Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

sojin - Profil | Ne 14.6.2015 11:30:29

Ahoj,
byl bych rád jestli by jste mi doporučili nějaký vlasec popřípadě pletenku na přívlač. Koupil jsem si prut od Mikada s vrhačkou do 13 g, je tam chvějivá špička, chytám na menší gumy, především na řece. Když jdu k vodě, tak se chci bavit a chytnout si nějakýho tlouště, okouna a candáta, problém je, že je u nás dost štik, i když se na ně cíleně nezaměřuju, tak je to mnou nejvíc ulovená ryba. Používal jsem vlasec od colmicu former v 16, teď bych chtěl něco vyloženě na přívlač. Nemám jasno, jestli zkombinovat pletenku s pár metry vlasce na konci, nebo zvolit jen vlasec. Mohli by jste mi něco doporučit, v nějaké příznivé cenové relaci, díky moc.

Knapík - Profil | Po 15.6.2015 8:04:38

Já bych asi zůstal u vlasce, gum a jednoháčků, u lovu okounů a toušťů mi pletenka moc nesedí, u štiky zas lanko nezbytně potřebuješ, přičemž chvějivka do 13g není zrovna ideální prut pro lov štik. Při lovu tloušťů si umím představit, že se dají záběry od štik vcelku úspěšně eliminovat, ale v kombinaci s lovem candátů a okounů už moc ne. Pletenkou s vlascem šanci na zdolání štiky taky nikterak nezvýšíš, bude to holt o kompromisu.

boat - Profil | Út 9.6.2015 17:22:32

Čau budu si kupovat prut PRUT LOVEC RAPY S 1,8M 2-8GR a naviják SHIMANO AERNOS 2500 FB
a chci se zeptat jestli velikost navijáku není moc velká na tento prut.Děkuji za odpověd.

Mr.Stick - Profil | Pá 12.6.2015 14:49:34

To je individuální. Osobně malé navijáky 2000 a níž nemám rád, takže i na UL dávám větší velikosti. Někdo to má zase přesně naopak. Vyzkoušej někde u kolegy podobnou sestavu a sám zjistíš, co ti bude vyhovovat lépe.

sklo - Profil | Pá 12.6.2015 11:07:29

cau, chtel sem se optat, koupil sem vyprostovac nastrah, jehoz soucasti je jeden velkej trojhak. zajima me jestli je dobry mu stipackama ufiknout hroty? diky za odpoved.
M

Knapík - Profil | Pá 12.6.2015 11:15:21

Ale klidně jo, proč ne ...

Mr.Stick - Profil | Pá 12.6.2015 11:37:08

Zalezi, jestli ho budes pouzivat hlavne z lodi nebo ze brehu. Pokud ze brehu, hrot bych oskripal, zamezi to alespon trochu nezadoucimu chytani a motani, kdyz zrovna netahas neco primo nad vazkou.

lubosgti - Profil | Pá 29.5.2015 20:18:19

Dobrý den,, prosím o radu nebo skušenost s pletenkou na vláčku,, používám prut 20-40gramu, břech lod různě prostě..štika, bolen, candat... jaký popřípadě průměr děkuji..

Knapík - Profil | Po 1.6.2015 8:07:56

Já bych tam prdnul téměř cokoli cca 0,12mm, 7-9kg, z nabídky na odkazu by neměl být problém si něco vybrat ...
http://www.rsp-fishing.cz/scripts/zbozi.php?num_all​=104&POCETMAX=70&Trideni=VahaProOddeleni%20DESC,Jme​noZbozi&KID=59

Ondras.v - Profil | Pá 29.5.2015 11:42:40

Dobry den koupil jsem od znameho proutek s gramazi 50-100.Mohli by jste mi rict jake nastrahy pouzivat,jestli neni ten prut na privlac moc tvrdy a defacto co si o tom myslite?Diky moc...

