Feeder

Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)

Moderátoři - poradci: Martin M.plavantym.

Madiss - Profil | Út 15.4.2014 18:28:38

Zdravím, nevíte někdo ,kde by se nechali sehnat náhradní špičky na
VIRTUAL FEEDER 3,60m 20-70gr.
předem díky za jakoukoliv radu. :-)
Prolezl jsem mraky stránek na internetu a nic, proto , bych Vám byl moc vděčný za jakýkoliv odkaz.
Na poprvé jsem to asi vložil do špatného okna.

plavan - Profil | Út 15.4.2014 18:45:55

Obávám se, že budeš muset koupit špičku od jiné značky. Nevím, jaký průměr v místě zasunutí mají origo špičky na tvého Virtuala, abych ti mohl poradit konkrétně.
Origo špičky na Colmic se prodávají povětšinou v celé sadě za 800-1000 korun v přepočtu na naše kačky , ale už je známej nesehnal ani v Itošce. Problém byl už kdysi se špičkami na Azaie i na Laredo.
Zkus se poptat tady, ale moc šancí ti nedávám.
http://www.colmic-konopasek.cz/

schaser - Profil | Út 15.4.2014 14:10:32

Zdravím. Chtěl bych se zeptat ,zda-li je nějaký osvědčený způsob, jak z vlasce odstranit naše značky lihovkou či voskovkou, aby mě při dalším chytání nemátly?

plavan - Profil | Út 15.4.2014 14:20:54

Voskovka jde dobře smýt mokrým hadříkem či vlhkým papírovým ubrouskem. Lihovku se mně nikdy dobře umýt nepodařilo. Ta se do vlasce vpila a jejím očištěním bych poškodil vlasec. Snad budou mít kolegové na tu lihovku nějaký fígl.

tym - Profil | Út 15.4.2014 15:05:39

Na lihovku používám hadřík a benzínový čistič

Martin M. - Profil | Út 15.4.2014 17:46:34

Znacky neodstranuji vubec, zmiznou po case samy. Orientuji se podle nejvyraznejsi znacky, pripadne pouzivam ruzne barvy lihovek a nez pouziji stejnou barvu podruhe, tak ta prvni uz je pryc.

Nezby - Profil | Po 14.4.2014 18:46:57

Ještě bych měl prosím jednu otázku: jaké vlastnosti by měl mít kmenový vlasec? Vyšší nebo nižší průtažnost? Na jednu stranu si říkám, že záběry u méně průtažných vlasců budou čitelnější, nadruhou stranu průtažnější vlasec nejspíš pomůže při zasekávání ryb a také jejich zdolání. Děkuji za odpověď

tym - Profil | Po 14.4.2014 19:28:42

V podstatě jsi odpověděl na svou vlastní otázku. Při lovu na krátko a menší vzdálenosti vyhoví každý trochu ucházející vlasec a pro lov v dálce je ideální vlasec s co nejmenší průtažností. Někdo používá i pletenku. Ta je pro mě favoritem při lovu ve vzdálenostech vyšších než 50 m. Chce to ale vyzkoušet. Ne každému vyhovuje.

Nezby - Profil | Po 14.4.2014 16:13:29

Ahoj ve spolek, Taky bych měl dotaz, který se zde už objevil milionkát, průměr vlasce na heavy feeder 0,22 a n medium 0,18 jsou optimální? Samozřejmě kmenu. Děkuji

tym - Profil | Po 14.4.2014 16:55:48

Ano, je to takový standard ....

vaereckoff - Profil | Po 14.4.2014 15:29:37

Zdravím Vás odborníci,
můj dotaz zní jednoduše, když dám návazec do obratlíku, tak se mi nabsolutně nedaří zabránit jeho kroucení a povětšinou ho musím po pěti šesti náhozech měnit, nevíte,kde dělám chybu? Děkuji za odpověď Tomáš

Azbest - Profil | Po 14.4.2014 16:01:47

Chce to malej obratlík a nebo ten s více hybnými články (dělá třeba Ychties), ale pokud je hodně slabej návazec, tak ani to nemusí pomoct.

tym - Profil | Po 14.4.2014 16:55:12

Chyba je v nastražení (napíchnutí ) nástrahy. Ta při stahování kroutí vlasec. Změň způsob nastražení a je po problému .

fishs12333 - Profil | Ne 13.4.2014 17:50:50

Zdravím, asi pred týždňom som si kúpil 2- dielny prut Jaxon variant pro spinning 2,10m.. mám k tomu klasické puzdro na dva diely, kde sa mi naviják nezmestí.. chcem sa opýtať, či by mi niekto vedel poradiť, ako preniesť prut ručne k vode bez toho aby som musel 1000 krát znovu navazovať a pritom bez poškodenia prutu.
Ďakujem..

