Feeder

Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)

Moderátoři - poradci: Martin M.plavantym.

stierac - Profil | Pá 14.3.2014 19:24:23

Zdravim, kazdy riesi aky silon je najlepsi ci pouzit snuru atd, moja otazka je : je lepsie dat na cely navijak fluorocarbon alebo mam tam dat silon ? co je lepsie ? dakujem za odpoved

Martin M. - Profil | Pá 14.3.2014 20:29:18

Ahoj, fluorocarbonu je na trhu mnoho a ja vyzkousel na navijaku jen jeden. Ten byl tvrdy a spatne se mi s nim nahazovalo. Pokud je nejaky od jine firmy mekci, muze to mit sve vyhody.

Lubos 99 - Profil | St 12.3.2014 22:27:30

Ahoj kuci,dotaz na Martina.Už několikrát jsem u tebe viděl spojit navazec na zakroucený vlasec,tomu rozumím,ale co ti drží krmítko?jen ten uzel na kroucáku s bobíkem nebo to jěště nějak fixuješ,zkoušel jsem to a krmítko mi srazí zarážku až k háčku,diky

Martin M. - Profil | St 12.3.2014 22:35:13

Ahoj, mezi krmitkem a uzlikem zkrouceneho vlasce je gumova zarazka, ktera pres uzlik neprejde. Bude to v pristim videu ukazane.

iPetulak - Profil | St 12.3.2014 15:53:27

Navazuji na předchozí otázku zelenáč007. Někdy mi při těchto záběrech stačilo více napnout špičku feederu. Je lepší hned zvolit těžší krmítko nebo ta více předepnutá špička byla spíše náhoda? Děkuji! EDIT: Průběžná montáž

Martin M. - Profil | St 12.3.2014 16:02:13

S lehkym krmitkem spicku moc nenapnes, krmitko ti popojede. Cele to je o tom, ze kdyz ma ryba dost sily, aby prudce skubla spickou, tak je vyhodne tuhle silu vyuzit ve svuj prospech a netlumit ji lehkym krmitkem a treba i tou malou napnutou spickou.
Doporucuji vyzkouset u brehu v melke vode, jak 25g krmitko na natazene prubezce nedrzi na svem miste pri temer vsech zpusobech zatazeni za nastrahu.

Faldisek - Profil | Út 11.3.2014 20:32:56

Zdravím chlapi,
potřeboval bych radu ,chytám převážně na Labi. Je lepší krmit pomocí šišek s krmení (udělám šišku z krmení a vložím jí do velkého zakrmovacího krmítka),nebo jen klasicky krmítkem ? Chytám na místech kde je silný proud a bojím se že mi krmení rychle odplouvá pryč.
Díky za odpověď.
A děkuji Martinovi za jeho skvělá videa !

Martin M. - Profil | Út 11.3.2014 20:41:41

Ahoj, pri nezavodnim rybolovu, kde muzes pouzivat prak nebo hazet koule rukou, v tom nevidim moc vyznam. Sice krmitkem nahodis velmi presne, ale cert vi, kdy z nej siska vypadne - treba az po nekolika metrech pri vytahovani krmitka z vody, nebo naopak hned u hladiny, a dokonce jsem videl, jak nekomu litaly sisky jeste nekolik metru za krmitko, kdyz se zastavilo ve vzduchu o klip na civce.

tym - Profil | St 12.3.2014 3:47:49

Drž se krmítka a klasiky. Tím na Labi nic nezkazíš.

rowdies - Profil | Út 11.3.2014 21:24:10

zdravím vas.chcem vsetkym z MRK podakovat za vaše instruktážne videa.su super.priznám sa feeder sa stal mojou srdcovou záležitostou a asi som dieta štasteny alebo čo ale nikdy som nemal problem s nadvazcami,zásekmi a pod.a to sa priznám že niekedy používam montáže čo poprieraju vsetky pravidlá feedru a su ako sa hovorí naopak sveta.vlasce skoro ako na krokodíla ale zatial sa darí :D este raz dik a teším sa na dalšie videjko.

Martin M. - Profil | Út 11.3.2014 23:38:37

dekujeme ;-)

mikin12345 - Profil | Út 11.3.2014 11:25:50

Zdravím moderátory
Moje dnešní otázka směřuje k návazcům.
Zajímalo by mne jaký materiál používat pri feedru.
Zda používat klasické čiré,vláčné monofily jako na kmeni nebo speciální návazcové fluocarbony?

díky za odpověd

tym - Profil | Út 11.3.2014 11:48:53

Používám klasické monofily. Fluorocarbony jen zcela výjimečně při zimních lovech v čisté vodě. Při klasickém lovu v našich ne příliš průhledných vodách nemá fluorocarbon žádné opodstatnění ....

