Přívlač
Hlavní poradna pro přívlač.
Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"
Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov
A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.
Moderátoři - poradci: Flip, Mr.Stick, ivanv 25,59, Nat, Pedro1, SUMÍK, Bambus... T.maniak.
Robkos - Profil | Čt 9.7.2015 13:25:26
mám takový dotaz. Jsem začínajicí vláčkař. Teda pokouším se vláčet teď druhým rokem. Stále častěji ale narážím na výrazy kterým nerozumím.. například co je Trolling? atd. prosím nemohli by jste mi poradit či odkázat na nějaký článek kde jsou vysvětleny metody vláčení a jejich případné názvy ? Děkuji moc S pozdravem Emkos
Knapík - Profil | Pá 10.7.2015 7:09:04
Např. http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=634097&page=1
Jirash - Profil | Čt 9.7.2015 20:54:40
Začal jsem letos zkoušet přívlač na feeder 80g (middle), musím říct, že drobnější ryby se na to chytají skvěle, taky tahat boleny 70 a výš je na něj skvělý zážitek. Hrozně se mi líbí jak při přívlači na něj cítím každý i sebemenší drbanec a navíc jak chodí návnady. Problém nastává tehdy, pokud zabere větší ryba, že se mi vždy vyvleče, předpokládám, že to bude zásekem při velkém ohybu prutu, myslíte, že to mám ještě zkoušet na Moravě s tímhle prutem, nebo na něj chytat jenom drobnější ryby. Po tom co sem na něj tahal většího sumce a chodil jsem s ním po Moravě sem a tam nevím, jestli to chci ještě zažít, zato zážitek skvělý, bohužel ryba upadla a ne první, štiky jsou problém a při opravdu velkého bolena se mi to taky vyháklo.
Knapík - Profil | Pá 10.7.2015 7:06:15
Rybář92 - Profil | Čt 2.7.2015 15:15:54
Donedávna jsem se věnoval lovení kaprů ale postupem času mě to nějak omrzelo a tak jsem to pověsil na hřebíček nyní bych se chtěl opět vrátit ale chtěl bych se začít věnovat lovu dravců mohl by mi tu tedy někdo z vás poradit nějaký osvědčený set na přívlač prut,naviják,šňůra maximální cena za tyto 3 věci je 5 000 Kč
Předem děkuji za odpověď.
Knapík - Profil | Pá 3.7.2015 7:28:39
Hrabal - Profil | Pá 3.7.2015 2:04:13
Knapík - Profil | Pá 3.7.2015 7:19:33
Darlin - Profil | St 1.7.2015 18:31:22
Knapík - Profil | Pá 3.7.2015 7:17:27
http://www.mrk.cz/montaze.php?id=111
Loupežník77 - Profil | Út 30.6.2015 2:05:10
Vlastním prut Shimano Force Master 240H 20- 50g na němž mám naviják Shimano Exage 2500. Jelikož jsem se rozhodl přejít z vlasce na šňůru, kamarád mi věnoval šnůru Berkley FireLine Exceed 0,20mm 13,2kg... chtěl jsem se zeptat jestli si tahle sestava sedne (mám trochu obavy o pevnost prutu či navijáků např. při vázce). Plánuju chytat štiky, candáty a menší sumce na větší gumy a woblery většinou na hlubších přehradách a slepých ramenech Labe, Vltavy...
Díky předem.
Knapík - Profil | Út 30.6.2015 7:44:07
veleštír - Profil | Čt 18.6.2015 16:12:40
http://www.mivardi.cz/produkty/pruty/pruty-na-privlac/active-spinning-2-7-m-10-30-g/
Knapík - Profil | Pá 19.6.2015 7:39:13
Zkus kontaktovat Jardu Kučeru ( Chyt a pust), jestli by to šlo i bez toho navijáku, tohle už alespoň trochu vypadá jako prut :-)
Dejwix - Profil | Čt 18.6.2015 10:54:25
včera jsem byl provětrat přívlačové náčiní, jsem spíše kaprař, dříve i pstruhař, ale chtěl jsem zakusit větší dravý kousek na přívlač (tzn jsem vláčkář amatér). Stalo se mi že se mi u gumového kopýtka nejdříve natrhl konec ocásku a posléze se urval celý. Mohl to být záběr, nebo to může zapříčinit i vázka? Délka kopýtka byla cca 10cm; 10g hlavička. Bahnité dno plné listí sem tam větývka u břehu prastaré dlaždice (možná spíš jenom tvarované kameny).
Knapík - Profil | Čt 18.6.2015 10:57:02
Jakub.K. - Profil | St 17.6.2015 17:08:39
Knapík - Profil | Čt 18.6.2015 7:32:56
veleštír - Profil | Út 16.6.2015 6:41:56
Knapík - Profil | St 17.6.2015 8:12:21
Větší štika se dá vytáhnout i na bambusák, otázkou zůstává, jakou gramáž by sis představoval, prut jsem v ruce neměl a kupovat ho jen na základě informace o ceně, bez toho, aby si prut člověk osahal může být krokem zcela mimo. Do 1500,- je na trhu prutů X
Kde to žije - dravci
ÚtNBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Berkley gumová nástraha Powerbait Cullshad 7,5cmZa 27 Kč
Díky svému objemnému profilu a přirozenému pohybu přitahuje Cullshad velké dravce. S exkluzivní technologií Honey Comb od Berkley nabízí špičkovou akci a zvýšenou odolnost při každém hodu
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.












