Přívlač
Hlavní poradna pro přívlač.
Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"
Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov
A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.
Moderátoři - poradci: Flip, Mr.Stick, ivanv 25,59, Nat, Pedro1, SUMÍK, Bambus... T.maniak.
theroyaljohan - Profil | Čt 2.6.2016 7:38:58
Díky za radu :-)
SUMÍK - Profil | Po 6.6.2016 7:53:36
alesekpalesek - Profil | So 4.6.2016 20:33:47
Knapík - Profil | Po 6.6.2016 7:42:41
Pískovna - čistší voda, lepší viditelnost. Jen do toho.
mato2810 - Profil | Pá 3.6.2016 6:49:41
Knapík - Profil | Pá 3.6.2016 7:42:48
http://www.rsp-fishing.cz/scripts/zbozi.php?num_all=126&POCETMAX=112&Trideni=VahaProOddeleni%20DESC,JmenoZbozi&KID=177
Jakub_S - Profil | St 1.6.2016 17:18:15
Dostal jsem k narozeninám od bratra základní výbavu na přívlač, ale jako kaprář potřebuji poradit:
Sestava:
Sportex Black Pearl BR 2400 - 240cm, 10g; tolerance 4-16g
Spirit CSX-2500
Ryby: Okoun. Candoš, Bolen, snad i Pstruh + Štika
Oblast: Lipno, Orlik, Kamýk, Slapy, menší řeky okolo Plzně, Prahy, jezdím všude :-)
Otázky zní takto:
Mám spoustu fluocarbonového vlasce 0,25, 0,35 a 0,39. Nejvíce mám právě 1/4mm - mohu ho použít jako kmenový vlasec? Na návazec pak mohu dát silnější FC, i když budu zkoušet lovit převážně okouny, candoše, boleny? Mohu použít i silnější FC na štiky, namísto lanka? Spojení kmenového vlasce a návazce doporučujete obratlik, nebo pořádný uzel? Radši bych opravdu použil FC, mám ho fakt kilometr.
Dále pak, chtěl bych lovit hlavně pomocí woblerů, rotaček, dále pak jig + smáček a nymfa, možná twistera. Na co se tato sestava hodí nejvíce a čemu bych se měl právě na zmiňované sestavě věnovat?
A poslední otázka: Tolerance 4-16g znamená použití odpovídající váhy nástrahy, pokud to dobře chápu. Jak ale velkým rybám bych se měl s tímto proutkem vyhýbat, resp. do jak velké velikosti (výše zmiňované druhy ryb) ryb bych se mohl pustit?
Děkuji za Vaší odpověď a snad se brzy uvidíme u vody ;-)
Knapík - Profil | Čt 2.6.2016 7:23:08
rambik - Profil | Pá 27.5.2016 10:14:49
Knapík - Profil | Pá 27.5.2016 13:03:08
Velikost cca 2500-3000, pokud teda nemáš v úmyslu používat rotačky vel.5 a výš.
Odin - Profil | Čt 26.5.2016 20:09:25
Knapík - Profil | Pá 27.5.2016 8:17:10
Okoun, tloušť, jesen, nástrahy - neber to jako dogma - 3 - 8cm, vlasec 0,12 - 0,16mm
Candoši, štiky, boleni - klidně pletenku, nástrahy 7 - 15cm.
Skřivánek - Profil | Pá 20.5.2016 20:35:10
Knapík - Profil | Po 23.5.2016 7:17:48
sedlecak - Profil | Út 17.5.2016 20:16:26
chtěl bych se Vás poptat jaký naviják si vybrat na UL při použítí pletenky 0,10mm nebo 0,8. A rozhoduji se mezi Daiwa Exceler A 1500 ( http://www.rybarska-specialka.cz/navijak-daiwa-exceler-a-1500.html ) a nebo Naviják DAM Quick - FZ DLX 910 FD (http://www.tropicliberec.cz/navijak-dam-quick-fz-dlx-910-fd/ )
Knapík - Profil | St 18.5.2016 7:39:17
brachstep123 - Profil | Čt 5.5.2016 19:46:36
Chtěl bych se zeptat, jestli je navi o velikosti 2000 už moc velký, nebo by to neměl být problém.
Díky za odpověď.
SUMÍK - Profil | Čt 12.5.2016 14:26:39
kazujiba - Profil | Po 18.4.2016 14:00:50
snad nebude dotaz příliš obecný. Případně klidně pošta.
Dostal jsem starší prut Shimano Forcemaster 210 ML plus naviják Nexave 2500 RB. Použito tak maximálně desetkrát, jako nové.
Chci zkusit pro začátek nějaké soukromé nádrže s osazenstvem primárně duhák. Na větší ryby to imho moc není (alespon teda naviják).
1) mám se obávat, že prut stářím nějak ztratil funkčnost? Je po členovi rodiny, takže max 10 použití je zaručeno, není to nalhané prodejcem z netu, spíš jestli nějak nevyžvejknul :)
2) chytat budu na poděděné gumy a rotačky, rád bych dokoupil pro radost nějakou plandavku a jigové háčky. Háčky tipuji správně na velikost 8/6/4/2?
3) jaký vlasec? Šňůru nechci. Odhaduji to na průměr 0,16 až 0,18, raději zvažuji tyto silnější průměry, přece jen na soukromáku budou větší ryby :) Má cenu nějak bádat nad značkou vlasce a nebo prostě koupit něco třeba v ceně 100-200 Kč, kde snad kvalita už bude dostatečná?
Díky
SUMÍK - Profil | Út 19.4.2016 7:50:29
Velikost háčku zvol úměrně k velikosti nástrahy, tak aby vycházel zhruba v polovině nástrahy, nebo i o něco menší. Jinak to asi bude při nastražení nymfy a jinak při nastražení vibro worma. Plandavky jsou hit poslední sezony a na duháky top nástraha. 3. Vlasec v průměru 0,16 bude dostatečný. V cenové relaci 150kč za 150 metrů to bude v pohodě.
Knapík - Profil | Út 19.4.2016 7:51:36
Háčky a velikosti, těžko soudit, každý výrobce to má trochu jinak a ty sice tipuješ, leč těžko říci co :-)
Nebádej, za 100,-Kč seženeš spoustu slušných vlasců a průměry podle mě taky ok.
Kde to žije - dravci
1:47Fotky ryb pouze na přívlač 107180
StBurza na přívlačové nástrahy 33409
StPoradna: Sumcařina 2572
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeDivoký potočák nebo granulák? 57
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚhoří sezona 2012 10514
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
-25% akce na FOX a FOX RAGEZa 48 Kč
FOX Weekend od čtvrtku 25.6. do pondělí 29.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na celý sortiment vč. novinek. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_FOX25. Více na www.chytil.cz
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...










