Feeder

Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)

Moderátoři - poradci: Martin M.plavantym.

Carabus - Profil | Čt 31.7.2014 18:41:29

Ahoj chlapi, chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s návazci v černé barvě. Myslíte, že to bude rybám hodně vadit?

tym - Profil | Čt 31.7.2014 19:22:50

Používám na návazce i tmavý vlasec, ale ne v čisté vodě

plavan - Profil | Čt 31.7.2014 19:27:51

Já v tomhle věřím výrobcům. Od předních značek znám jen čiré návazcové vlasce. Tudíž se domnívám, že je čirá barva nejlepší. Jako teenager jsem ale používal černý kmenový vlasec a ryby jsem taky nějaké nachytal. Dnes nemám potřebu zkoušet kmenový černý vlasec na návazce.

Šlapeto - Profil | Čt 7.8.2014 14:00:26

Je to spíš zvykem, ale na návazce používám co nejčirejší vlasce :)))

Lisak007 - Profil | Čt 31.7.2014 21:29:01

Zdravim.Mam prosbu jestli nekdo dokaze poradit jak delat navazce pod krmitku.Kazdy druhy nahoz se mi hacek zamota do krmitka a nebo nad krmitkem.navazce delam cca 20cm.Poradte nejakou fintu jak navazovat aby se to nemotalo.Predem dekuji

RADYNEK - Profil | Čt 31.7.2014 22:11:59

Čau, podívej na video: http://www.mrk.cz/rybarska-videa.php?id=30319
Od 15:50 jsou montáže.

Šlapeto - Profil | Čt 7.8.2014 13:59:44

Může to být také stylem nahazování, ikdyž u takto krátkých návazců to nebývá tolik markantní jako u dlouhých. Před dopadem na hladinu jemně přibrzdi vlasec. Není také na škodu s montáží lehce potáhnout špičkou prutu po dopadu na dno. "zvednou ji z bláta"

mizihy - Profil | Ne 3.8.2014 14:35:47

Zdravím :)
Chtěla bych příteli k narozeninám koupit feederovy prut, ale jako začínající rybarka se v tom vůbec nevyznam. Mohli byste mi poradit? Popřípadě i jaké navijaky zvolit a ostatní věci, které jsou potřeba. Cenově aby to bylo do 3000. Děkuji :)

Azbest - Profil | Ne 3.8.2014 19:13:36

Vyjímečně odpovím do sz.

feedrista - Profil | Ne 3.8.2014 7:47:41

Zdravim Vas kolegovia mam dotaz: Podarilo sa mi neopatrnou manipulaciou zlomit konec casti feedroveho prutu je to diel do ktoreho sa zasuva spicka, je zlomeni asi 3 cm kus skusil som nasadit spicku naspat do tejto "dutinky" zda sa ze prut drzi...myslite ze sa s nim bude dat dalej plnohodnotne chytat?

plavan - Profil | Ne 3.8.2014 9:21:32

Určitě s tím budeš moct chytat. Jen se někdy stane, že špička v tom blanku malinko čvachtá, že je tam trochu jiný konus než v tom ulomeném kousku, stačí ty špičky dobrousit. Pokud neucítíš či neuslyším výrazné klepání špičky, tak je vše OK a nic bych nebrousil, vyžaduje to trochu cviku a zkušeností. Díly zlomené v tomto místě se běžně opravují tak, že se lom zarovná, popř. se převáže jedno očko ( feedery co mají očko hned u spoje prutu pod špičkou ) a doladí se špičky. Upřímně, kdybych si musel vybrat místo, kde feeder zlomím, je to právě tam. A těch pár cm na délce prutu ani nepoznáš. Možná devadesát procent dnešních prutů praská právě tam, kde tobě. Blanky jsou tenké, lehké a záklon prutu při podebírání ryby nebo kbelík s krmením daleko od špičky při pěchování krmítka jsou příčinou " pjůseju " .

