Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

Lukryba - Profil | Po 27.4.2015 16:49:43

Mohl by mi někdo doporučit co používat za nástrahu (woblery, třpitky apod.) na štiky případně candáty pro začínajicího.
A ještě jaký vlasec popř.šnůra je vhodná právě pro začátečníka jako jsem já. Díky

SUMÍK - Profil | Po 27.4.2015 21:54:14

Ahoj, to je složitá otázka. Nástrahy fungují všude trochu jiné. Pro úplný začátek doporučuji koupit na candáty pár jigových hlaviček od 5-12g a pár gum světlých a tmavých. Woblery a třpytky na štiku nakup po pár kusech, vždy po jednom kusu od každé. Opět něco světlého a tmavého, ať máš výběr. Časem začneš některým věřit a rozšiřovat sbírku. Co se týká šňůry, tak zvol průměr od 0,12 do 0,17 Daiwa nebo Sunline nebo i jiný. Vlasec 0,16-0,24.Pokud budeš lovit štiku tak nezapomeň na lanko.

malý Péťa - Profil | Po 20.4.2015 20:17:01

Dobrý den a ahojte, mám prozbu začínám chytat na přivlač zaujaly mě okouni,tlousti atd.
Po úvaze jsem si koupil Shimano Catana spinning CX 240 H a teď má otázka, mám vybraný naviják Shimano Stradic CI4 4000 F ale je drahý jako Čert hodí se na privlac na pstruhy okouny případně malé štiky děkuji .a ještě jaký vlsec na jakou rybku dekuji

Knapík - Profil | Po 27.4.2015 7:07:33

osobně bych volil velikost menší a to 2500 - 3000, čtyřtisícovka mi přijde na pstruhy už zbytečně velká.

matthew - Profil | Po 20.4.2015 17:48:25

Zdravím, chci se zeptat, zda když lovím na neznámé řece a pro jistotu použiju lanko, jestli to nebude odrazovat ostatní dravce?
Předem díky

Knapík - Profil | Po 27.4.2015 7:06:38

Použitím lanka toho moc nezkazíš, možná budeš mít o pár záběrů míň, ale na druhou stranu zas předejdeš pomalému umírání štiky, která ti ukousne nástrahu bez lanka.

rroommaann91 - Profil | Po 6.4.2015 13:44:35

Ahoj, můžete mi někdo osvětít jak je to s uzly na Fluorcarbon navazcích? Mužu na tom vlasci normalně používat veškeré uzly? Ještě jsem z něj návazce na přívlač nedělal, jaký průměr na co je idealní a jaké délky používate? Díky za rady

Mr.Stick - Profil | Pá 17.4.2015 10:42:42

Ahoj, s uzly a FC je to slozite. U vyssich prumeru, dejme tomu 0,25+ to snese vetsinu uzlu, jen si davej pozor pri dotahovani, aby uzel byl dostatecne navlhceny a dotahuj pomalu. U nizsich prumeru je idealni bezuzlova spojka. Tu ale ne kazdy rad pouziva.

boss254 - Profil | Čt 16.4.2015 20:43:58

Zdravím mam otazku.Ake rotačky na jalce mam kúpiť ake farby alebo velkost. Mám Ul prut do 7g dakujem

Knapík - Profil | Pá 17.4.2015 7:05:25

Velikosti bych doporučil spíš menší, tj. 00, 0, 1 a co se týká barev tak by ti neměly chybět stříbrná, zlatá i jejich matné odstíny a černá nebo black furry

romanesku1 - Profil | Pá 3.4.2015 8:53:29

 Shimano Stradic CI4+ 2500 FA & DAIWA BALLISTIC EX-H- 2500
ktory vybrat? Cenovo s nahradnou cievkou su rovnake...mate skusenosti? Diky

Knapík - Profil | Pá 3.4.2015 9:05:59

Daiwy jsou o fous větší než Shimana při stejném označení velikosti ...

brachstep - Profil | Pá 27.3.2015 17:42:53

Dobrý den, letos chci začít s přívlačí a měl bych dotaz. Na netu jsem našel šňůru BARKLEY Whiplash která by o průměru 0,08 měla unést 12,3kg, myslíte že na takto tenkou šňůru můžu vytáhnout i štiku kolem 70 cm ??? Děkuji za odpověď.

Knapík - Profil | Ne 29.3.2015 14:59:44

Já bych ti doporučil pro začátek spíš vlasec, mj. štiku 70cm můžeš vytáhnout i na desítku s nosností něco přes kilo.

JanStropnický - Profil | Pá 27.3.2015 19:39:01

Ahoj, co si myslíte o tomto prutu? http://www.hacik.sk/rybarske-potreby/action/product​detail/oc/3275894/product/quantum-privlacovy-prut-m​agic-trout-shorty.xhtml ve jménu má sice napsáno trout, ale já si mysli, že by mohl být i na okouna ne? :)

Knapík - Profil | Ne 29.3.2015 14:57:38

To by klidně mohl.

Netušim - Profil | Po 23.3.2015 18:29:57

Ahoj,
máte někdo zkušenosti s chytáním štik? Potřeboval bych poradit s nástrahou. A co by jste spíš použili na štiku 110+ cm 25ku nebo 35ku drát? A není probém při lovu štik použít šňůru nebo je to jako u bolenů, že nástrahu nevezme? A ještě jeden dotaz nevíte kde by se dali sehnat woblery alex costa? Mám na ně nejlepší úlovky bolenů, ale nemůžu najít obchod kde by je ještě prodávali. Díky za odpoveď :-)

Knapík - Profil | Út 24.3.2015 8:12:23

Tak tohle je teda oříšek ...
Já ten dotaz chápu takhle :
V první části se ptáš na délku lanka a ne na jeho průměr, pokud je to tak, tam delším lankem určitě nic nezkazíš. Bolen se šňůrou problém nemá, ani tak štika, jen pozor na to, že oproti vlasci nic neodpruží, takže o to větší "štosy" dostane prut, tvá ruka a je nutný mít rozumně nastavenou brzdu, protože všechno natvrdo být zkrátka nemůže.
Woblery si budeš asi muset najít sám ...

ada.petrecky - Profil | Út 17.3.2015 18:28:41

Ahoj,
myslíte že se dají na prut 2,7m 5-20gr vytáhnout štiky přes třeba 70 cm? A měl bych se bát dát na takový proutek gumu třeba 28gr? děkuji za odpověď :-)

Knapík - Profil | Čt 19.3.2015 7:06:20

Určitě dají, ba i větší .-) Nicméně 28g těžkou nástrahu bych si radši potahal na silnějším prutu.