Přívlač
Hlavní poradna pro přívlač.
Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"
Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov
A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.
Moderátoři - poradci: Flip, Mr.Stick, ivanv 25,59, Nat, Pedro1, SUMÍK, Bambus... T.maniak.
Chelas - Profil | Čt 14.7.2016 14:45:02
Knapík - Profil | Čt 14.7.2016 14:59:52
SUMÍK - Profil | Pá 15.7.2016 7:26:09
MirkoKovis - Profil | Čt 14.7.2016 14:20:22
potrebuju poradit co bude nejlepsi kombinace pri chytani na gumy do 10g. Nejak se nemuzu rozhodnout co na navijak namotat.
Jaka bude nejlepsi kombinace, vlasec, nanofil, fluokarbon, pletenka. Co dat jako kmen, co jako navazec. Popripade jakakoliv vzajemna kombinace (vlasec + nano, pleteka + fluo, atd).
Diky
Knapík - Profil | Čt 14.7.2016 14:41:28
extom - Profil | St 22.6.2016 12:34:50
Knapík - Profil | St 22.6.2016 13:08:17
spondik - Profil | Ne 19.6.2016 16:18:07
SUMÍK - Profil | Út 21.6.2016 6:55:05
pepex1 - Profil | Ne 19.6.2016 19:13:21
SUMÍK - Profil | Út 21.6.2016 6:43:26
jak jednoduché se zeptat namísto si takové informace vyhledat sám.
Jakub_S - Profil | Po 13.6.2016 14:09:51
Zakoupil jsem si proutek Sportex Carboflex Turbo CT 2703 2,70m 60g s nadějí na větší ryby na Orlické přehradě, a aktuálně vybírám vhodný naviják s cenovkou do 2000 - 2500Kč. Budu volit větší woby a rybky na sumce. Prosím tedy o pomoc při výběru, dvě varianty, jedna z MRK bazaru, druhá z obchodu www.chytapust.cz. Děkuji
Knapík - Profil | Po 13.6.2016 14:13:27
mfsdjksad - Profil | Pá 10.6.2016 21:29:09
Knapík - Profil | Po 13.6.2016 7:25:43
páťa a miši - Profil | So 11.6.2016 10:55:18
líbí se mi prut Norstream Amulet, ale nemohu se rozhodnout jakou gramáž vybrat. Rozhoduji se mezi 5-21 gr. a 3-15 gr. Délku prutu bych chtěl 229 cm. Lovím především na rotační třpytky velikosti 2 a 3. Používám woblery o váze 4 - 13 gr. Myslím, že rotačky a wobíci budou mít větší odpor ve vodě a tak bych možná volil spíše tu gramáž 5-21 gr. Dále používám jiggové hlavičky tak do 8 gr. Plandavky také tak od 4 do 8 gr. Vím, že můj dotaz je možná úsměvný. Ale přesto si nevím rady a bojím se abych neudělal chybu. Kterou gramáž prutu by jste mi doporučili?
Děkuji za odpověď a radu :-)
Knapík - Profil | Po 13.6.2016 7:24:37
leninek111 - Profil | Út 7.6.2016 13:18:37
Knapík - Profil | Út 7.6.2016 13:34:28
Myslím si, že pokud začneš zkoušet chytat na přívlač s tímhle, rozhodně to bude únavné a asi si tuhle rybolovnou metodu neoblíbíš.
pospi11 - Profil | Po 6.6.2016 17:53:26
Letos bych chtěl začít konečně vláčet..loni jsem zkoušel chytat ale nebyl jsem schopen rozeznat záběr od vázky:možná jsem nikdy záběr neměl nevím. Dá se to nějak spolehlivěji rozeznat, nebo mám prostě zkusit sekat všechno?
Druhá věc: teď jsem si koupil menší twistery převážně na okouny a tlouště s 3g hlavičkou. Problém je ten,že na mém revíru je dost malých štik a nechtěl bych, aby plavaly s gumou v tlamě. Jenže se mi do toho očka na hlavičce ta karabinka vleze jen tak tak a bojím se, že by to mohlo nepříznivě ovlivnit chod nástrahy a také se mi zdá, že karabinka tu nástrahu moc zatěžuje....jakou možnost byste upřednostnili? Bez lanka a doufat, že to neuhryzne, nebo s lankem ale ne ideálně chodící nástrahou?
Moc díky za odpovědi ;-)
Knapík - Profil | Út 7.6.2016 7:43:16
Kde to žije - dravci
9:09Fotky ryb pouze na přívlač 107183
9:03Burza na přívlačové nástrahy 33410
8:21Poradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeDivoký potočák nebo granulák? 57
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚhoří sezona 2012 10514
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....










