Feeder

Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)

Moderátoři - poradci: Martin M.plavantym.

baron501 - Profil | Po 20.10.2014 16:57:49

Ahojky, zajímalo by mě zda na podběráku s kulatou hlavou a jemější sítkou je lepší sítka pogumovaná nebo klasická ???

Martin M. - Profil | Po 20.10.2014 17:05:03

Ahoj, pogumovana je praktictejsi, ale take tezsi. Pokud na to mas silu, muze ti vyhovovat.

tym - Profil | Po 20.10.2014 17:16:59

Pogumovaná je těžší, dražší, ale neváznou v ní háčky a nesmrdí

Tiky Květák - Profil | So 18.10.2014 16:56:23

Ahoj

Konečně dorazilo nové Trabucco Sygnum Mrx-V do 75 g. Vyskytl se ale veliký problém. Zhruba po PĚTI náhozech se v oblasti horního dílu předře vlasec tak, že naprosto ztrácí svou pevnost a dochází k přetržení při náhozu. (po zjištění této okolnosti jsem zkoušel všechny špičky a dvakrát měnil naviják s odlišným návinem a výsledek stále stejný). Všechna očka jsem kontroloval i lupou a keramika nikde prasklá není. Ani jiná vada jako kapka laku atd. není zřetelná. Nevíte čím to může být? Popř. jak moc je složitá reklamace, pokud vada není viditelná?

Martin M. - Profil | So 18.10.2014 17:09:05

Urcite bude lepsi najit vadu. Pokud to je jak pises, tak tam nejaky kaz na ocku bude. Zkus tahat za vlasec a mezi ocky a najit podle zvuku, ktere ocko skripe. Vlozka ocka muze byt nakrapla a otevre se sterbina at pri ohnuti prutu.

daniel.michna - Profil | So 18.10.2014 15:14:46

ahoj používam vlasec velikost 0,14 mm. MYSLÍŠ ŽE JE TO SPRÁVNÁ VOLBA?

tym - Profil | So 18.10.2014 15:55:21

Možná, to záleží nač a jak jej používáš :)

el.ou - Profil | Ne 12.10.2014 5:04:10

Ahoj, vypínají mi ryby, kapři. Stoják.

Háčky: Preston PR 39, Korum xpert specimen hooks, Owner pink hooks, Colmic nuclear. Velikost č. 10 - 12.
Krmítka method mix 30g, košík 30g
Návazec tenká pletenka nebo Cralusso hooklength 0,16 .
Délka 8 - 12cm podvaz, 30 cm nástraha na háček
Prut medium speed. Kmen 0,20.

Je jedno, zda chytám na podvaz nebo přímo na háček. Všechny tyto háčky mám důkladně vyzkoušené na plavanou a nestává se mi, že bych ryby výrazně ztrácel. U feederu mi 50% větších ryb vypíná. Kapry které dovodím, jsou většinou chyceni za kraj tlamky. U cejnů a plotic je vše v pořádku. Kde dělám chybu? Díky za odpověď.

tym - Profil | Ne 12.10.2014 8:22:42

Důvodů proč ryby padají může být víc, ale ve chvíli, kdy ti padají ryby při lovu s nástrahou mimo háček je třeba hledat závadu ve velikosti háčku, velikosti nástrahy a také v délce vlasového přívěsu. Zejména při lovu s většími nástrahami a malým háčkem je třeba pohlídat si délku vlasového přívěsu. V mém případě to bylo podobné a pomohlo mi vlasový přívěs maličko prodloužit. Nevím jak velké nástrahy používáš. Možná stojí za úvahu háček zvětšit, nebo zmenšit nástrahu. Trošku v tom poexperimentuj a nedrž se jen jedné zaběhnuté věci ......

Martin M. - Profil | Ne 12.10.2014 12:09:57

Ahoj, s timto asi bude bojovat kazdy, kdo zacne chytat na method - ja si tim prosel take.
Hacek pinhook a podobne jemne hacky bych zde vynechal, naopak pr39 ja hacek idealni a velikost 10-12 take. Zameril bych se na zdolavani - neni mozne zdolavat rybou tak, jak by sis ji dovolil zdolavat na jinou montaz se stejnym vybavenim (stejny prut, vlasec, hacek). Je potreba zdolavat jemneji a to zejmena ve fazi, kdy uz je krmitko nad vodou.
Dale je vhodne pouzivat co nejmekci prut.
Pokud by problemy pretrvavaly, neboj se zvetsit hacek na velikost 8.