Knapík - Profil | Pá 29.5.2015 12:19:41

Ahoj, obecně řečeno je lepší ptát se před nákupem ...
Co se týká uvedené gramáže, tak běžně lovené ryby typu okoun, tloušť, štika, candát apod. do dvou kil si na tom prutu asi moc neužiješ, ta gramáž patří spíš k prutu na těžší přívlač s většími a těžšími nástrahymi, kdy cíleně paseš po větší štice, hlavatce nebo sumci.

xkundak - Profil | St 13.5.2015 21:28:19

Dobry den, chtel bych se zeptat, jaky prut si mam koupit na privlac, par jich uz mam, ale neni to ono, na moje momentalni zamereni...

Chytam na jezere, vyhradne na gumove nastrahy v gramazich od 12.5 do 25 gramu, prut by mel mit
okolo 2 metru...

Jde mi o to, ze pruty co mam nejsou primo na jiggovani...takze nastrahu necitim tak jak bych chtel...cena do 3000kc

Moc dekuji za radu

s pozdravem Jakub Hrton

Knapík - Profil | Čt 14.5.2015 7:47:40

Asi by nebylo v tomto případě od věci napsat, jaké pruty máš, že na nich necitíš nástrahy 12- 25g, osobně snad nemám žádný prut, na kterém bych o takové nástraze nevěděl. Chytáš ze břehu nebo z lodi ?

Petr223 - Profil | St 13.5.2015 18:27:10

Ahoj , mám takový dotaz . Mám prut na přívlač 240 cm , tvrdý , tvrdá špička . Chci se zeptat jestli s ním můžu lovit na položenou . Předem díky za odpověď :-)

Petrův zdar

Knapík - Profil | Čt 14.5.2015 7:45:49

Zcela jistě ano

Tahač - Profil | Út 5.5.2015 21:11:50

Zdravím. Rád bych se tuhle sezonu začal víc věnovat přívlači. Doteď jsem vláčel se starým laminátovým, hrozně měkým proutkem a chtěl bych si pořídit něco nového. Vláčet budu jak na slepých ramenech, řece, tak na štěrkopískovišti. Ryby čekám v sestavě štika, candát, okoun, prostě klasika. Co se prutu týká, zajímalo by mě, jaký je rozdíl mezi gramáží 10-30g a 5-25g. O kolik je měkčí? Zaujaly mě pruty: Dragon EXPRESS 2,70m 5-25g, Prut Dragon THYTAN Light Spin 2,70m 5-25g, WFT GHOSTRIDER Spin 2,70m/10-30g/. Rád bych spíš jemnější sestavu.
Co se navijáku týká, tak tam mě padly do oka Mivardi Integra 2000, Okuma Trio RC 20 Red Core, ale viděl sem tady taky navijáky Ryobi nebo Spro. Tak si nechám poradit, co je lepší. S cenou za komplet bych se rád vešel do 3000Kč.

Knapík - Profil | St 6.5.2015 13:42:18

Rozdíly mezi jednotlivými gramážemi prutů mohou být nepatrné, stejně jako prut s vyšší gramáží může být podle typu akce měkčí než prut s gramáží nižší. Pokud je stropem hranice 3000,-Kč, její větší částku bych investoval zcela jistě do navijáku. Konkrétní typy si netroufám v tomto případě doporučovat.

scjsci - Profil | St 29.4.2015 20:08:06

ahoj chci začít s těžkou přívlačí a potřeboval bych poradit nějaké jerky okolo 50-100g
dík předem za odpověď

Mr.Stick - Profil | So 2.5.2015 13:15:52

Proč zrovna jerky téhle váhové kategorie? Máš prut a přizpůsobuješ nástrahy? Pro začátek jsou vhodné nástrahy, které nevyžadují příliš zkušeností s vedením. Například Salmo Slider, Savage Gear Deviator, Zalt Zam-Z a další.

JanStropnický - Profil | Ne 26.4.2015 18:39:46

Ahoj, jaký bys mi doporučil naviják na přívlač do 1500 Kč?

Mr.Stick - Profil | St 29.4.2015 15:39:48

Ryobi Zauber z druhé ruky tady v MRKobazaru.