Marksman - Profil | Út 11.3.2014 11:14:35

Ahojte, chcem sa opýtať, či používate do krmiva hlínu ?

tym - Profil | Út 11.3.2014 11:46:27

Samozřejmě. V některých případech klidně 50/50. Záleží na situaci

zelenáč007 - Profil | Út 11.3.2014 8:08:45

dobrý den,

chci se zeptat zda je lov "na cit" kdy používám jen velmi lehkou zátěž a nástrahu unáší proud ještě stále lov na feeder (i když používám feedrový prut a záběr mi detekuje špička). Jde mi o to, zda už to není přívlač a zda to do 14.06. není zakázané. Díky.

tym - Profil | Út 11.3.2014 9:40:14

Aby to byla přívlač, musel by si nástrahu nahodit a pak ji přitahovat k sobě, ale to asi není ten případ :-). Tohle je spíše taková plavaná bez splávku s feederovým prutem ........

kulicka69 - Profil | Po 10.3.2014 22:24:54

Dobrý den,dnes sem četl jestli je páternosten výhodnějšší než průběžka.Moje zkušenost je taková na každý prut něco jiného zkusit,na jaře na orlíku sem možnost feeder a plavanou.Přišel vítr a plavaná šla do batohu.Než něco vymýšlet navlékl sem srkačku,na přívlačák,přišel první záběr od kolegy na bobkařský průbězce a měl kapra,pak už mu to jen píplo na stojanu a nic k záseku.Za to já sem měl 6 záběrů na srkačku a měl sem kapra 76 cm.Možná by mě boilízáci sežrali že sem si ho odvezl a bobkaři by ho snědli.Nic méně mam ho doma v rybníku ve vlastním .Chodím se na nej dívat s radostí a krmit.Na feeder ve stejné vzdálenosti nic a to sem tam krmil malou peletou.Měl sem průběžku na 20 návazci a peletu mimo háček.Je možné že to mohl vyplivnout bez píchnutí?Krmítko 40g,nebo byl dlouhý návazec?Jednou sem zažil že i 10 cm návazec sem musel zkrátit na polovic protože sem ho v kapru ani neviděl a nechtěl sem ty krásné sympatáky zranovat.

Martin M. - Profil | Po 10.3.2014 22:30:46

Mozne to je.

mikin12345 - Profil | Po 10.3.2014 11:12:29

Hezký den moderátorům poradny.Chtěl bych se zeptat, jakým způsobem navíjet doma nový monofil.Znáte nějaké osvědčené metody nebo triky a nebo je nejlepší to vše svěřit stroji v rybářských potřebách.Mockrát děkuji za odpověď.

plavan - Profil | Po 10.3.2014 11:22:29

Tradovalo se, že nejlepší způsob je takový, že se hodí špulka s vlascem do kbelíku s vodou, popř. do záchodové mísy ( čisté mísy ) na placato a mokrý vlasec se na naviják navine ne moc velkou silou.
Dnes to však některé špulky neumožňují, protože mají na boku zářezy, do kterých vlasec při tomto namotávání zapadává. Takové špulky navíjím tak, že si položím na stůl třeba dvě knihy kousek od sebe, do středové díry ve špulce zasunu nějakou tužku nebo držadlo vařečky jako osičku, položím to na knihy a takto vlasec namotám na naviják.
Na některých cívkách prý býval i obrázek, jak je nejlepší vlasec namotat. Ale podle mne to je jedno, namotej to tak, jak ti špulka umožňuje. Jen se nesmí vlasec moc utahovat, protože tím se dost nakroutí a pak z navijáku občas vypadne " paruka ".
Co se týká namotávání vlasce v prodejně, tak tam se ti nenakroutí, ale jeho rozložení po cívce navijáku záleží na šikovnosti a odhadu prodavače. Mne to nevadí, rád si nechávám některý vlasec v prodejně natočit, protože bývá i o polovinu příjemnější cena. Že takto namotaný vlasec není namotán křížově nevadí podle mne, protože když poprvé nahodíš, tak těch cca 35m si posléze navineš už podle navijáku.
Takže ještě jednou, hlavně neutahovat vlasec tak, že ho tiskneš silou těsně před navijákem. To se ti nakroutí.