Pokud chapu dobre, ze ti padaji ryby i pri klasickem lovu s kosikem, tak tam by mozna pomohlo prodlouzit navazec.

hank - Profil | So 11.10.2014 21:32:09

ahoj potreboval bych poradit jakym uzlem byste vazali kmenovy vlasec ke konektoru method krmitka od drennanu.dik

Martin M. - Profil | So 11.10.2014 21:37:04

ahoj, tady to mas nakreslene - udelej tam jen ocko a to zahakni do konektoru.
http://img.pecheur.com/connector-drennan-method-z-6​35-63570.jpg

Martin M. - Profil | So 11.10.2014 21:37:58

A smycku na konci udelas takto
http://www.mrk.cz/montaze.php?id=317

Vozejk - Profil | Čt 9.10.2014 9:43:43

Zdarec, při tom podzimním fídrování mě pěkně štve, jak se plující listy chytaj na vlasec a tahá mi to špičku....máte někdo nějaký "zaručený" recept jak tomu zabránit? Díky

tym - Profil | Čt 9.10.2014 12:02:01

Bohužel, s listy na podzim je stejné trápení jako s lovem v hodně větrném počasí. Určitě se ale vyplatí hledat místa, za různými překážkami, které usměrňují proud a většina listí pak pluje právě touto cestou a v okolí je ho méně. Ale i tak je to boj

Pjetro - Profil | St 24.9.2014 16:20:48

Zdravím vás, chcel by som sa spýtať, že akú príchuť krmiva by som mal zvoliť teraz na podzim na lov parmy na rieke ?

plavan - Profil | St 24.9.2014 19:40:54

Mně se za poslední roky osvědčilo kolem Prahy na parmy jakékoliv kaprové krmení nebo krmení na velké cejny. Daleko víc než nějaká parmová speciální krmení na bázy sýra apod. Do takového kaprového či bigcejnového krmení se klasicky přidá kukuřice, nějaké krmné peletky cca 4mm a hlavně jsou dobří masní červi. Jak na háček tak i do krmení. Do krmení čím víc, tím líp. Teď na podzim mají parmy žravou a pokud na tvém místě jsou a futrují se, tak odeženou veškerou malou rybu včetně ouklejí apod.
Pokud chceš být sofistikovaný a máš možnost zakoupit dobře masné červy v litrovém množství, zkus použít i krmítko, do kterého se dávají pouze červi.

tym - Profil | St 24.9.2014 20:37:22

Parma je jen a jen o červech: Hrubší krmení na kapra nebo cejna a hodně červů. Doporučit lze i čistě lepené červy bez jakéhokoli krmení

Parid_ - Profil | St 24.9.2014 8:10:12

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli je nějaká jednoznačná odpověď na otázku sladkého a slaného krmení. Kdy a jaké použít?

tym - Profil | St 24.9.2014 9:04:00

Ne. Obojí funguje po celý rok velmi dobře. Diskutovat o tomto tématu by se dalo do nekonečna

Martin M. - Profil | St 24.9.2014 10:05:09

Ahoj, slanemu krmeni verim cim dal vice a to i v pripadech, ktere nebyly v "dokumentaci" pro tato krmeni uvadeny.

skoty - Profil | Út 23.9.2014 11:19:08

Ahoj, mám dotaz. Máte někdo tip, jak navázat nekonečnou zarážku? Respektive jak ji na vlasu upevnit? Díky za odpověď, nebo odkaz.

tym - Profil | Út 23.9.2014 12:15:20

shotty - Profil | Po 22.9.2014 14:12:47

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, jestli je možné mít nahozené dva pruty a použít v tu samou chvílí třetí jen a pouze k zakrmení raketou, tedy prut s raketou bez háčku? Umožňuje to rybářský řád?

Díky za odpověď.

Martin M. - Profil | Po 22.9.2014 14:50:27

Ahoj. To je spise dotaz do poradny MRS, pokud je to revir MRS. Podle mne zakrmovani neni lov a nepotrebujes ani povolenku, ale az ti ji vezme nekdo s jinym nazorem a bude o prestupku rozhodovat zenska na obecnim urade, tak budes premyslet,jestli to za tech par minut s jednim prutem navic stalo. Kazdopadne by mne oficialni odpoved take zajimala. Treba i v kontextu trenovani nahazovani v dobe hajeni :-)

tym - Profil | Po 22.9.2014 14:51:38

S tímto prutem se neloví a není na něm ani háček. V tu chvíli v podstatě nahrazuje prak, kobru, nebo jinou pomůcku, takže žádný problém