Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

S&F - pescador - Profil | Čt 11.2.2016 7:28:44

Ahoj. Obávám se,že nick Feeder Tom je členem MRS Velké Meziříčí a v MRS platí na pstruhových revírech viz. -

VI. Rybářské nářadí, způsoby lovu a nástrahy:
Lov je povolen pouze na háčky, dvouháčky a trojháčky bez protihrotu nebo na háčky, dvojháčky a trojháčky s řádně zamáčknutým protihrotem.
Lov lososovitých ryb včetně lipana je povolen pouze přívlačí a na umělou mušku.

Tudíž rada,že může by jej mohla stát povolenku. Ne druhou stranu ptát se na takové základní pravidlo které je uvedeno přímo v BP ? .... Mno .... nevím :-(

Knapík - Profil | Čt 11.2.2016 8:01:32

Příslušnosti k MRS jsem si nevšimnul, díky za upozornění.

Feeder Tom - Profil | St 10.2.2016 15:19:58

Dobrý den, smí se na pstruhových revírech lovit s protihrotem. Ja sám je nepoužívám, ale nevím jestli je to nutnost.

Knapík - Profil | Čt 11.2.2016 7:15:38

Obecně zakázány nejsou, nicméně jsou lokality, kde je to místně upraveno tak, že je jeho použítí zakázáno.

Knapík - Profil | Čt 11.2.2016 8:01:05

Doplňuji odpověď dle regulí MRS : a děkuji SF pescadorovi za upozornění.
v MRS platí na pstruhových revírech viz.

VI. Rybářské nářadí, způsoby lovu a nástrahy:
Lov je povolen pouze na háčky, dvouháčky a trojháčky bez protihrotu nebo na háčky, dvojháčky a trojháčky s řádně zamáčknutým protihrotem.
Lov lososovitých ryb včetně lipana je povolen pouze přívlačí a na umělou mušku.

Fera - Profil | Po 8.2.2016 18:13:40

Dobrý den, máte zkušenost jak znovu zprovoznit Berkley gulp alive nástrahy, pokud se vylil lák a nástrahy jsou proto stvrdlé jako kámen?

Knapík - Profil | Út 9.2.2016 8:19:46

Asi bych zkusil jednu zlehka povařit, jestli to nepomůže ...

pavel188 - Profil | Čt 28.1.2016 16:16:51

zdravim vas.
Potreboval bych poradit chci zacit s težši privlaci a mam dilema mezi pruty: Sportex black pearl 2,7m 80g. sportex carboflex 270 80g byl bych rad kdyby ste mi poradily popripade nejake jine proutky do 3500tis .chtel bych vlacet woblery kolem 40 g, plandavky od 30 do 80 g

Knapík - Profil | Pá 29.1.2016 8:34:27

Ahoj, u Sportexu asi vedle nešlápneš, pokud by si snesl o kousek kratší proutek, mohl by se nabízet klacík z odkazu níže.
http://www.rsp-fishing.cz/pruty/privlacove/prut-sav​age-gear-bushwhacker-xlnt2-2-58m-30-80g

Herspa - Profil | Ne 24.1.2016 17:44:28

Ahoj, letos bych chtěl začít s přívlačí a potřeboval bych poradit vhodný typ prutu a navijáku. Budu chodit na dolní tok Labe kolem Děčína. Řeka je zde docela dost proudná a místy hluboká. Rybí osádka je tady pestrá - bolen, štika, candát, okoun, tloušť, parma, hodně sumců (ten by ale neměl být cílovou rybou). Nástrahy budou woblery i gumy. Když mi poradíte mimo parametrů i konkrétní model prutu a navijáku, tak budu jedině rád. Cenová hladina není rozhodující (ale něco pro normálního člověka). Předem děkuji.

Knapík - Profil | St 27.1.2016 13:27:17

Tohle se radí poměrně špatně, pokud chceš jeden prut, doporučil bych ti něco se zhruba následujícími parametry.
Délka 2,70-3,00m, akce fast/X-fast, gramáž v rozmezí 10-35g, naviják vel. 2500-4000, označení výrobců se neshodují, proto ten rozptyl, přední brzda, na jednu cívku pletenka, na druhou pak vlasec a hurá do toho.
Záměrně nepíšu žádné konkrétní značky, každý preferuje něco a nechci se zaplétat do diskuzí proč zrovna to či ono, jde prostě hlavně o osobní preference, pokud ti někdo za to, že chytáš na jeho náčiní neplatí, ale to by ses asi neptal :-)

Rastafarianec - Profil | Pá 22.1.2016 15:37:29

Dobrý den, můžete mi prosím poradit nějaká kvalitní lanka na přívlač? Vláčím hlavně gumy a menší woblery, a wolframová lanka se mi rychle kroutí. A je lepší kupovat lanka hotová nebo si je vázat sám? Díky.

