Přívlač
Hlavní poradna pro přívlač.
Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"
Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov
A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.
Moderátoři - poradci: Flip, Mr.Stick, ivanv 25,59, Nat, Pedro1, SUMÍK, Bambus... T.maniak.
pytlasek79 - Profil | Pá 14.10.2016 5:11:19
Knapík - Profil | Pá 14.10.2016 7:25:54
Jak se dostat na dno - stačí použít zatíženou nástrahu a ona už se dno dostane, nahoru stoupat nebude, hmotnost hlavičky volit podle velikosti nástrahy a síly vlasce, do dvou metrů, se dostaneš i s gramovou hlavičkou, volil bych to spíš ale mezi 2-10g.
Spikey - jak už název sám napovídá, jedná se o něco, co má na sobě hroty (např. jako obojek psa Spika z Toma a Jerryho - tyto hroty jsou na povrchu gumové nástrahy za účelem vytváření vibrací, které by měly dravce zaujmout a jak se tím vláčí ? Každý vláčí nějak a každý trochu jinak, co styl a ruka to originál, takže zkoušej, házej, navíjej a tak pořád dokola .-) Třeba zrovna tvůj osobní styl bude nej.
Drachkowitz je systémek s olověnou hlavou, drátěným trnem a sestavou 1-2 trojháčků, primárně určený pro použití s mrtvou rybkou, čeburaška (olověná hlavička s "oušky") se používá spíše pro gumové nástrahy, aby nebyly spojeny napevno s hlavičkou a měly větší volnost pohybu a mohly tak předvádět svůdnější tanec. Nicméně čeburaška se dá s přehledem doplnit o drátek i háčky a vyrobit z ní tak Drachkowitze.
Nemohu si nepovšimnout poněkud pohrdavého tónu ve znění tvého dotazu a vlastně se i divím, proč se na takové věci ptáš, když tyhle informace přeci není těžké zjistit, navíc, je-li Litavka tvojí milovanou vodou, měl bys ji už za ty roky znát a být sám odborník na místní predátory.
Ahoj a lovu zdar
Juraxxx - Profil | Út 11.10.2016 15:46:01
Knapík - Profil | St 12.10.2016 7:48:37
http://www.rsp-fishing.cz/scripts/zbozi.php?num_all=23&POCETMAX=14&Trideni=VahaProOddeleni%20DESC,JmenoZbozi&KID=71
Pavel FM - Profil | Pá 7.10.2016 9:44:25
Mám možnost jet na 4 dny na přelomu října a listopadu na Nové Mlýny a chceme tam jet vláčet. Cílová ryba je candát 50+. Možná budeme mít možnost lovit i z loďky. Jinak ze břehu ze sypané hráze na hloubkách do 6ti metrů. Je to max. i ze člunu. Voda bez větších rozdílů hloubek a bez pařezů a vázek.
Prosím o radu, jaké nástrahy pro tuto dobu zvolit. Zda kopýtka, twistry, wobler a případně barvu a délku.
A jestli mohu ještě dotaz, tak zda použít šňůru či vlasec, případně sílu ;-)
Předem díky za jakoukoliv radu
Knapík - Profil | Pá 7.10.2016 11:02:07
bobrr6 - Profil | Čt 6.10.2016 21:16:01
Mám dotaz na přívlač šnůru nebo vlasec? Použil by jsem kmenový vlasec 0.30 mm s karabinkou na konci a měnil by jsem návazce slabší vlasec 0.16 mm nebo lanko na štiky.Nebo použít šnůru,ale nevím jakou sílu aby udržela bolena nebo i štiku. díky za radu
Knapík - Profil | Pá 7.10.2016 7:31:26
tahat se sestavou 0,30 + 0,16 okouny 20cm na malou gumu nebude to pravé ořechové, lehkou nástrahu pomalu ani neodhodíš ...
STIFFMEISTER3133 - Profil | St 5.10.2016 1:28:37
Chytat budu převážně na Labi na širokém toku v okolí Ústí a Děčína. Jako místo volím převážně hranu koryta s přechodem do tišin a mělčin s maximální hloubkou 3-4 metry. Cílovou rybou by měl být candát případně štika. Jako nástrahu budu používat převážně kopyta a twistery cca 10cm s jigovou hlavou kolem 10-12 gramů, doplňkově také woblery podobné velikosti a rotačky vel. 3. (z tohoto důvodu preferuji prut verze spin před jigger) Použitý bude silon Fendreel od Colmicu 22.5mm.
Mezi mé favority ve výběru patří tyto dva pruty: Daiwa Ballistic X Spin 10-40g 2.70m a Daiwa Lexa 15-50g 2.70m. Moje otázka zní zda-li tyto pruty jsou pro tento způsob lovu vhodné? Nebo zda-li jsou moc tvrdé či moc slabé? Osobně se přikláním na stranu Ballistic x-spin, z důvodu zajimavějšího vzhledu a dle mého názoru lepší citlivosti při vedení nástrahy. Děkuji za Váš názor nebo dokonce osobní zkušenost. Petrův zdar.
Knapík - Profil | Čt 6.10.2016 8:26:32
Houvza - Profil | Čt 6.10.2016 8:06:48
Chtěl bych se zeptat jestli v tomto počasí jsou aktivní dravci a má cenu je jít zkusit vyvláčet (vím že je to ošemetná otázka), spíše vaše názory a zkušenosti ohledně tohoto počasí jestli má cenu se táhnout k vodě a zkoušet. Popřípadě jaké nástrahy používat spíše barevné potažmo fluorescenční nebo spíše přírodní ?
Dík a ať se u vody daří
Knapík - Profil | Čt 6.10.2016 8:18:33
marw_84 - Profil | Po 3.10.2016 20:35:26
Knapík - Profil | Út 4.10.2016 7:29:36
milanpindryc - Profil | Út 6.9.2016 17:15:01
chtel bych poradit vlasec na pstruhy.
Do ted byla moje sestava Gamakatsu AJ master 5g 2,28m (kupodivu celkem tvrdej a rychlej proutek) 2500 stradic a fendreel 0.128.
Zda se me ze vlasec colmic fendreel je az moc pruznej. Na delsi vzdalenost se me dost casto nedarilo spravne zaseknout rybu a dost pstruhu me padalo. Vim ze svuj podil ma i pomerne spickova akce prutu ale na kratsi vzdalenosti to bylo vecinou OK.
Poradte prosim co vyzkouset za valsce na pstruhy na dalsi sezonu.
Knapík - Profil | St 7.9.2016 7:20:45
Šípi97 - Profil | So 3.9.2016 7:15:05
Knapík - Profil | Po 5.9.2016 7:31:02
Kde to žije - dravci
10:40NFotky ryb pouze na přívlač 107185
9:03NBurza na přívlačové nástrahy 33410
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...










