Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

Shawt - Profil | Ne 17.4.2016 6:53:29

Prosim o radu, jak poznam typ Wobkera, do jake hlobky je urcen, kdyz se mi pomichali, resp. jsem si je spatne roztridil. Na nekterych je to napsano, ale ne na vsech. Poppery poznam :) Diky

Knapík - Profil | Út 19.4.2016 7:46:30

Čím delší lopatka svírající co nejtupější úhel s tělem wobleru, tím hlouběji nástraha půjde.
Pokud je lopatka naopak k wobleru nasazena téměř kolmo, pak moc do hloubky nepůjde. Nicméně jsou i nástrahy z neplovoucích - potápivých materiálů a tam může jít ke dnu i nástraha s kolmou lopatkou.

LukasQooo - Profil | Po 11.4.2016 20:18:10

Ahoj, chci se nachystat na novou sezonu, a proto bych chtěl poradit s pár věcmi. Mám prut okuma black rock 5-25g a chci se zeptat jestli je vhodné na něm tahat i woby 7cm, rotačky 4 cm nebo jen na gumy a menší nástrahy. S tímto prutem používám pletenku. Takže jestli si tento prut nechat jen na gumy na candáty s pletenkou a na woby si koupit tvrdší prut a dát klasický vlasec.
Díky.

Knapík - Profil | Út 12.4.2016 7:56:35

Není wob 7cm jako wob 7cm a rotačka jako rotačka, hlubiný wobler bude mít výrazně vyšší odpor ve vodě a může se stát. že ho prut už nezvládne. Nejlepší, co můžeš udělat, je vzít prut a nástrahy a zkoušet, po pár už nástrahách poznáš, na co ten prut ještě má.

Rockwell - Profil | St 6.4.2016 9:05:28

Ahoj, možná blbý dotaz, ale nikdy jsem to neřešil...když si teď, v období hájení dravců, vyrazím na rybník, jezero, řeku a začnu vláčet za účelem chyť a pusť, může mě RS nějak trestat???

Knapík - Profil | St 6.4.2016 11:24:12

Tenhle dotaz snad nemůžeš myslet ani vážně, hájení dravých ryb = zákaz použití metod k lovu dravců, chyť a pust je stále lov. Nehledě k tomu, že přívlač je povolena na MP až od 16.6., stejně jako lov na rybku. Jestli jsi nadrženej, kup si pstruhovku a vyraž legálně vláčet už za deset dní. Na některých pstruhovkách potkáš i klasické dravce.

tlkarel - Profil | Ne 27.3.2016 17:05:11

Ahoj , poprosim o info.
Kdyz chci chytat dravce , hlavne stiky na streamera pres sbirolino , davate tam prosim lanko ? Popripade jake lanko , wolfram nebo jine ?

Knapík - Profil | St 30.3.2016 12:48:06

Nechytám tak, ale pokud budeš používat na nástraze trojhák, je kovové lanko na místě. Když budeš chytat jen na jednoháček, je nějaký návazec taky na místě, např. silnější mono, FC atd.

gglada - Profil | Po 28.3.2016 21:37:56

Zdravíčko, chtěl bych od vás radu. Jaký prut byste mi doporučili na přívlač délka 2,40, gramáž do 20gr max, a je to spíš na řeku se středním proudem, chytat budu převážně na woblery . pořpípadě i čím byste ho osadili. cena cca 2500-3000 za obojí .... díky

Knapík - Profil | St 30.3.2016 12:45:58

V téhle kategorii najdeš stovky prutů, je těžký doporučit jeden konkrétní kus, koukni např. na RSP fishing a věřím, že si vybereš, najdeš tam spoustu Dragonů, Savage Gear a jiných značek.

u.x.a. - Profil | Pá 11.3.2016 21:13:14

chtěl bych se zeptat na jakou metodu se používaji tyto nové druhy prutů -např.Sportex Hegenen-Rute

Knapík - Profil | Po 14.3.2016 8:44:25

Tyto pruty vyvinul výrobce Sportex jako adekvátní náhradu konkurenčního modelu Shimano Catana, který v nedávné minulosti zaplavil trh.

