Feeder

Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)

Moderátoři - poradci: Martin M.plavantym.

jis2702 - Profil | Pá 19.9.2014 8:27:21

Ahoj, mám na vás dotaz ohledně vnadící směsi. Na jakém základu vybrat směs s ohledem na teplotu vody ? (rybí moučka, pomleté pečivo a pod.) Díky.

tym - Profil | Pá 19.9.2014 9:33:33

Obecně se míní, že směsi s vyšším obsahem rybích mouček lépe fungují v teplé vodě. Nicméně jsou i moučky s nízkým obsahem tuků a olejů, které se s velkým úspěchem používají celoročně. Dobrou variantou jsou i kombinace sladkých směsí s částí rybiny, ovšem kvalita rybích směsí je velmi kolísavá od výrobce k výrobci, takže je třeba maličko zkoušet. Má zkušenost je taková, že dobrá směs z rybích mouček funguje velmi dobře i v podzimní chladnoucí vodě, pokud není nabízena ve velkém množství. Osvědčuje se zejména pro lov technikou method feeder.

Martin M. - Profil | Pá 19.9.2014 9:43:03

Ahoj, krome method feederu, kde pouzivam rybi mixy rad a casto (a na teplotu moc nekoukam), si myslim, ze casteji a vice nachytas s klasickymi smesmi - jednoduse mene riskujes, ze se rybam netrefis do chuti. Vyjimkou muze byt pokus o lov nejake pekne ryby, kdy se predem vzdas zabavy a pujde jen o tu jednu vetsi rybu. Podle mne cim brutalnejsi rybi smes (mastnejsi, vic rybinova), tim mene se libi hlavne malym rybam.

Mauglii - Profil | Pá 12.9.2014 20:54:48

čau , máte někdo tip jak chytat s feederem ve tmě ? svítící tyčinky na špičce mi přijdou jako naprosto nevyhovující

vyzkoušel jsem tyhle dva typy http://rybarske-signalizatory.heureka.cz/jsa-fish-d​rzak-na-chemicke-svetlo-i-2ks-s/
http://rybarske-signalizatory.heureka.cz/jaxon-roln​icka-dvojita-se-sveracem-na-spicku-a-chemicke-svetl​o/

plavan - Profil | Pá 12.9.2014 21:06:19

Pakliže ti nevyhovují svítící tyčinky na špičce, tak holt budeš muset svítit na celou špici nějakou svítilnou, kterou umístíš někam pod prut na držák a osvítíš si očka prutu nebo si budeš svítit na špičku nějakou lepší čelovkou, která tam dosvítí. Jak to asi vypadá uvidíš na moji fotce. Blesk na foťáku taky nejvíce osvítí očka. Pro detail si klikni do obrázku.
Já mám rád světýlka a tak si občas přilepím elektrické světýlko či chemické světýlko ke špičce izolačkou mezi druhé a třetí očko od konce. Jako dobrý nápad se mi jeví tento držáček od Drennana, ale nevím, kde ho u nás sehnat.

http://www.northeasttackle.co.uk/pike-fishing-tackl​​e-c15/accessories-c26/isotopes-in-pair-with-​rod-hol​ders-p1355

panTau - Profil | St 10.9.2014 20:57:27

Ahoj, naskytnula se mi příležitost vyrazit jeden den na Vltavu nĕkam mezi České Budĕjovice a Hlubokou nad Vltavou. Jenom nevím, jestli zvolit místo nad jezem nebo radĕji pod jezem? Nebo ještĕ radĕji dále od jezu? Dĕkuji za radu.

Martin M. - Profil | St 10.9.2014 21:06:47

Ahoj, to asi zalezi, jestli chces chytit kapra nebo tlouste. Obecne takhle od stolu pokud se voda ochlazuje nebo se zhorsuje pocasi, tak bych se presouval do tissi a hlubsi vody. Ale v terenu to muze byt uplne naopak a nepochopis to.

Šlapeto - Profil | Čt 11.9.2014 8:48:38

Jelikož dost prší a bude pršet, tak bych šel raději do nadjezí, protože by podjezí mohlo být nechytatelné. Jinak platí co psal martin, ale i v zimě občas chytám pod jezem. Chce to vvyzkoušet oboje, o nic nejde :))

Davifi - Profil | St 10.9.2014 18:06:43

Zdravím, právě jsem si pořídil medium feeder 3,3. Chtěl bych se věnovat lovu cejnů a jiných menších rybek. Pro tyto učely jsem si pořídil vlasec speciálně na feeder 0,18 mm. Vzhledem k tomu, že jsem měl feeder poprvé v ruce nevěděl jsem co od toho mužu čekat a při prvním náhozu se mi vlasec přetrhl a návazec i s krmítkem odletěl (krmítko 20 g + method mix), Pokud jsem hodil jen kousek od břehu vlasec to vydržel, ale náhozy, které už byly třeba 7 m od břehu tak to se vlasec vždy přetrhl. Nevím vlasec by měl v pohodě pojmout 4 kg co je tam napsáno a krmítka se mi taky nezdají nějak extra těžká. Mužete mi poradit jak nahazovat aby se vlasec netrhal a já zbytečně nestrácel krmítka a návazce popřípadě co jiného pořídit ? Předem děkuji za odpověď.