Knapík - Profil | St 27.1.2016 13:19:41

Co člověk to názor, když si je budeš vyrábět sám a povolí, můžeš nadávat jen sobě, pokud ti uletí koupené lanko, je vině výrobce ...
Já osobně používám 7x7 Surfstrand, délky i nosnosti se dělají různé, ten materiál je možné koupit v návinu, takže vlastní výrobě nic nebrání.
S těžkýma nástraha se čas od času stane, že se lanko tzv. "uhází".

Veaceslav - Profil | Pá 22.1.2016 14:27:54

Dobry den,

neni mne uplne jastne do ktereho spusobu lovli patri spusob lovu "dropshot".

3. lov přívlačí:

ci

5. lov na umělou mušku:

podle mne dopada podle text to 5. lov na umělou mušku:

z najselduecjich duvodu

a) "Muškařská šňůra může být nahrazena vlascem, kdy nosnou funkci zabezpečuje kulové, nebo jiné plovátko, případně jiná zátěž": Nosnou funkce u dropshoty zabespecuje zatez 2-3 gramu
b) na každém návazci lze použít jen jeden jednoháček.
c) Umělou muškou jsou nástrahy, imitující hmyz či jiné organizmy: podle mne gumovi cerviki patri k kategorii "imitující jiné organizmy"
Odkaz na to co ja povazujem za drop shot montaz. http://i297.photobucket.com/albums/mm212/dpiscator/​Drop-Shot-Diagram_zpsahdbonos.jpg


Knapík - Profil | Pá 22.1.2016 14:59:31

Definice lovu na umělou mušku není moc šťastná, neboť se pod ní dá zahrnout vlastně jakákoli metoda přívlače.
Co se týká dropshotu, tak v tom případě se jedná o křišťálově čistou přívlač a s tímto stylem lovu by se rybář neměl na MP vodě objevit před 16.6.

scjsci - Profil | St 20.1.2016 19:29:20

dobrý den je u nás povolen Alabama rig pokud na něm budou tři háčky?

Knapík - Profil | Čt 21.1.2016 7:38:18

Myslím, že rybářský řád použití této nástrahy vylučuje :
Zásadní je v tomto případě použití jedné nástrahy ...
Lov přívlačí v rybářských revírech mimopstruhových

Při lovu přívlačí se použije 1 udice, která je při lovu držena v ruce; jiná udice není nastražena. Lov spočívá v aktivním vedení nástrahy vodním prostředím. Za nástrahu se použije 1 umělá nebo přirozená nástraha. Nástraha má podle své konstrukce nejvýše 3 háčky (jedno, dvoj nebo trojháčky). Za lov přívlačí se považuje i lov na umělou mušku, pokud je nástraha vybavena doplňky zvyšujícími dráždivost pro ryby, například rotující plíšek nebo vrtulka. Při lovu zachovávají osoby provádějící lov mezi sebou vzdálenost nejméně 20 m, pokud se nedohodnou na menší.

Mates239 - Profil | Po 11.1.2016 21:16:47

Dobrý den, chci se zeptat kam by jste mi doporučil jít na přívlač v Plzeňském kraji? Nejlépe kolem Plzně. A jestli máte zkušenosti na Úhlavě 3 na přívlač.

Knapík - Profil | Út 12.1.2016 8:08:05

Ahoj, v Plzni a okolí máš spoustu možností, stačí jen si vybrat, každá řeka je úplně jiná. Žádný konkrétní návod ti nikdo nedá, nejvíc ti dá to, když si budeš tu procházet sám, případně s někým dalším. To, že bys přišel k vodě a na tři hody vytáhl dva candáty 80cm se ti asi nepoštěstí, ale ryb ulovitelných přívlačí se tu dá najít docela dost. Co se týká Úhlavy 3 např. v okolí Přeštic, měl bys být schopen chytit okouny, tlouště, štiku, sem tam v proudných úsecích potočáka, může se ti povést i parma nebo candát a nějaký sumeček tam taky poplave. Není to revír, kde by fungovala jen jedna konkrétní nástraha, takže to chce chodit k vodě, koukat a házet. Zrovna třeba u těch tloušťů je to tak, že někdy člověk tahá jednoho za druhým a jindy jako by tam vůbec nebyli. Ideální na ně bylo teplejší počasí s přeháňkama a deštíkem.

g - Profil | Ne 10.1.2016 21:36:11

Dobrý den,
Mám PRUT MIKADO LEXUS SAPPHIRE SPIN Délka 280cm a chci na něj pořídit naviják Daiwa Ballistic EX ale nevím jakou velikost.Chytat budu na přehradě jen na gumové nástrahy o velikosti 5 až 10 cm.Děkuji vám za odpověď.

Knapík - Profil | Po 11.1.2016 9:35:37

2500-3000