Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

Matěj sumčík - Profil | Po 14.11.2016 18:05:45

No spíš jak se s kopytem má pohybovat aby vypadalo co nejživěji.

Knapík - Profil | Út 15.11.2016 7:33:25

Každý to tahá trochu jinak a nikde není psáno, že zrovna tenhle způsob vedení je ten top, ideální budeš mít vyzkoušet si to někde u bazénu nebo čisté vodě, to ti dá asi nejlepší představu o tom, jak se nástraha pod vodou chová.

Hokejka776 - Profil | Pá 11.11.2016 7:32:01

Ahoj, zdravím vláčkaře :)

Jsem začínající rybář na fedeer a v součastné době se věnuji vláčce. zkouším si vyrobit první wobler z balsi, chci se zeptat jakou používáte povrchovou úpravu??? nějaký epox. lak ???? popř. nějaké rady ???

Knapík - Profil | Pá 11.11.2016 10:24:35

Ahoj, navstiv otazku vyroba wobleru a tam se vse dozvis

RK - Profil | Po 7.11.2016 18:32:20

Rybársky prút - SPORTEX - ABSOLUT 210cm 10/30g vhodnost prúta na lov candáta z člna na kopyta cca 10az15g jigové hlavy alebo niečo iné od SPORTEXU DAKUJEM .


Knapík - Profil | Út 8.11.2016 7:16:17

Já myslím, že je to dobrá volba.

Prezdivkyjsouzabrany - Profil | Ne 6.11.2016 17:41:13

Dobrý den, sháním nějaký lehčí proutek (kolem 1,8 až 2,1 m) na pstruhy, okouny ale aby třeba zvládl i štiku. Mám naviják ryobi arctica 4000 a pletenku 0,13. Tak jestli byste mi třeba nějaký nedoporučili. Dik moc Pavel

Knapík - Profil | Po 7.11.2016 8:00:38

Dost masivní naviják na krátký jemný proutek ...
Koukni na zdejší bazar, pruty tam jsou, ten nejníže by tě mohl zajímat.
http://www.mrk.cz/bazar.php3?zamereni=3

flyEddie - Profil | Pá 28.10.2016 14:10:00

Dobrý den.
Chci se zeptat zda si myslíte,že by tento prut byl vhodný na candáty. Jako nástrahu používám kopyta a twistry. Děkuji za odpověď.
http://www.rsp-fishing.cz/pruty/privlacove/prut-dra​gon-viper-hd-super-fast-2-75m-6-21g-2

Knapík - Profil | Po 7.11.2016 7:58:32

Gramáž prutu vypadá ok, ale tuhle řadu neznám, bohužel.

kkkaprrr - Profil | St 26.10.2016 15:20:35

Zdarec chlapi , potřeboval bych radu od zkušených lovců.Schanim prut na prehradu 270-300cm o vrhaci zátěží 3-18g neco v tomdle smyslu.Muze mi nekdo poradit kde takovy prut sehnat ?a nebo jak řešíte problematiku dlouhých hodu ?Chodím převážně na přehradu a tam je potreba hazet daleko.Díky

SUMÍK - Profil | Čt 27.10.2016 13:11:12

V této délce a v tak lehké gramáži toho moc není. Vyzkoušej se podívat po známých značkách, které vyrábějí a dováží pruty do ČR Berkley, Daiwa, Jacskon, Favorite, atd.. Dobré je když má prut Torzite očka, nezatěžují tolik blank, tudíž je prut rychlejší a dále vedou lépe vlasec či šňůru. K delším náhozů také pomůže šňůra s co nejmenším průměrem. Sunline, Daiwa , Nanofil atd