Martin M. - Profil | St 10.9.2014 21:05:04

Ahoj, ten vlasec byl smejd, kup jiny (uplne jinou znacku) a doporucuji jako zaklad 0.20 mm. Pokud budes i pak trhat, tak jedine snad ze delas uzly na maslicku :-)

el.ou - Profil | Ne 7.9.2014 5:14:54

Ahoj, ještě jeden dotaz. S feederem začínám. Koupil jsem původní model speed master medium. Líbil se mi víc, než nová řada AX. Byla to chyba? Pročítám diskuze i recenze a narazil jsem na upozornění, že u média se láme často při odhozu třetí díl do kterého se zasouvá špička. Můžu použít 45g krmítko method na vzdálenost 40 - 50m, stoják? Dostal jsem se s prutem k vodě pouze jednou, pár kaprů do 60cm už na něj mám. Feederové montáže jsem používal dřív na jiné pruty. Tohle je ale vážně jiný level. Nerad bych prut poškodil. Léta chytám matchku a jemné pruty mi cizí nejsou. Tady si zatím nejsem jistý.

Martin M. - Profil | Ne 7.9.2014 20:55:18

Ahoj, pri nahazovani nebo zdolavani velkych ryb tento prut nezlomis, dej si pozor pri zvedani malych ryb z vody.
Nahazovani 50m je uz mozna za hranici moznosti tohoto prutu bez ohledu na lamani.

el.ou - Profil | Čt 4.9.2014 9:53:33

Ahoj. Mám dotaz na Korum quick change beads. Líbí se mi tato vychytávka, mám ovšem obavy zda vydrží nápor větších ryb. (kapr 70 + ) Kmen max. 0,22mm prut speedm. medium.

tym - Profil | Čt 4.9.2014 10:10:32

Ahoj. Mám s tím kapry přes 70 cm a bez problémů. Je to plast, ale v tahu vydrží moc

Příbor - Profil | Čt 4.9.2014 2:07:00

Ahoj. Chystám se o víkendu na 24 hodinové závody. Přes den bych chtěl chytat hlavně feedr. Tak bych se chtěl zeptat jestli je lepší použít klasický košíček nebo metod krmítko. Budu chytat na kukuřici na vlasovém navazci a chtěl bych skusit o plovoucí kukuřici je to dobrá volba nebo ne. A jak dlouhý použít návazec, bylo mě poraděno maximálně 20cm. Rybí osádka je kapr 30 až 96 cm a amur do 80 cm. Děkuji za odpověď.

Martin M. - Profil | Čt 4.9.2014 2:18:16

Ahoj, behem 24h muzes vyzkouset desitky ruznych montazi a zjistit lepe nez my, co bude fungovat, tam to nebude moc o spechu ze bys hned od zacatku musel chytat naplno. Navazec do 20cm by mel na kapry byt v poradku, ale nevahej zkusit na chvili i delsi, pokud by to nebralo.
Pokud budes chytat s method krmitkem, pravdepodobne budes muset zvolit jeste soubezne krmeni nejakym jinym nastrojem (prak, raketa...).

tym - Profil | Čt 4.9.2014 6:23:07

Čtyřiadvacítka je dlouhý závod a v něm je třeba zkoušet. Nálada ryb se může podle jejich nasycenosti lišit. Hlavně je třeba mít dostatek krmení a "rozumně" krmit, aby se ryby udržely na lovišti

antony - Profil | Út 2.9.2014 19:54:35

Zdravím poradce. Jakou montáž byste použili na candáta na mrtvou rybku? Loviště je řeka Morava, v podjezí. Zatím se mi nějak nedaří trefit se do záběru. Záběrů pár udělám, ale bez ryby. Používám průběžku s olovem 30g, délka asi 50cm, monofil. Návazec má 2 jednoháčky, jeden do tlamky, druhý do hřbetu.
Děkuji

tym - Profil | Út 2.9.2014 20:06:35

Používám návazec 70 cm a spíš se osvědčuje páternoster. Důležité je použít větší háčky

Šlapeto - Profil | St 3.9.2014 21:04:40

Zkus použít jen kousek rybky na jednom větším (cca č.2-4) jednoháčku.

oravská vydra - Profil | So 30.8.2014 22:11:37

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat jestli je 10cm návazec na průběžné montáži moc krátký ? nebo mám spíše prodloužit?

Martin M. - Profil | So 30.8.2014 23:03:19

Ahoj, je to opravdu extremne malo. Nekdy s tim muzes zabodovat, ale jen nekdy a nekde.

tym - Profil | Ne 31.8.2014 7:43:58

Tak krátké návazce se používají průběžné montáži u krmítek method feeder, ideálně s nástrahami na vlasovém přívěsu.

vasekduha - Profil | So 30.8.2014 14:11:28

Ahoj, jak velký je rozdíl mezi medium heavy a heavy pruty. Díky

tym - Profil | So 30.8.2014 21:17:59

U některé značky zanedbatelný u některé značný. Nelze jednoznačně odpovědět