Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

Bobrstain - Profil | St 18.2.2015 11:28:07

Zdravím pánové, měl bych menší dotaz. Budu si pořizovat prut Scimitar AX Spin 270MH ( 15-60g , 240 cm) .. Doporučily by jste mi k němu nějaký(é) naviják(y) do 2000? děkuji.

Štiky, candati, boleni či menší sumci. specializace

SUMÍK - Profil | So 21.2.2015 10:15:49

Kolem 2000,- vyber něco od shimana(exage), spro (red arc) nebo daiwy(legalis). Velikost kolem 3000. Za ty peníze, počítej s tím, že to nebude žádný zázrak

pekeno - Profil | So 14.2.2015 23:54:18

Jaký přivlačový prut na pstruhy stále vahám co vybrat. Chtěl bych velikost okolo 210cm, gramáž tak 5-15gr. cena do 3000kč Díky za rady

SUMÍK - Profil | So 21.2.2015 9:37:20

Co třeba favorite professional 3-14g. Professionaly má na pstruhy celkem dost lidí. Délka taky odpovídá.

zdevac - Profil | Čt 12.2.2015 9:28:03

Ahoj, prosím, co si myslíte o kombinaci prut Avantgarde Spinn 2,4 m 5 - 28 g + naviják Quanta 2000? Na to bych dal asi něco jako 0,08 - 0,10 Berkley Nanofil Crystal.

Určení je přívlač na větších řekách (Vltava, Labe, Kamýk, Labská), cílová ryba převážně okouni, střední štiky, candáti. K vodě se dostanu občas, počítám vláčecí půlden jednou za dva za tři týdny. Je možné, že sestava bude občas používána i k lovu na položenou nebo plavanou, ale žádná krmítka a velké boilies, ale klasika pár gramů olůvko a háček se žížalou nebou kousek chleba (opět menší a střední ryby).

Děkuji.


EDIT: přemýšlel jsem i o 2.70cm a výše, ale tam je problém buď s rozpětím gramáže, nebo jsou pruty dost drahé. Vím, že ideál na vše neexistuje, ale přeci jen bych rád pokryl UL a L přívlač prutem jedním. Ale samozřejmě bych 2.7 bral více. Něco jako PROFILINE PICKER 270 cm/5-30g?


Knapík - Profil | Čt 12.2.2015 10:00:49

Já bych přidal na délce prutu, ale to říkám pořád. Zároveň bych klidně zvolil i o číslo větší naviják.

scjsci - Profil | Po 2.2.2015 19:45:41

ahoj, chtěl bych si koupit Savage Gear Predator 30 - 90 g, stačí to na fousáče na vláčku nebo bych měl sáhnout po tvrdším prutu?

Bambus... T.maniak - Profil | Ne 8.2.2015 20:28:43

Ahoj , s tímto prutem bohuzel nemam zkusenosti , dulezite je si prut vyzkoušet , protože každá firma si pod představou 30-90g představuje neco jiného . Tak ze gramaz nemusí byt odpovídající ..

BaxxterGTI - Profil | Pá 6.2.2015 5:16:53

Aký navijak by ste zvolili na prut Favorit Professional 2,2m 2 až 10g. Môže tam ísť Shimano Exage 3000? 3000 je myslím to isté ako 2500 len v tom rozdiele že 3000 má plytku cievku. Váha obidvoch je 250g a váha prutu je 100g.

Bambus... T.maniak - Profil | Ne 8.2.2015 20:26:54

Ahoj ja bych tam zvolil v pohode 2500, velikostní je to dostačující . Je to na tobe to rozhodnuti :) neni to nic co by mnelo vadit si myslim

Matroš - Profil | So 31.1.2015 16:34:16

Ahoj kolegové vláčkaři!
Tenhle rok bych rád začal s UL na pstruhy na jednom určitém nerevírovém potoku na Šumavě s tůněmi,vázkami a kameny (skoro panenská voda) na kterém jsem chytal jako malý s žížalou a splávkem s dědou. Potřebuju pomoct s výběrem gramáže prutu a navijáku.Do teď jsem chytal na H a XH přívlač ale chtěl bych zkusit taky to kouzlo UL vláčky..Zpět k tomu vybavení- Chtěl bych chytat na vážně ultra malé nástrahy bez protihrotu,protože ty pstroužci jsou vážně malý a na velkého se narazí málo kdy.Takže potřebuji poradit: gramáž prutu,průměr vlasce a velikost navijáku.

