Feeder

Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)

Moderátoři - poradci: Martin M.plavantym.

Blacky - Profil | Ne 24.8.2014 15:29:49

zdarec.... potrebujem poradiť že akpú dlžku nadvezca mám zvoliť na jazero

RADYNEK - Profil | Ne 24.8.2014 15:44:51

čau, na stoják bych volil průběžku a 50 cm návazec. V případě potřeby můžeš zkrátit i na 30 cm. Je třeba vyzkoušet, co ti bude vyhovovat.

tomas1805 - Profil | Čt 21.8.2014 17:28:01

Zdarec chlapi chtěl bych jsem se zeptám jaký je ideální návazec na method feeder? A zda je možnost použit do krmítka i normální směs http://www.rybarska-specialka.cz/index.php?p=detail​_produkt&lang=cz&id=24337&pid=172 a http://www.rybarska-specialka.cz/krmeni-lorpio-feed​er-2kg-heavy.html předem děkují za odpověď. A neví tu někdo jak to jde na Roketnici 1? Po třech letech se tam chci podívat.

Martin M. - Profil | Čt 21.8.2014 18:28:39

ahoj, s revirem ti neporadim, ale navazec vlasec 0.18 az 0.25 nebo tenka pletenka, delka 10cm. Normalni smes muzes pouzit - hlavne pokud budes zakrmovat i jinym zpusobem (prakem, raketou, pomocnym prutem s velkym krmitkem...), tak to muze byt dobre reseni. Pokud bych nahazoval jen samotne method krmitko na nezakrmena mista, tak bych radeji volil kvalitni navnadu k tomu urcenou - smesi z rybich moucek, vlhcene peletky apod.

kliste137 - Profil | Čt 21.8.2014 13:21:11

Ahoj, jezdím na jednu z našich přehrad a mám problém zaseknout rybu. Zábery přichází ihned po nahození. Chytám na průběžku s návazcem kolem 70 cm háčkem číslo 12 a krmítko má 20 g. Lovená ryba je cejn a občas se chytne i kapr. Chytám tak 15-20 m od břehu. V čem si myslíte že to bude??? díky za odpověď

RADYNEK - Profil | Čt 21.8.2014 13:38:33

Čau. Já bych zkusil zkrátit návazec na 50 cm i možná na méně a krmítko 40g.

Brawler - Profil | St 20.8.2014 21:13:32

Ahojte ...
Pořídil jsem pruty Abu Garcia Diamond feeder a podařilo se mi při přepravě polámat obě "střední", zelené špičky a nikde se mi nedaří je sehnat. Co jsem se ptal, tak je to údajně nemožné.
Špičky jsou uhlíkové, 57cm douhé, 6 oček, průměr 2,77mm.
Poradíte prosím na koho se obrátit, případně kde koupit?
Pokud opravdu nejsou k dostání, tak chápu, že mě čeká běh na dlouho trať, než najdu něco odpovídajícího co se bude chovat podobně jak jsem zvyklý, takže i zde dám v první řadě na případná doporučení.
Děkuji předem!
Petr

plavan - Profil | St 20.8.2014 22:10:44

Abu Garcia má pod palcem, jestli se nepletu, Kajman. Tak zkus kontaktovat je, jestli jsi to teda už neudělal.
Průměrově by seděla špička, možná s malými úpravami, od Trabucco Eriona XT. Délka podobná, jen tuhost nedovedu odhadnout, páč tvoje Abůčko neznám. U Trabucca, kde se orientuji nejlépe, se dá koupit i špička na Sygnum MRX-V MP 125g. Tam by se musela zbrousit jedna desetina. Víc ti nedokážu poradit. Ještě si vzpomínám na špičky hybridní z Feeder Klubu. Na trnu byly uhlíkové a ve špici laminátové a dělali se v průměrech 2,8mm , 3mm, 3,2mm a 3,4mm. Jestli si teda dobře vzpomínám. A varianta Fish-Pro ( Mivardi ) by taky určitě stála za vyzkozušení, kdybys nepochodil a měl cestu do Prahy.

http://rybarske-potreby.vipa-sro.cz/e-shop?rybarske​​​-pruty/feederove-spicky/feederove-spi​cky-eri​on-xt-2​

Owen79 - Profil | St 20.8.2014 11:17:58

Ahoj, začal jsem s lovem amura na feeder. Poradí mi někdo, jakou použít montáž? (velikost háčku, délka návazce atd.) díky!

tym - Profil | St 20.8.2014 20:51:16

Chytám klasikou průběžku s návazcem okolo 30 cm a s kukuřicí mimo háček. Důležité je kukuřicí hodně krmit, háček raději ze silného drátu a hodně ostrý. Nejčastěji používám velikost 10, ale někdo používá i větší.

Blacky - Profil | Út 19.8.2014 22:30:52

Zdrarec, prosím vás akú nástrahu a krmení dať na mrenu (parmu) ? dakujem

Martin M. - Profil | Út 19.8.2014 22:55:36

cau, chytat na pelety a krmit peletama, nebo jakekoliv ricni krmeni s cervama a chytat na cervy. Pripadne jen oluvko a rousnice a menit mista.

pocatek - Profil | Po 18.8.2014 19:24:23

Ahoj.Házím co pul hodiny a přívěs je bez nástrahy.asi ne poznám záběr od proudu.dik za rady budu zkoušet zkracovat atd..co mne napadne.

Martin M. - Profil | Po 18.8.2014 21:09:23

ok. Metr je fakt hodne, obzvlaste v tisine.

pocatek - Profil | Po 18.8.2014 3:24:22

Aahoj.mám dotaz.silon 22 návazec 18. Asi metr dlouhý průběžná montáž.krmelec 50g.házím asi 20 metrů. krmelec je v tíšině,ale Silón napíná silný proud.Můj problém je že záběr poznám až taprve když ryba z nástrahou peláší pryč.Předem dik za odpověď.

tym - Profil | Po 18.8.2014 7:29:59

Zkrátit návazec na polovinu a možná to bude chtít ještě méně.

Martin M. - Profil | Po 18.8.2014 17:41:57

ahoj, a jak poznas, ze tam jsou nejake dalsi zabery, ktere ty nevidis? Treba mas 100% uspesnost.

Blacky - Profil | Ne 17.8.2014 16:20:10

Zdarec, chcem sa spýtať že čo mám robiť z krmnou zmesou (šrotom) ked všetku neminiem a nechcem všetko nahádať do vody.... myslím to tak že ked my zostane vacsie množstvo ktoré donesiem domov. čo stým robiť aby sa zmes nepokazila

tym - Profil | Ne 17.8.2014 16:22:37

Jediná možná cesta je zamrazit

Zbyněk V. - Profil | Čt 14.8.2014 16:01:01

Zdravím mám dotaz ohledně Zig Rig montáže na feeder ... zkoušeli jste ?

Do krmelce bych dal něco vzplívavého .. sušenky , vločky , burizony ... návazec cca 1m - 1,5m a

10mm plovoucí kuličku ... je to blbost nebo ne ? :) díky za odpověď.

Šlapeto - Profil | Čt 14.8.2014 16:04:46

Vyzkoušej to, blbost to být nemusí. Cukk dělá dokonce krmení, ve kterém je spousta jejich puffin. Zkoušel jsem jen chytat s krmítkem, kde byly kromě téměř suchého krmení i kostky polystirenu a krmítko plavalo. Bylo to zajímavé chytání :)

Martin M. - Profil | Čt 14.8.2014 19:28:58

krmit zespoda nahoru je problem, zkusil bych to obracene
https://www.youtube.com/watch?v=e7Jr3kgmrrw