Blacky - Profil | Po 28.7.2014 21:09:39

Zdravím, pred 2týždňamy som kúpil vlasec 0.20... ale teraz po pár rybačkách sa vlasec začal točiť a motať... čo stým ?

tym - Profil | Út 29.7.2014 7:22:17

Nejčastější příčinou je buď přetížení vlasce, které zdeformuje jeho molekulární strukturu a on se pak kroutí, anebo je příčina v špatně fungující rolničce navijáku ....

Azbest - Profil | St 30.7.2014 12:26:03

Důležité je taky při zdolávání a stahování těžších krmítek nejen točit kličkou, ale taky pumpovat. Tření o očka vlasec unaví.

Karel.Fiala - Profil | Ne 27.7.2014 23:27:34

Dnes ještě jednou AHOJ, chtěl bych se poptat na montáž na feeder. Budu chytat na vodní nádrži Hostivař, kde se nemuže zakrmovat a musí se chytat bez krmítka. Prý tam berou na boilies a pelety kapři kolem 50-60 cm

tym - Profil | Po 28.7.2014 6:33:56

Pokud chytám bez krmítka, tak používám průběžnou koncovou sestavu se zátěží podle toho jak daleko házím a návazec v délce 25-40 cm. Ten zase upravuji podle toho na jakou nástrahu chytám. Pokud používám nástrahy umístěné na vlasovém přívěsu mimo háček, tak používám návazce kratší.

Karel.Fiala - Profil | Ne 27.7.2014 21:51:50

Ahoj rybáři, má někdo zkušenosti s reklamací zlomeného prutu. Prut byl zlomen na špičce 2hého dílu, který se trká do 3 dílu. Odchytal jsem s ním jeden den a druhý chytací den praskl v momentě kdy jsem zkoušel nahazovat prázdným krmítkem, abych otestoval montáž. Děkuji KF

tym - Profil | Po 28.7.2014 6:30:29

Je-li prut v záruce. jako že jistě ano, a jsou k němu potřebné doklady, tedy účtenka a záruční list, tak normálně zajít do prodejny a reklamovat. Neměl by být problém

Mikka - Profil | Čt 24.7.2014 11:08:27

Ahoj všem, potřeboval bych poradit. U klasických průběžným montáží používám pro uchycení krmítka trubičku s karabinkou, takto chytám od začátku co jsem s feederem začal, tedy asi 8 let, ale u jednoho z Martinových videí jsem viděl, že místo trubičky nějak splete silon a získá tak zpevněnou část pod krmítkem a návazec se při náhozu nezamotá do montáže. Pokoušel jsem se to naladit, ale nějak se nedaří. Není někde nějaké video nebo postup jak na to. Díky za odpověď, Michal Brno

Martin M. - Profil | Čt 24.7.2014 11:13:16

ahoj, tady to je videa od cca 12:30
http://www.mrk.cz/rybarska-videa.php?id=33267

Blacky - Profil | Út 22.7.2014 16:48:44

Zdarec chcem sa spýtať, že ked mám misto na feeder kde sú prekážky, mám dako zosilniť montáž? ako?

tym - Profil | Út 22.7.2014 18:49:06

Silnější vlasec, silnější návazec, větší háček ovšem jen tolik, kolik prut vydrží :)

Azbest - Profil | St 23.7.2014 19:21:36

Jde i o charakter překážek.
Pokud je tam záhon škeblí, je lepší pletenka.

ToFa - Profil | Po 21.7.2014 12:41:36

Ahoj, ve videjích na MRKu se často mluví o zaklipování prutu, co se tím myslí?
Předem děkuji a Petrův zdar.

Azbest - Profil | Po 21.7.2014 14:23:24

Neklipuje se prut, ale cívka navijáku. na cívce ze strany je takovej háček (clip) na zaseknutí konce vlasce, když je sundaná cívka z navijáku. Využívá se k tomu, že odhodíš, nebo odměříš nějakou vzdálenost, zahákneš tam vlasec (případně gumičku, aby hrana klipu nenarušovala vlasec) a pak při náhozu se to chová jako zarážka. Musíš ale délku náhozu stejně kontrolovat a dobrzdit skloněním prutu a přužností jeho špičky. Jinak to prostě můžeš urvat.

Martin M. - Profil | Út 22.7.2014 10:45:30

Vse je k tomuto tematu napsano zde http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=1065