Knapík - Profil | Čt 27.10.2016 13:36:43

Koukni na spodní část stránky z odkazu - řada Moderate podobné parametry nabízí ...
http://www.rsp-fishing.cz/scripts/zbozi.php?num_all​=108&POCETMAX=56&Trideni=VahaProOddeleni%20DESC,Jme​noZbozi&KID=177

deni 79 - Profil | So 22.10.2016 16:29:22

Zdravim chlapi,mam na Vas dotaz jako na odborniky.Snad ne tak moc blby a doufam ze uz se na to tady někdo neptal at nejsem za vola...
Zda se mi delší dobu ze mam s pletenkou méně zaberu,nez kdyz pouziji vlasec
Velice rad chytam s pletenou snurkou kvůli jejích vyhodam. Jedine co mi na snurce vadi je jeji specificky sustive/dřeci zvuk který vydava při jakemkoliv byt sebemensim zatizeni. Před dvěma lety jsem se rozhodl zacit opet vláčet stredni a tezsi privlac s navinem pletenky. Chodim vláčet na docela tezkou a hodne ochytanou vodu,kde si clovek zaruci ciste zero jiz při pouziti wobu s "chrastivymi" kuličkami. Stejne tak clovek dopadne,kdyz se sebeopatrněji zabrodi-na dne jsou oblazky které při chuzi po nich"skripou".Bude to znit blbe,ale dlouhodobe nejvic zaberu mam při pouziti vlasce a na nechrastivych wobech odstraneny dokonce krouzky u trojhaku(nahrazene lankem).
Muj dotaz tedy zni-nemůže pletenka timto svým šustivě/dřecím zvukem který vydava pri průchodu ocky působit jako rusivy element pro ryby? . Ciste teoreticky je po par hodech pletenka mokra(nektere tipy jsou az nacucane) a voda prece dokonale prenasi jakekoliv zvuky.To vime všichni. Nemuze tedy tento jeji odpudivy zvuk při vedeni nastrahy,kuwa jak to napsat, třeba "se svest po snure" na lovne místo a působit rusive?
Ocka na prutu nam jedny z TOP a kontrolovany(tam chyba byt nemůže) a snuru pouzivam Whiplash kvuli jeji jemnosti a hladkému povrchu.

SUMÍK - Profil | So 22.10.2016 19:37:33

Myslím ze to rušivě nepůsobí. Používám 4 pramennou sunline a ta šusti hodne. Očka mám top - torzite. Ryby mi normálně berou. Možná by pomohlo koupit si šňůru 8 pramennou, která je úplně hladká a nešusti.

Knapík - Profil | Po 24.10.2016 9:13:59

Já bych zas řekl, že svoji roli to sehrát může, nicméně ve většině případů se bude jednat spíš o o to smítko pochybnosti u lovce - co kdyby to bylo tímhle ...
Myslím, že není bezpodmínečně nutné používat pletenky vždy a všude, ale nahrazovat kroužky lankem, to musí být velká výhra, nemáš třeba problém s tím, že by ti ryby to kratičké lanko bez obratlíku ukroutily ?? To je zcela reálná obava.
Nejvíc budou hlučet pletenky placaté, těm by bylo lépe se vyhnout.

Tomííík - Profil | Ne 16.10.2016 10:14:27

Ahoj, nevíte někdo kde bych sehnal něco takového? popřípadě něco podobného. Děkuji

Knapík - Profil | Út 18.10.2016 14:48:41

Možná vypátráš něco v tomto vláknu, jinak by neměl být problém si něco podobného spíchnout svépomocí.
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=627385

Dlachna - Profil | Út 18.10.2016 10:20:12

Čus mám dotaz snad né úplně blbej.Potíže s rotačkama místo aby pěkně rotovali tak ve vodě spíš kloužou až plandaj Hlavně 0 a občas 1 mám i par rotaček s tzv mušími křídly a tentýš problém???Silonem a lenkem to neni používám ho i na 00 a bez problému fungují.Nějakou radu prosím

Knapík - Profil | Út 18.10.2016 10:35:28

Některé to zkrátka dělají, zkus poslat foto, o jaké typy jde, případně popsat, jestli pozoruješ rozdíly při práci v klidné vodě, tažení po nebo proti proudu.
Někdy může pomoci srovnání osičky nebo lehké roztažení závěsu křidélka, odstranění nečistot, ale bohužel jsou i takové vzory, jejichž křidélko svírá nevhodný úhel s osou nebo je příliš lehké a takové potvory rozchodit je docela umění, leckdy je to i nemožné.

pytlasek79 - Profil | Pá 14.10.2016 13:45:55

diik za poradeni tovite jsem zacatecnik

Knapík - Profil | Pá 14.10.2016 15:45:07

Není zač, ale to začátečnictví se mi nechce úplně věřit .-)