Plavaná

Hlavní poradna pro plavanou

Moderátoři - poradci: MrKosHiramOuterMatch Anglerlobotomie (fanik).

kubcek - Profil | Ne 24.7.2011 19:25:24

Potřeboval bych poradit jakou gumu používat při lovu 6m bičem na stojaté vodě při použití vlasce o průměru 0,12mm . Protože pokaždé když zaseknu kapra ta ho udržim tak 10 vteřin a pak se mi utrhnes jiným druhem ryb nemám problém.

MrKos - Profil | Po 25.7.2011 12:33:30

osobně na tak krátký bič kapry nechytám, ale pokud jinak nedáš tak něco málo je zde http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=619649

případně zde http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=616141

Hiram - Profil | Po 25.7.2011 17:43:29

Po všech pokusech, které jsem s tím dělal můžu jen doporučit hodit v takovém případě bič doma do kouta a pořídit si děličku. Už jen kvůli těm kaprům co teď tahají utržené udičky za sebou... Minimálně stojí za zvážení vzít si místo toho biče bolonězku nebo jakýkoliv delší lehčí prut s navijákem.

VERŇÁK - Profil | Ne 24.7.2011 16:29:17

Ahoj kolegové potřeboval bych poradit jak na plotičky barvu krmení co do toho dát a jakou příchut, před 16.6 to bylo super plotičky šli krásně a zachytal jsem si suprově a ted nic jedna tak za hodinku lovu.

MrKos - Profil | Po 25.7.2011 12:28:59

Plotice se rády drží ve sloupci takže bych do nějaké hotovky (klidně krmítková směs za pár kaček) dal trochu hlíny, trochu živé a ani to nemusí být správně dovlhčené. Vznášející se kousky udrží rybu na místě a lov z propadu nebo kousek pod hladinou je většinou spolehlivý.
Na vodě kde je plotic dost lze krmení nahradit volně pohozeným pečivem a okolo něho potom lovit.

Wee.kend - Profil | Pá 22.7.2011 19:25:36

Zdravím , v poslední době mne začal fascinovat lov děličkou a tak se snažím než se do tohoto druhu rybaření pustím načíst co nejvíce informací.Tak jsem vás chtěl poprosit jestli nevíte o nějaké knížce (DVD) která se věnuje čistě nebo alespoň z většiny tomuto odvětví popřípadě nějaký kvalitní web kde se o této problematice lovu dočtu co nejvíce.Předem děkuji za odpověď

Hiram - Profil | So 23.7.2011 10:55:24

http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=901
http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=908
Další přibudou postupně... Žádná literatura mi není známá bohužel... V několika málo nových knihách je děličce věnováno pár stránek ale ty informace nejdou vůbec do hloubky. Projdi si MRK, něco se tu dozvíš. Docela zajímavá může být i diskuze - konkrétně oddíl o plavané a děličce na www.onarb.sk a nějaký článek je i na www.fish-pro.cz a www.plavana.cz

Salouš - Profil | Ne 17.7.2011 22:47:07

Čau chlapi,mám problém.Koupil jsem si na odhoz novej vlasec.Je od MIVARDI přímo na chytání odhozem, potápivej,ale po týdnu mi začal vyplavávat na hladinu.I když ho zaseknu pod hladinu,stejně mi po 10ti minutách vyjede na hladinu.Nevím co s tím. Dík za radu.

MrKos - Profil | Po 18.7.2011 6:48:53

Vykoupej celou cívku v jarovém rozoku a pak v čisté vodě. Pokud to nepomůže tak jsou na trhu omašťovadla přímo určená k odmašťování vlasců, ale jar většinou stačí.

Hrobek - Profil | Pá 15.7.2011 22:57:02

Zdravím, chtěl bych se zeptat jakou velikost háčku je nejvhodnější zvolit při plavané na stojaté vodě ? Mám v úmyslu lovit menší kaprovité ryby. Jako nástrahu používám kukuřici. Díky za odpověď.

MrKos - Profil | Ne 17.7.2011 20:25:35

Osobně na kapry preferuji č 10-14 podle toho jaká je to kukuřice, jak silný používám návazec a jaký model háčku to je. A na menší kaprovité ryby jako třebas cejny bych se nebál jít klidně na č.16.

zelenáč007 - Profil | Čt 14.7.2011 15:59:13

Dobrý den, chytám na stojaté vodě s wagglerem .Protože standardně chytám cejny a plotice (na kukuřici, na červy i rousnice) a rád bych chytal kapry, změnil jsem nástrahu na halibut pelety, které uvazuji pod háček. Jak ale kapry přilíkat? mám vnadit jen halibut peletami, nebo vytvářet klasickou směs s partiklem (kukuřice, semínka...)? Nebo existuje i jiný způsob jak selektovat cejny a plotice pryč z loveného místa? Díky.

Outer - Profil | Pá 15.7.2011 14:24:27

Určitě bych si odpustil použití krmení, protože to láká drobnou rybu. Teď, když je teplota vody na maximu je velice těžké selektovat pouze kapry, protože i plotice jsou ochotny přijímat kukuřici a jiná semena. Pelety asi nebudou to pravé, protože se rozpadají a tvoří stejnou stopu jako krmení, zkusil bych opravdu něco radikálního jako je cizrna a vařená kukuřice.

Salouš - Profil | Čt 14.7.2011 20:18:14

Zdarec pánové. Nepokazím něco,když dám pomletou syrovou řepku do krmení? Dík za odpovědi.

Outer - Profil | Pá 15.7.2011 14:23:49

Určitě tím nic, nepokazíš, ovšem lehkým opražením a následným pomletím bys krmení určitě vylepšil.

Rosťa Š. - Profil | Po 11.7.2011 16:12:52

Chtěl bych se zeptat kolik ttx (Milo) mám přidat do 3kg suché směsi.Diky

Outer - Profil | St 13.7.2011 14:21:31

Stačí 1/2kg. Suchou TTX zaliješ asi 3litry vody, necháš alespoň 1 hodinu stát. Podle konzistence můžeš přidat vodu. Vzniklou kaší rozmícháš do suchého krmení.

mig61 - Profil | Po 11.7.2011 22:22:28

fanikovi děkuji za odpověď, ale nějak odpovědi nerozumím: "víc věříte a rozumíte si s angličákem, ale pokud by záběry nebyly přesvědčivé, tak byste uvažoval o pevném splávku". A protože všechny záběry ryb nejsou přesvědčivé (a i ty chceme přece proměnit), tak mi z toho vyplývá, že pevný je v tomto případě lepší, nebo ne?

lobotomie (fanik) - Profil | Po 11.7.2011 23:12:44

ne, někdy je prostě lepší chytat na dobře vyvážený waggler a jindy na pevňáka... víc věřím waggleru, ale vyjímečně přejdu na pevný splávek - je to pak spíš o podání nástrahy, kdy ta nebo ona varianta rybám víc vyhovuje - nic víc nic míň, pokud bych si měl vybrat jen jednu možnost - tak to bude waggler

mig61 - Profil | Po 11.7.2011 13:21:12

Prosím o radu, čemu byste dali přednost na hloubce do 2m a vzdálenosti do 10m: pevný splávek nebo angličák a proč? Děkuji.

lobotomie (fanik) - Profil | Po 11.7.2011 15:44:49

klidně bych vyzkoušel oboje, ale jako první bych nasadil jemný peacock angličák 1+1g nebo 2+1g. Proč? Prostě protože mu víc věřím a víc si s ním rozumím. V případě že bych viděl pohyb ryb, ale záběry by nebyli přesvědčivé bych uvažoval o pevném splávku.