Plavaná

Hlavní poradna pro plavanou

Moderátoři - poradci: MrKosHiramOuterMatch Anglerlobotomie (fanik).

dingo93 - Profil | Út 23.8.2011 20:59:19

dobry vecir,rad bych jsem se zeptal jak ma byt hacek nad zakrmenym miste na zavodech dekuji t.dang

MrKos - Profil | Po 29.8.2011 17:06:46

Háček musí být vždy tam kde ho nejlépe žere ryba a to někdy znamená přesně, někdy mírně přehloubený na dně a někdy naopak opravdu nad krmením. Jsou situace kdy ryba háček vyžaduje třeba jen metr pod hladinou. Je potřeba to zkusit a univerzální návod neexistuje nebo se hledá velice špatně.

hook5 - Profil | Čt 18.8.2011 22:01:13

Ahoj rybári!chtel bych poradit s vyberem splavku nebo wobleru jestli mate nejaky tip rad ho uvitam diky.....:)

MrKos - Profil | Pá 19.8.2011 20:50:06

splávek - to je tak široký pojem že nevím co doporučit. Sám jich na to moje amatérské šudlání mám asi stovku a prakticky každý něčím jiný.

pokud si přečteš podrobně toto http://www.mrk.cz/tackle.php3?kat=54

tak už tam zjistíš na co je který splávek, jak ho hodnotí uživatelé a podle toho už se dá vybrat. Další důležitou věcí je to kde s tím splávkem chceš chytat a jakým vybavením ho tam budeš házet protože asi těžko by jsi například s matchkou odchytal 10g kuláč na 5m hluboké tažné řece.

Taky by neškodilo si přečíst články o plavané http://www.mrk.cz/clanky.php3?kat=1
je jich tady 86 a některé jsou přímo o splávcích a jejich využití. Až to všechno přečteš tak se zeptej znovu a konkrétně, možná zjistíš že už se ptát nemusíš.

Cronicle - Profil | St 17.8.2011 13:56:09

Zdravím! Chcel by som vyskúšať lov kaprov na plávanú. Kúpil som si dnes /na radu predajcu/ angličák od fy. Dragon, presnejšie Slim Bullet 1g Ld. +2g. Mohol by mi niekto z Vás vysvetliť čo znamená to označenie 1g Ld. +2g ? Predpokladám, že to 2g je hmotnosť, ktorou treba angličák vyvážiť.

Hiram - Profil | Čt 18.8.2011 21:53:11

Tak jim ho běž zase vrátit... To není zrovna ideální splávek na kapry... Jinak, ano 1+2 znamená 1g vlastní zátěže a 2g na dovážení.

Majša - Profil | Út 16.8.2011 13:22:58

Děkuji za odpověď. Že se jedná o ryby vím určitě. Většinou jsou to kapři při závodech a ryjou jen v místech, kde je nakrmeno. V těchto případech zkouším střílet červy pravidelně a pokud používám krmení, tak hodně lehké, aby udělalo záklal. Háčky zmenšuji a návazce dávám i hodně dlouhé, aby byl chod nástrahy přirozený. Když přišly záběry, tak nade dnem a na malý kousíček, což si vysvětluju tím, že tam ryba jezdí a sbírá jemné částice, kdteré se zvednou nahoru. Přes to na to kolik tam bývá ryb je záběrů málo a když má člověk při závodech najetý ryby a nedokáže je nachytat, tak je to důvod k zamyšlení. Ještě k těm červům. Není problém, že když je tam moc krmení, má ryba spíš problém najít nástrahu?

lobotomie (fanik) - Profil | Út 16.8.2011 13:41:59

na to se nedá generálně odpovědět a ani vyvozovat nějaké závěry, jezdím závody doslova každý víkend a od března do listopadu to jsou závody z 80% hlavně o kaprech a pokaždé je to jinak. Mě se v těchto situacích hodně osvědčilo přikrmovat jedním typem živé nebo partiklu a chytat na jiný typ živé nebo partiklu (pinka vs červ, pšenice vs kukuřice), respektive to co dávám na háček přistřeluji v daleko menším množství. Hodně často také v tomto období fungují v naši plavané zatracované halibut pelety v menších velikostech.

TondasDas - Profil | Po 15.8.2011 22:35:38

Dobry vecer,
rad bych se zeptal kde je lepsi setrit. Chci si koupit bolo 15-60g - 6m a k tomu navijak 20 s bojovkou ale nemam dost financi na poradny cajk a uz se mi nechce cekat. je lepsi usetrit nejakou kacku na prutu ci navijaku ? Osobne si myslim ze by bylo lepsi trochu zkrouhnout navijak. Strop mam do 2500,- oboji. Chtel bych na to chytat dravce na splevech sem tam nejakeho kaprika nebo bilou rybu proste vsecho chut na svazovce. Libi se mi na tom to ze se da celkem daleko pustit rybka po proudu nebo se s tim da dosahnout pred rakos aniz bych mel vlasec na hladine.
Diky za rady

Hiram - Profil | Út 16.8.2011 12:14:27

Rozhodně ušetři raději na navijáku a to klidně výrazně :-)

Majša - Profil | Ne 14.8.2011 20:54:43

Zdravím, rád bych se s vámi poradil o tom, co dělat, když máte rybu na krmení, ryje tam jak za mlada, všude spousta bublinek, ale nejde jí dostat na háček. Mnohokrát se mi to stalo a dodnes nevím jak si s tím poradit. Máte někdo prosím nějakou radu?

Hiram - Profil | Po 15.8.2011 9:16:51

Pokud je to loviště v rozumné dálce a hloubce, tak si zkus pořídit aspoň litr červů, vhodný prak a červy tam pomalu po troškách střílej. To by mělo rybu vyprovokovat. Jinak je problém v montáži, návazci, háčku, nástraze, vedení splávku... Eventuelně zkus přidat do krmení nějakou vhodnou přísadu. Říká se že troška mleté papriky by měla rybu taktéž vyprovokovat k braní. Ale množství s rozumem... A jako poslední, jsi si jistý že ty bubliny způsobuje větší ryba, karas,...?

bajas - Profil | So 6.8.2011 11:51:15

zdravím,chtěl bych vědět kolik kg je 20 litru krmeni v suchem stavu ? dekuji

Hiram - Profil | Po 8.8.2011 12:11:39

cca 5

Hrobek - Profil | Pá 29.7.2011 14:52:02

Zdravím, mám dotaz : za jakou nejnižší cenu by se dal pořídit už obstojný matchový prut délky 420 cm s vrhací zátěží 5-15g ? Předem děkuji za odpověď.

MrKos - Profil | Po 1.8.2011 8:13:56

to se zde probíralo nesčetněkrát http://www.mrk.cz/search.php3?kde=otazky&kw=matchov​%FD+prut

navíc termín "už obstojný " je tak trochu zavádějící neboli každý má rád něco jiného

kropítko - Profil | Ne 31.7.2011 18:12:48

Potřebuji opravit očka na matchovém prutu, poradíte?

MrKos - Profil | Po 1.8.2011 8:10:48

carp team přelouč - Profil | Ne 31.7.2011 8:20:20

Dala by se sehnat nějaká bolonezová dělička do 2.000??Děkuji

lobotomie (fanik) - Profil | Ne 31.7.2011 21:24:37

Bolonezová dělička? asi ani za 10.000. Za málo...