bobik666 - Profil | Pá 11.3.2016 21:53:26

Ahoj, chci se zeptat, jak nejlépe zatížit rotačku do většího proudu, tak aby se držela u dna a nemotala se při náhozu do kmenového vlasce? S bročkem před rotačkou se to stává dost často.Jedná se o velikosti 1 a 2 .Dík

Knapík - Profil | Po 14.3.2016 8:39:52

Ahoj, ta zátěž musí být ideálně přímo na rotačce, olověné tělíčko, kdysi jsem míval i modely, kde byl z osy drátek vyveden přídavná zátěž byla uchycena na něm. No a tahat spíše po proudu než proti němu. Metodu s bročkem bych vynechal.

vikers - Profil | Ne 6.3.2016 12:02:50

Ahoj, Dostal som do daru prút Sportex Black pearl BR2701 2,70m, 16-30g chcem sa opýtať skúsenejších na aký druh prívlače je najvhodnejší, ďalej by ma zaujímalo aké sú optimálne nastrahy,ich veľkosť,hmotnosť. Poprípade aj odporúčaný priemer vlasca/snúry.Ďakujem za odpovede.

SUMÍK - Profil | Pá 11.3.2016 14:17:22

Ahoj. Hodí se na chytání s jigi a gumovými nástrahami v grámáži, která je uváděna. Zvládne samozřejmě i woblera či plandavku. Já jsem si ho pořizoval na candáty na Labe pro lov ve větších vzdálenostech. Volil bych šňůru na v průměru od 0,15mm. Sunline či jinou.

DangeR - Profil | Čt 3.3.2016 12:43:11

Zdravím, sháním prut na vláčku a nemohu se rozhodnout jaký koupit. Nechám si rád poradit od zkušenějších. Převážně chytám na řekách Sázava, Berounka atd. ze břehu. Cílovou rybu nemám až tak důležitě stanovenou (hlavně štika, candát, bolen, okoun). Mám naviják Ryobi ZAUBER CF 4000 (vím, že ta velikost je trochu větší, ale jiný navi už kupovat nebudu, to raději přizpůsobím koupi prutu k navi. Jelikož budu chytat převážně na řekách ze břehu tak bych volil prut v délce 2,70m. Docela mě zaujaly tyto dva pruty: Penn Regiment SW Spin 2,70m/20-50g (http://www.sumcari.cz/sumcari/eshop/5-1-RYBARSKE-PR​UTY/116-2-privlacove-pruty/5/4104-Penn-Regiment-SW-​Spin-2-70m-20-50g) a druhý je: GAMAKATSU AKILAS 90MH CRANK & SPINNERBAIT 2,70M 5-30G (http://www.velka-ryba.cz/cs/privlacove-pruty-gamaka​tsu/7411-prut-gamakatsu-akilas-90mh-crank-spinnerba​it-270m-5-30g.html). Vím, že gramáže prutů jsou odlišné, ale k mému navijáku bych spíše volil raději ten s těžší gramáží 20g-50g jelikož jak jsem už zmiňoval, navi je ve velikosti 4000, ale třeba se pletu a mohl bych použít i tu nižší gramáž, proto vás moc prosím o radu, jaký z těchto dvou prutů by jste mi doporučili k mému navijáčku. Popřípadě, jestli se k ZAUBERU CF 4000 nehodí ani jeden z uvedených prutů, tak jaký by jste mi tedy doporučili. Předem Díky moc za odpověď. =)

Knapík - Profil | Čt 3.3.2016 13:06:48

Myslím, že se toho Gamakatsu nemusíš bát, já bych z těchto dvou volil s ohledem na revíry i cílové ryby ten jemnější. Nebo můžeš snížit cenu na polovinu a koupit dva odlišné pruty v ceně kolem 2000,-Kč za každý.

swamp_thing - Profil | Út 1.3.2016 13:03:42

zdravím.
rozhodl jsem se zakoupit proutek na přívlač, rozhoduji se mezi shimanem catana spin 240cm M
anebo shimano exage spin 240 cm M.
jaké máte zkušenosti s těmito pruty? je mezi nimi dramatický rozdíl? naviják catana 2500fb

díky za odpovědi :)

Knapík - Profil | Út 1.3.2016 13:06:52

Podle toho, co se píše na MRKu, bych volil sestavu dvou Catan.
Doporučuje Mr. U.x.a.