Feeder

Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)

Moderátoři - poradci: Martin M.plavantym.

Blacky - Profil | Po 21.7.2014 14:44:32

Zdar, chcem sa spýtať že aké máte skúsenosti s peletami.. Musím s nimi krmiť ? alebo stačí nastražiť na háčik

tym - Profil | Po 21.7.2014 15:27:15

Vnadit se nemusí, ale v každém případě je na místě vnadění peletami doporučit. Pelety v kombinaci s krmítky method feeder přináší velmi dobré výsledky v lovu kaprů všech velikostí

Jan Novák - Profil | Pá 18.7.2014 11:51:33

Ahoj ,
K narozeninám jsem dostal feederový prut tak bych se chtěl zeptat na nějaké tipy a triky a když chytám na feedera tak 50% záběrů neseknu kde dělám chybu?? děkuji moc za rady

tym - Profil | Pá 18.7.2014 15:10:41

Jestli s feederem začínáš, pročti si nějaké články o této technice. Jsou jich tu mraky
http://www.mrk.cz/clanky.php3?kat=6
Pak postupně zkoušej v praxi a ono se to zase někam dál pohne. Nikdo ti neřekne, kde děláš chybu, protože nevíme jak chytáš. Nic o tom co děláš nepíšeš. Takže nastudovat, vyzkoušet a pak položit KONKRÉTNÍ dotaz.
Ať se daří
M

kapr 80 - Profil | Čt 10.7.2014 21:58:08

Ahoj mám dotaz jakou máte askoušenou sestavu na feeder já si stím nevím rady.
Diky

tym - Profil | Pá 11.7.2014 10:12:08

Začni tou nejjednodušší, což je klasická průběžná sestava. S tou uspěješ všude

Viki 91 - Profil | Po 30.6.2014 17:02:13

Ahoj kluci,
Mám takový menší problém, asi 50 % kaprů mi padá z háčku a nevím kde dělám chybu mám klasickou průběžnou montáž s 40g krmitkem na kmenovém vlasci který je ukončen na obratliku a pod obratlikem 25cm navazec s 10hackem a gumovým kroužkem používám bezuzlove navázání hacku. Po zaseku cítím odpor a po cca 3 az 4 pritahnutim mi ryba spadne. Tak nevím jestli krmítko je těžké a nepáčí nějak hacek. Premyslim o pořízení dura method feederu myslíte si ze když bude on-line krmítko tak to můj problém vyřeší? Děkuji za odpoved

tym - Profil | Po 30.6.2014 17:21:18

40g není nic moc extra těžkého a desítka háček celkem přiměřený, ale je důležité vědět, zda je přiměřený použité nástraze. Příliš velká nástraha může zabránit háčku ve správném zaseknutí a pokud je háček z tenkého drátu může se z tlamy kapra i snadno "vyříznout". Pokud je krmítko průběžné dochází k padání ryb podle mé zkušenosti méně často. Krmítka Korum Dura používám i ve spojení s háčky bez protihrotu a ryby mi nepadají a to používám menší háčky než velikost 10. Pokud ryby padají, zkus upravit i délku návazce. Pro method feeder a vůbec pro lov s nástrahou umístěnou mimo háček může být často návazec v délce 25 cm dlouhý a zaseknutí pak méně úspěšné. Zkus trochu experimentovat i v tomto směru ...

Carlsberg - Profil | So 28.6.2014 18:17:50

Vyskusam to len sa bojim ze mi ten prud vsetko krmivo stiahne...keby som pouzil hlinu alebo strk pokazil by som s tym nieco ?

Martin M. - Profil | So 28.6.2014 18:34:16

Musis se smirit s tim, ze veskere lehke castecky krmeni pujdou dolu s proudem a delsi dobu na tvem miste zustanou jen vetsi kousky, jako jsou pelety, kukurice, vlocky a cervi. I ty vsak proud posunuje dolu a kazde machnuti rybi ploutvi take. Hlina a sterk ma vyznam v navnadovych koulich, ale v krmitku ma vyznam jen minimalni.

Otazka ale je, jak silny je proud 2cm kolem dna. Vetsinou je znatelne slabsi, nez jak jej vidis u hladiny. Take zalezi, jestli je dno uplne hladke, nebo treba sterkove.

Carlsberg - Profil | So 28.6.2014 12:48:27

Tak to som rad lebo ich mam doma dost :) a kolko ich treba spravne mocit ? A oplati sa mi zakrmovat jedno miesto v silnejsom prude alebo to nema vyznam a radsej skusat rozne miesta ? Dakujem :)

Martin M. - Profil | So 28.6.2014 16:30:10

Pokud je pridavas do krmeni, nebo je tem jen hazes nebo strilis prakem, tak je nenamacej vubec. Namaceji se pelety, ktere maji drzet v krmtiku bez dalsich lepidel nebo navnad.
Zkousej na jednom miste zakrmovat stale dokola a druhym prutem prochytavej celou reku.

Carlsberg - Profil | So 28.6.2014 8:42:10

Dakujem za radu a mohol by som pouzit aj pstruhove peletky ?

tym - Profil | So 28.6.2014 9:51:14

Pstruhové pelety jsou pro tento účel jedny z nejlepších.

Carlsberg - Profil | Pá 27.6.2014 18:23:40

Ahoj potreboval by som poradit ake pouzit krmivo do silneho a hlbokeho prudu na mreny ? Prosim o radu dakujem

Martin M. - Profil | Pá 27.6.2014 23:35:12

ahoj, temer jakekoliv, ktere se bude pomalu rozplavovat z krmitka. Nesmi se rozpadnout jiz pri klesani ke dnu ani hned u dna, ale pekne postupne celou dobu nahozeni. A do navnady hodne cervu a nebo peletek.
Pokud nejde o penize, tak nejakou smes z rybich moucek nebo vylozene parmove krmeni plavackovych znacek.

čertík - Profil | St 25.6.2014 20:38:20

Ahoj kdyz chytate v noci tak si tad davate na spicku chemicke svetylko nebo nejakov vychytavku jsou pak spatne videt zabery co mi poradite

Martin M. - Profil | St 25.6.2014 20:58:31

Ahoj, ja uz jsem asi starej na to, abych nekde drepel po tme, ale pouzival jsem klasicke chemicke svetlo (praskove sviti vice a dele vydrzi nez s to s tekutinou) prilepene ke spicce izolepou nebo nejakym drzackem, ktery se k nekterym prodava (tusim treba Mikado).

Viki 91 - Profil | So 21.6.2014 11:56:31

Ahoj kluci,
Potřeboval bych poradit mou oblíbena nástraha je 10mm peletka v gumovem kroužku cílená ryba kapr, jen nevím jaky a jak velký háček mám použít. Prosím o radu dekuji

Martin M. - Profil | Ne 22.6.2014 23:18:45

Ahoj, na 10mm peletu bude idealni hacek kolem velikosti 12 az 10.