Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

Jasko13 - Profil | Čt 15.12.2016 11:39:23

Zdravim vas, potrebujem poradit zhanam prut chvejivku do 2,40m. Problem je ze v ziadnom obchode ktory som navstivil nemali to co som hladal. Niekedy som vlastnil prut shimano catana cx spining 7-28g supersensitive a to bol pre mna asi najlepsi prut aky som mal az na to ze ten prut zmizol z pultov. Vlastnim aj drahsie pruty ale tie sa mu nevyrovnaju proste prestnost pri nahadzovani, dokonaly kontakt s nastrahou, atd. Vlacim hlavne voblery okolo 10cm ale aj mensie a aj väcsie max asi do 15 g ale aj gumy a sem tam mepsky. Cital som clanok od pana Vaclava Fikara o prute Jenzi Corrigator sensitive spin 2,30m 5-25g, k nemu viac menej moja otazka smeruje, problem je ze u nas na sk ho nikde nemaju a niesom si isty ci taketo voblery tento prut zvladne. Inak co som este pozeral tak je prut berkley skeletor xcd spin 2,40m 4-24g len takisto som ho nikdy nedrzal v ruke a nikde ho nemaju. Inak radsej sa priklonim k lepsim znackam ako daiwa, shimano, berkley, mozno aj sportex a pod. Do nejakych 200€ sa snad vojdem.
Dakujem

Knapík - Profil | Čt 15.12.2016 11:47:14

Ahoj
Na ten Jenzi budeš mít asi nejlepší zeptat se přímo Vaška Fikara, ten ti k tomu prutu řekne nejvíc, co se týká Berkley, tak ty pruty mívají gramáž lehce podhodnocenou, tak abys pak nebyl překvapenej, že máš tužší klacík, než jsi očekával.
Jinak tu Catanu jsem měl taky a ten prut není žádný zázrak, myslím, že každý prut v té vyšší cenové relaci bude výrazně lepší.
Zkus se podívat na tyhle pruty ...
http://www.rsp-fishing.cz/pruty/privlacove/prut-dra​gon-cxt-ms-x-microspecial-2-44m-3-18g
http://www.rsp-fishing.cz/pruty/privlacove/prut-dra​gon-fishmaker-ii-2-30m-4-21g-2
http://www.rsp-fishing.cz/pruty/privlacove/prut-dra​gon-fishmaker-ii-2-45m-4-21g-2
Třeba ti něco padne do oka.

blboun007 - Profil | Ne 11.12.2016 18:28:27

Chytám na jedné MP řece, kde díky pruzračné vodě vydím jak mi za nastrahou plavou tloušti (30-50cm) ale nezautočí... Chytám na přívlač, vlasec 0,18- nástrahy malé rotačky, gumy, woblery.

Nevíte čím to muže být??

Předem děkuji za odpověd.

Knapík - Profil | Po 12.12.2016 7:30:55

Zkus být co nejnenápadnější, nedupej, schovávej se co to pude, nestůj přímo u vody atd, pokud ryby vidíš, je vysoce pravděpodobné, že ony tebe taky, větší tloušť je ryba školená. Vlasec bych použil 0,14-0,12mm, nástrahy ty nejmenší a kdo ví, jestli bych se nakonec nepřiklonil k plavané .-)

Pr3v1t3k - Profil | Pá 9.12.2016 13:38:07

Já myslel, že na zimovištích se nechytá? Jak to tedy je?

Knapík - Profil | Pá 9.12.2016 13:43:45

Správně by se nemělo, zákon hovoří jasně, nicméně si myslím, že se s tím musí vypořádat především osoba lovce. Někomu to třeba svědomí nebo strach z možného postihu nedovolí ...
Na druhou stranu, když si vybavím Labe a zimní odlovy parem, candátů a tolstojů přímo pod okny "svazočilimníků", nevybavuju si už, že by tam k nějakému zásahu proti lovu v zimovišti došlo.
A pak je tu otázka, jestli je někde definováno zimoviště natolik jednoznačně, aby ti za lov tam mohl někdo zadržet papíry. Skoro bych ten dotaz směřoval do poradny Svaz a legislativa.

Supermořec - Profil | Pá 9.12.2016 12:55:13

Ahoj . Našel sem zimoviště . Chytám tam tlouště na splávek na housku . Myslíš že budou brát i na přívlač ?
Předem díky za odpověď .

Knapík - Profil | Pá 9.12.2016 13:18:23

Pokud to nejsou houskoví specialisti, úspěch na přívlač není vyloučený ..., to se musí zkusit. ale úspěšnost bude asi nižší než v létě.

Rybář64 - Profil | St 30.11.2016 15:57:39

Je vhodné použít naviják Mivardi IceQueen 100 na lehkou přívlač případně plavanou?

Knapík - Profil | Pá 9.12.2016 13:09:58

Viděl bych to na mininaviják na dírky, takže bych na běžné chytání volil i s ohledem na kapacitu něco jiného.

Prezdivkyjsouzabrany - Profil | St 23.11.2016 17:24:00

Mam tyhle dva novy woblery. Chytate na ne nekdo?

Knapík - Profil | Pá 25.11.2016 8:26:51

Někdo na ně určitě chytá, ale tenhle dotaz naprosto postrádá jakýkoli smysl. Respektive odpovědi ANO x NE tvé obzory nijak nerozšíří.

koudy0416 - Profil | St 23.11.2016 14:41:11

Zdravím vás všechny. Potřebuji poradit jak se táhla věc používá a zda to má nějaký smysl.

Knapík - Profil | Čt 24.11.2016 7:21:33

Je to těsto, který užmouláš a dáš na háček jako těsto z rohlíku apod. Primárně se s tím chytá na dírkách, možná by to šlo použít na MP vodě po nasazení duháků, sivenů.

http://www.rybarskepotreby-shop.cz/testo-berkley-se​lect-glitter-troutbait-2608.html

Prezdivkyjsouzabrany - Profil | St 23.11.2016 7:20:54

No myslel jsem 2,40 s vrhaci zatezi 5-25 g. Diky

Knapík - Profil | St 23.11.2016 7:27:50

Přesně ten jsem měl, použitelný prut nižší cenové relace, ale taky to není žádný rychlík, spíš jde o pomalejší prut. Malé nástrahy na něm skoro neucítíš, velké neutáhne, zkrátka bych to nazval jako lehčí začátečnický univerzál pro vodění menších nástrah.

Prezdivkyjsouzabrany - Profil | Út 22.11.2016 21:00:41

Dobry den, mate nekdo nejake zkusenosti s prutem daiwa exceler?

Knapík - Profil | St 23.11.2016 7:05:25

Ano mám, co by tě zajímalo a nějaké parametry toho prutu bys nedodal ?

tom@s - Profil | Út 22.11.2016 13:57:36

Ahoj, chci se zeptat, neva ze ten hacek trci jen tak malo a jeho poloha k velikosti nástrahy ! Velikost nástrahy 13 cm, váha jig hlavy 14 g. Diky

Knapík - Profil | Út 22.11.2016 14:16:53

Já bych volil háček o fous delší i o fous širší, ale tím rozhodně neříkám, že tohle rybu chytit nedokáže.