Plavaná
Hlavní poradna pro plavanou
Moderátoři - poradci: MrKos, Hiram, Outer, Match Angler, lobotomie (fanik).
RK - Profil | Út 10.4.2012 14:56:30
Zeptám se tedy na příkladu.Myslíte si,že je lepší chytat na 6m hloubce se sedmičkou boloňkou,než na průběžno s matchkou? Já osobně to mám vyzkoušené a nahazovat s tou boloňkou anglána,za kterym vlaje šestimetrová sestava neni nic moc.O průběhu se tady mluví , jako o nemravném návrhu,ale nic složitého na něm nevidím.Děkuji za vaše názory.
MrKos - Profil | Út 10.4.2012 16:55:55
Outer - Profil | Pá 13.4.2012 6:45:54
miejda - Profil | Po 9.4.2012 14:25:06
mám dotaz, jaká je podle Vás nejlepší podběráková tyč, nebo jestli mi mužete
nějakou poradit.
Předem děkuji za odpověd.
MrKos - Profil | Út 10.4.2012 16:53:39
Ovšem sám mám tyčku od Mila a je to hodně o tom kolik peněz do toho chceš investovat. Potom taky o tom zda preferuješ uhlík a lehkou tyč s rychlou akcí, nebo je to jedno a stačí sklolaminát za tři stovky.
mimtrio - Profil | So 7.4.2012 13:20:54
MrKos - Profil | Út 10.4.2012 16:50:27
Štěpsa - Profil | Pá 6.4.2012 9:39:42
MrKos - Profil | Pá 6.4.2012 9:59:12
Pro lov na splávek s vlascem 0,25 stačí i teleskop se zátěží 40-80g.
Hiram - Profil | Pá 6.4.2012 13:38:10
Chytat se s tím opravdu dá. Můžeš tak chytat i s waglerem. Pokud budeš mít naviják s jemnější brzdou tak se dá jít s rozumnou šancí na neutržení i do vlasců kmen 0,16mm a návazce 0,14mm.
Bohužel tyto pruty nemůžou poskytnout požadované vlastnosti a zeslabování vlasce nepovede k lepším vlastnostem sestavy tak jako je tomu u match prutu. A nejde jen o vlasec, jde o přesnost nahazování, dálku, rychlost a sílu záseku, tlumení výpadů při zdolávání a komfort při lovu (lehký prut - menší únava).
Prostě to zkus a když Tě to bude bavit, stejně si pořídíš lepší prut, když ne nehaž flintu do žita a zkus to jindy třeba s půjčeným odhozem nebo bolonězkou.
Taky je třeba říct, že plavaná je i chytání s bičem. To je zase úplně jiná kapitola...
Mrkni i do zdejšího bazaru, bývají tu pruty za pár stovek.
mimtrio - Profil | St 4.4.2012 18:56:45
měl by jsem dotaz asi dost ohraný ale zkusím to. Líbí se mi plavaná a jsem na rozpacích jestli pruty matchové anebo bolognes. Potřebuju se už rozhodnout ale moc mi to nejde. Peněz taky moc není tak jestli by jste byli tak hodní a poradili aby to šlo prut i cena nějak k sobě. Děkuji nashledanou
MrKos - Profil | Pá 6.4.2012 7:32:39
Popsáno je to tu dostatečně a otázejk na toto téma několik desítek, namátkou http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=633853
džubi - Profil | St 4.4.2012 18:19:05
MrKos - Profil | Pá 6.4.2012 7:22:19
http://www.mrk.cz/r/atlasy/nastrahy_navnady/nastrahy/spesl_navnada/?kw=pařená%20houska
Kyklop1 - Profil | Ne 1.4.2012 22:08:16
Hiram - Profil | Ne 1.4.2012 22:36:10
K tomu jaru... no taky nevíš v jakém přesném poměru myješ nádobí. Plocha vlasce co budeš odmašťovat bude oproti talíři asi tak stejná +/- účinnost. Moc bych si s tím hlavu nelámal a přistoupil k tomu tak nějak s rozumem, čili "přiměřeně, přiměřeně,..."
lobotomie (fanik) - Profil | Po 2.4.2012 8:31:39
MAHONY1957 - Profil | So 31.3.2012 21:21:50
lobotomie (fanik) - Profil | So 31.3.2012 21:46:24
tuším jsem je kdysi viděl v ravenu
JJanekk - Profil | Čt 29.3.2012 12:43:54
Dík. Honza
lobotomie (fanik) - Profil | Čt 29.3.2012 13:29:51
osobně ji používám na splávky 2-3g a výše, ale téměř nikdy tak, aby na 5g splávek dal torpilu 4,5 nebo 5g - tam použiji raději torpilu 3g a zbytek dovážím broky 5x0,3g 2x0,2g a 1x0,1g a nechám si tím určitý prostor pro změnu sestavy a rozložení zátěže. Pochopitelně u 10g splávku to bude zase trochu jinak atd.
Na klouzák na hloubky 4m+ mám osobní minimum 3g torpilu
jiný další význam mě v tuto chvíli nenapadá
P.Pampalini - Profil | St 28.3.2012 10:18:34
začínám po letech znova rybařit, chystám se hlavně na Jizeru 1 a 2. Široká je +- 20m, ale jsou kolem stromy. Cílem je bílá ryba, případně sem tam kapřík :)
Mám dilema ohledně prutu. Uvažoval jsem o boloňce 6 m, jenže se toho bojím kvůli stromům - je to dlouhé bidlo a asi bych často visel.. Jako alternativa mě tedy napadá match/telematch kolem 3.9-4.2 m, ale nevím zda li to není málo. No a tak nevím do čeho jít..Díky za radu!
lobotomie (fanik) - Profil | St 28.3.2012 10:26:01
Kde to žije - plavaná
SoRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
PáNaviják Centrepin 5883
PáSamo domo splávky 1923
StKlub přátel Bolognese 1759
. . . Prak na krmení 243
. . . Boloňka a předpřipravené sestavy 19
. . . Bolognese 5/6 m 5
. . . Colmic nebo Sportex? 3
. . . vlastnosti prutu 7
. . . Co je to za rybu? 37
Co je nového - plavaná + obecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - plavaná
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...









