Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

piganek252 - Profil | Po 16.3.2015 20:57:34

Ahoj potřeboval bych poradit ohledně prutu a navijáku.Chci si pořídit prut abu garcia vendeta ale nevím jakou gramaž a délku.Buď 240cm-10-30g nebo 270cm-15-40g budu chytat spíš ze břehu.A ohledně navijáku tak si chci pořídit fox rage ultron pro reel ale nevím jakou velikost 2500 (275g) nebo 3500 (350g).Chtěl bych něco univerzálního abych mohl chytat větší ale i menší ryby. Děkuji za odpověď.

Knapík - Profil | Út 17.3.2015 7:31:41

Já bych si být tebou vybral asi něco mezi tím ..., 2,70m a 7-28g a s velikostí navijáku bych to nepřeháněl, i když nemám páru o kvalitě foxovského přívlačového speciálu, spíš bych se asi podíval po něčem jiném u a to nekaprařské značky.

Matroš - Profil | So 14.3.2015 19:44:17

Ahoj jakou gramáž a délku prutu by jste mi poradili na soukromák na pstruhy a pstruhovku? Chci chytat na plandy,třpytky a woblery. Plandy a třpytky od 2g do 5g a woblery kolem 4,5g.

Knapík - Profil | Po 16.3.2015 7:36:28

2,40m, 2-10g nebo 3-14g svižnější akce - fast, X fast

kulicka69 - Profil | Čt 12.3.2015 0:16:48

Děkuji za odpověd,mě ti štiky na to skáčou víc častěji než pruhovanější rytýři našich vod.Na toho smáčka nebo poblázněného ryperyra a k tomu peříčku co sem si navázal.Voda je orlík a tam to chvilku klesá,nebo se to trhá.Já mam radost z každé zdolané ryby.Většina putuje zpět do domovin.chci si pořídit proutek abu garcia venerte spin 302 pro delší hody.Myslíte že je to optimální volba?Mě se ty proutky od abu zamlouvaj.Nanofil 0,08 a k tomu naviják.CardinalS40FD.Většina lovu bude asi zde.Některé dotazy vás spíše provokují nebo sou tak hlou...é .Děkuji za napsání...máte veliké poděkování .

Knapík - Profil | Čt 12.3.2015 8:32:29

Já myslím, že delší prut na přehradní lov nemůže být na škodu, při lezení okolo břehů lesem je to sice trošku nepraktičtější, ale zas nic nepřekonatelnýho. Co se týká nanofilu, tak osobní zkušenost s ním nemám a věřím, že se ti k němu vyjádří taky někdo jiný, kdo ji mít bude.

novo - Profil | St 11.3.2015 8:33:19

Knapík: opravdu bez ironie obdivuji tvoji práci zde,přeji moc pevné nervi a díky za to.

Knapík - Profil | St 11.3.2015 9:02:44

Taky díky, občas je to ale opravdu náročný :-)

tenisak1 - Profil | St 11.3.2015 7:28:49

Ahoj, letos po 10ti letech jsem si opet obnovil listek. Chci vlacet na Slapech. Doma jsem nasel Simano Catana 270cm 10-30g a Shimabo Antares 210cm 10-30g mam k nim Shimano Stradic 3000 FG Exage 2500. Jaky mi doporucite vlasec eventuelne snuru??? A mam davat na konec lanko nebo je to zbytecne? Dekuju zainfo.

Knapík - Profil | St 11.3.2015 7:38:55

Viděl bych to na cca 0,18 - 0,20mm vlasec a šňůru tak na 7-8kg, když budeš chytat na nástrahy s trojháčky, je použití lanka na místě.

kulicka69 - Profil | Út 10.3.2015 22:19:12

Dobrý den,malinkatý dotaz,lze něčím nahradit lanko na štiky?Jde my o to že když za vycházku utrhám třeba 15 až 20 kopyt ve kalách že bych se s těma lankama nedoplatil.Většinou jdu na okouny nebo candáty a štiky my to koušou.Předem děkuji.

Knapík - Profil | St 11.3.2015 7:12:22

Pokud cílíš výhradně po okounech a candátech, předpokládám, že chytáš spíš s jednoháčkem, kde ukousnutá nástraha většinou štiku na životě neohrozí, pokud se však se štikami potkáváš více než pravidelně, nebylo by asi od věci, použít např. metr silnějšího FC coby návazce před nástrahou. Použít lze i běžný vlasec silnějšího průměru cca od 0,40mm.

Lukryba - Profil | Út 10.3.2015 17:01:11

Zdravím dají se chytat pstruzi popř.lipani na kaprový prut pokud ano jakou nástrahu apod. byste mi doporučili? Díky

Knapík - Profil | St 11.3.2015 7:09:19

Chytat se určitě dají, ale nebude to jaksi ono, že ..., přeci jen tahat 30dkg ryby na 2-3lb prut nebude moc o požitku ze zdolávání ani pohodlné. Přeneseno do atletiky - Maslák taky neběhá 400m v holinkách. O jaký styl lovu by se mělo jednat (položená, plavaná, přívlač, muška ..) ?

Lubvac - Profil | So 7.2.2015 9:52:10

Ahoj, chtel bych se zeptat jakou roli ma barva vlasce pri privlaci. Rusi napr zluta ,oranzova , cervana nebo je spis dobra pruhledna (cira) ci tmave zelena? Diky za odpoved.

Mr.Stick - Profil | Ne 8.3.2015 12:58:45

Každý ti asi řekne něco jiného, svoji vlastní zkušenost. Já už léta používám fluozelené a fluožluté šnůry. A nikdy jsem nezaregistroval, že by to bylo nějak limitující. Na konci podle situace buď ocelové lanko nebo FC.

dygros - Profil | Út 3.3.2015 18:50:33

Zdravím. Existuje soukromí revír ve středních Čechách kde lze vláčet celý rok? Předem děkuji za odpověď

Knapík - Profil | St 4.3.2015 7:13:51

Pokud se nic nezměnilo, tak Štěchovice a Vltava 7 ..., koukni se do soupisu revírů, tam najdeš přesné info.

Knapík - Profil | Pá 6.3.2015 10:37:25

Sorry, špatně jsem přečetl zadání a uvedl revíry svazové ..., na soukromácích ti většinou řeč peněz umožní i nemožné ...

Matroš - Profil | St 4.3.2015 19:24:33

Čaute..
Koncem března pojedu na jeden soukromák na štiky.. Myslíte,že se ještě nebudou třít? Ještě teď to tam je zamrzlý.

Knapík - Profil | Čt 5.3.2015 7:13:38

Koncem března bych se tedy na chytání štik osobně nezaměřoval, ono to hájení má přeci jen nějaký smysl ... Naopak, pokud ještě vytřený nebudou, je jejich lov prasárna největšího kalibru.