák nebo granulák? 61
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....