Martin M. - Profil | Ne 13.4.2014 19:07:22

Ahoj, opravdu se tvuj dotaz s privlacovym prutem tyka feederu?

P!F - Profil | Pá 11.4.2014 10:17:35

Ahoj. Kupil som z bazaru feeder prutik shimano hyperloop medium 12ft, prut ma iba jednu spicku a aj ta je zlomena ( vedel som o tom, kupil som to tak preto, ze ten prut bol za smiesnu cenu a mne to na nachytanie nastraziek bude musiet stacit ) Viete mi prosim poradit, kde by sa na to dali kupit spicky, kludne nemusia byt simpano. Do ruk ho totiz dostanem 3 dni pred odchodom na tyzdnovu rybacku a nebudem mat uz cas merat priemer spice a objednavat az potom.

Dakujem.

Azbest - Profil | Pá 11.4.2014 11:09:29

To sis měl předem ověřit, jak to se špičkami od shimana je. Jsou tak drahé (tedy aspoň co já pamatuju), že jsi tolik možná nedal ani za ten prut. Jiné špičky do shimana moc nesedí, protože má jiný konus patice.
Budeš muset nakoupit nějaké noname špičky o větším rozměru a doufat, že se ti povede je zabrousit. Možná bude o nějaké náhradě vědět Milan.

tym - Profil | Pá 11.4.2014 12:26:29

Špička na tento prut se dá koupit v originále cca za 500,- Kč ale samozřejmě jdou připasovat i jiné špičky. Ideální je vzít díl do kterého se zastrkávají špičky a obejít si nějaké prodejce a vyzkoušet co by tam pasovalo. Otázkou také je, zda je jedná o model starší, nebo už je to model AX,nebo BX .....

feedrista - Profil | Čt 10.4.2014 9:41:59

Zdravim kolegove, chtel bych se zeptat na pouziti trojobratliku u paternosteru dost mi neni jasne jak se ten obratlik zaradi do sestavy jestli se uvazuje jenom na kmen a zbytek, teda navazec a krmitko jsou na jinem vlasci? Ptam se proto, protoze doposud jsem chytal jenom na klasickou prubezku se slamkou... Dik za odpoved

tym - Profil | Čt 10.4.2014 10:09:02

Do jednoho konce hlavní vlasec, do protilehlého návazec a do bočního kousek vlasce s karabinkou, do které pak přijde krmítko ...

Tiky Květák - Profil | St 2.4.2014 14:13:09

Ahoj
Chtěl sem se jen zeptat, jestli už používáte pelety. Zkoušel jsem je, ale zatím bez úspěchu. Mám špatné pelety (8mm Sensas halibut), nebo je to tím, že je na ně prostě brzy? Jak jste na tom vy?

Martin M. - Profil | St 2.4.2014 18:04:34

Ahoj, na pelety se jiz da chytat. Muze byt mnoho ruznych duvodu, proc ti to s nimi nejde. Spatny revir, spatne misto, spatny cas, spatna technika lovu, spatna navnada nebo nastraha, ... Kdyz se kouknes kolem sebe u vody, tak vetsinou podle uspesnosti okolnich rybaru muzes odhadnout, jestli jsi chytal dobre nebo spravne.

tym - Profil | St 2.4.2014 20:05:42

Důvodu proč jsi neuspěl může být, jak říká Martin, skutečně mnoho. Halibut pelety patří k těm, které obsahují mnoho oleje, a i to může sehrávat v tuhle dobu, kdy je voda ještě studená, i když sluníčko hřeje, svou roli. Vzykoušej jiné pelety a také zkoušej různá místa. Věřím tomu, že s peletami uspěješ ..

Šlapeto - Profil | Čt 10.4.2014 0:17:00

Asi bych spíš nejdříve zkusil nějaké sladké, klidně i měkčené peletky.

Pavlos158 - Profil | St 9.4.2014 17:53:22

Dobrý den poradí někdo kde si slušně zachytat na feeder Brno venkov?

Martin M. - Profil | St 9.4.2014 19:54:47

Ahoj - odpoved je uplne kdekoliv, opravdu. At uz na Svitave, Svratce nebo na jakemkoliv rybniku nebo prehrade. Samozrejme ne vsude budes chytat 3kg kapry nebo 2kg cejny ci parmy.