Knapík - Profil | Po 2.2.2015 7:59:36

Obávám se, že nerevírový potok někam poteče a bude s největší pravděpodobností zahrnut jako přítok nějaké jiné vody/revíru a bude tím pádem chovný. I skladba ryb, jak uvádíš, většina je jich malých, by napovídala odchovnému potoku. Já bych asi volil jiný revír a vybavení bych řešil asi až v další řadě.

Lukast - Profil | Čt 29.1.2015 18:51:37

Dobrý den,
poraďte mi jaký vlasec je vhodný pro vláčení na pstruhy v potocích na gumičky a potom na rotačky?
Jaké má mít vlastnosti ten vlasec a nějaké značky. Za 150m bych nedal asi více než max.100 Kč pro vaši představu.A nevadí kdyby měl vlasec červenou barvu,nebo je lepší čirá?
Díky za odpověď.

Knapík - Profil | Pá 30.1.2015 9:23:38

Klidně sáhni po vlasci Raptor, drahý není a slušně drží ... Průměr bych viděl tak 0,16 - 0,18mm
https://www.google.cz/search?q=vlasec+raptor&tbm=is​ch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=ST_LVKmkM4vgaNyugOAJ&v​ed=0CFAQsAQ&biw=1280&bih=871

Jarda Ludačka - Profil | Ne 25.1.2015 20:16:35

Dobrý den, před Vánocema jsem zlomil můj vláčák (7-21g) a budu si kupovat nový UL. Moje otázka zní: Používáte na UL přívlač pletenku? Popř jaký průměr. A velikost navijáku? Díky za odpověď

SUMÍK - Profil | Po 26.1.2015 9:15:30

Dobrý den. Na UL se dá použít pletenka bez problémů. Nějaká tenká tak do průměru 0,10mm. Já používám Sunline nebo nanofil. Velikost navijáku kolem od 1000 do 2500. Někdo má i 3000 na delší náhozy malých plandavek.

pete2 - Profil | Út 20.1.2015 14:03:06

Ahoj,
chtel bych se zeptat. Vcera jsem si vyzvedl novou povolenku a pri jejim prebirani mi predavajici v MO rikal, ze se u nas da vlacet celorocne, ze kdyz vlastne vlacim na umelou nastrahu tak chytam okouny a ty prece dobu hajeni nemaji a ze si mam precist Rybarsky rad. Je pravda, ze v radu je napsano cituji,, Lov přívlačí je povolen na xxx xxxx a xxxx, ale doba napr. od 16.6-31.12 tam nikde uvedena neni. Jsem z toho trochu paf a nerad bych prisel o RL, kdyz bych vyrazil na privlac uz drive jak 16.6. Muzete mi prosim poradit jak to tedy je, kdyz se v Rybarskem radu neudava datum?
Dekuji

Knapík - Profil | Út 20.1.2015 14:06:54

Pokud není na daném revíru povolena přívlač celoročně - což je uvedeno v soupisu revírů, platí níže uvedené :

§ 16 vyhlášky č. 197/2004 Sb.
(1) V mimopstruhovém rybářském revíru je povoleným způsobem lovu:
b) lov přívlačí nebo hlubinnou přívlačí v době od 16. června do 31. prosince,

Mr.Stick - Profil | Út 20.1.2015 22:03:48

V které že MO byl předávající taková lama, že ti tohle řekl? Pokud to myslel vážně, nemá tam co dělat. Bohužel, pokud svaz vedou podobní jedinci, těžko se můžeme divit tomu, kde jsme.

Jinak viz. Knapík ...

bohink - Profil | Po 19.1.2015 21:13:35

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli se dá koupit nějaký pořádný obal na vláčkařské pruty i s prostore pro navijáky.Poraďte mi nebo něco doporučte mám tři UL pruty různé gramáže o délce 2.10,2.20 a 2.45
Děkuji

Bambus... T.maniak - Profil | Út 20.1.2015 7:50:59

Zdravim te ,

Osobne bych pruty do obalu s navijakama nedával , kor u UL prutu hrozí napr . Zlomeni špičky atd .